Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Komparaatori väljund ja tarbija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Komparaatori väljund ja tarbija

    Kuidas tuleks komparaatori väljundisse sobitada tarbija? Tahaks panna komparaatori lülitama umbes 500mA koormust aga üle 100mA hetkel küll kätte ei saa. Lisan ka hetkelise skeemi (mis on minu parim ettekujutus asjast).
    V+ = 12V
    V- = -12V
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja denry12; 13 m 2009, 01:54. Põhjus: Skeemi joonistasin valesti jälle

    #2
    Vs: Komparaatori väljund ja tarbija

    Pane koormus (lamp?) transistori kollektorisse ja vaata, et transistor kestvalt ikka 500 mA kannatab. Võibolla tuleks baasvoolu piiramiseks x kilotakk baasi ette panna. Siis töötab.

    Comment


      #3
      Vs: Komparaatori väljund ja tarbija

      Proovisin kõike mida soovitasid ja leidsin et viga ilmselt selles et baasile saab vähe voolu. Panin teise transi ette ja tegin darlingtoni (mje3055 võimendustegur uskumatult väike). Nüüd on kõik vägev. Tänud nõu eest!

      Comment


        #4
        Vs: Komparaatori väljund ja tarbija

        Algse skeemiga saabki baas vähe voolu, sest baasitakistusele lisandub lambitakistus ja see piirab baasivoolu. Kui aga oli suurevõimsusega transistor siis need tahavad ise juba avamiseks saada 500 mA baasivoolu ja siis aitab darlington.

        Comment


          #5
          Vs: Komparaatori väljund ja tarbija

          339 output ise küll nii hapu pole, et transsi tüürida ei jõuaks; edasi nii: http://images.google.ee/images?hl=et...pilte&aq=f&oq=
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment

          Working...
          X