Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TDA2003 Võim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TDA2003 Võim

    Niisiis sai tehtud selline ilus pisike võimendi... sisendile andsin pinge CD-mängija klapiväljundist... ja selline probleem, et kui volume nupp põhja keerata hakkab tugevalt moonutama, vaikselt mängib puhtalt, kui välja jätta see, et natuke kahiseb (see tuleb ilmselt ühenduskaabli kehvast varjest, kui kaabel sisendist lahti ühendada, kahin kaob)... skeem koostatud vastavalt datasheedil toodud skeemile. Niisiis mis võib olla probleemiks:
    - sisendi ületüürimine... Asi on nii, et väljundvõimsus on 10W, aga kõlar on taga 50W või isegi rohkem ja normaalselt mängib ainult üsna vaikselt)
    -vale kõlar
    -vale toitepinge... datasheedil on 18V, minul 12V
    -see et skeem on "nagu ämblikuvõrk"... trükkplaati pole veel teinud, kuna tahtsin kõigepealt vaadata kuidas asi töötab
    -peaks kasutama mingit muud skeemi...
    -kivi on vigane... asi pole poest ostetud vaid välja kistud ühe vana maki seest
    -mõni detail on vigane
    -whatever... ;D

    Skeem on kontrollitud ja näpukaid pole.
    ...

    #2
    si on nii, et väljundvõimsus on 10W, aga kõlar on taga 50W või isegi rohkem ja normaalselt mängib ainult üsna vaikselt)
    See ongi põhjus.

    Comment


      #3
      ma kahtlen ise selles vale kõlari varjandis kuna siis peaks kivi hullult kuumetema, aga teine üsna külm, kuigi radikas on taga, aga ikka külm...
      ...

      Comment


        #4
        ei ole asi kohe mitte selles et kõlar liiga võimas see polex isegist mitte loogiline ju
        ma kardan et probleem selles et sul skeem nagu ämbliku võrk kuna on räägitud et kõige parema tulemuse saab kui on tehtud trükiplaadi peal mis ühepoolne
        aga jah krt seda teab
        aga kui kiva võetud vana sanga seest kas siis sang ise mängis normilt w?

        Comment


          #5
          ma kahtlen ise selles vale kõlari varjandis kuna siis peaks kivi hullult kuumetema, aga teine üsna külm, kuigi radikas on taga, aga ikka külm...
          No mis selle radika mõte siis on. Kui mitte külmana hoida
          ei ole asi kohe mitte selles et kõlar liiga võimas see polex isegist mitte loogiline ju
          Mix ei ole loogiline?
          Minuarust on loogiline... ja praktika näitab ka seda.

          Loomulikult ei saa kidlalt väita et see ongi see peapõhjus... ma pole ju seda nuppu ise keerand. Aga kui nupp põhjas siis hakkavad võimud (mitte 100% muidugi) ikka moonutama - seda ongi kuulda.

          PS oletame et tahad autot üle mäe lükata - poole mäe peal saab jõud otsa ja auto veereb sust üle. Umbes nii VÕIB ka võim ennast tunda.
          Oi kui loogiline

          Comment


            #6
            Moonutus ? Arvan et sul saab lihtsalt toide otsa - kruti see kuidagi ikka 17-18 peale. Vaata datalehelt ka mis moonutus sellel kivil on kui punni põhjakeerad (arvan et suht kohutav). Mängib vikselt - see võim ei toida seda kõlarit lihtsalt ära ja see 10W on ulme number kui sealt 5W välja tuleb on ka hästi. Vabanda et ma nii negatiivne olen, kui tahad rohkem lärmi saada kasuta pigem TDA2030
            Elektrik läks baari pingeid maandama.

            Comment


              #7
              proovisin kõike... panin toitepinge 18 volti ja mingi 3W kõlari... ikka sama jama, vaikselt mängib ilusti, keerad juurde hakkab moonutama... on keegi selle kiviga võimu teinud, tahaks teada kuidas töötas... võibolla tõesti kivi metsas
              ...

              Comment


                #8
                No tähtis pole ju mitte toitepinge vaid amprid.Voolu ikka jätkub?Mis ämliku võrgust sa räägid?Seal pole ju juppe ollagi.Lihtsamat skeemi annab otsida.Ise tegin sellise valmis.Äkki on kivi perses ja heli satub väljundisse tagasiside abil?Tglt kui juba juhtmest tekkind surin on kuulda siis ebaloogiline.Pane see tak mis läheb väljundist inv. sisendisse 2*suurema takistusega.Vaata mis siis saab.See tõstab võimu tundlikust.
                muusika on kuulamiseks

                Comment

                Working...
                X