Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

väga laia sisendpinge ulatusega toide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    väga laia sisendpinge ulatusega toide

    vaja luua toide mis töötaks alalispinge vahemikus 30V...375V, väljundvõimsust vaja kuni 80V juures ca 200mW ( 5V 40mA), suurema pinge puhul kuni 3W.
    topoloogia võiks olla klassikaline isoleeritud flyback ja kahtlengi et kas mängib nii laias vahemikus või vaja mingeid trikke kasutada ( boost ette ) ?

    #2
    Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

    milleks nii laia vahemikku tarvis peaks olema?
    mulle tundub, et selline asi on vaja ise ehitada või siis astmeliseks ajada. astmelisust saab muidugi automatiseerida, aga kommuteerimine ja erinevad ahelad võtavad kõik ruumi. DC/DC kive ma üle 75V sisendiga ei tea.
    õnneks 30V alampiir peaks jätma piisavalt mänguruumi, et kasutada nt mingi kõrgepingelise transi peal step down muundit ja enne väljundit mingi pisike traco otsa
    kui selline lahendus peaks võimalik olema 12V 1A puhul ja sealjuures veel püsima väike ning talutava hinnaga, siis oleks isegi huvitet
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

      HV9931 algab 85V juurest. Äkki läheb madalamale ka?
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

        Tundus huvitav idee. Jootsin kokku ajaviiteks umbes sellise skeemi.
        Kiireks hakkas, ei jõudnud kõiki väärtusi lisada komponentidele.
        Sain katsetada ainult 12V arvuti toitekaga. 47 oomi koorumusega langes 5V väljundpinge 0,2V võrra. Pinge on reguleeritav umbes 3.2V....50V Takisti läks kuumaks aga trans oli jahe. Võiks oletada, et on siiski impulssmuundi. 230V võrku ma seda siiski esialgu ei lükkaks. Kunagi aega saan, siis katsetan edasi.
        Lisatud failid

        Comment


          #5
          Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

          unustasin öelda et väljund peaks isoleeritud olema, muidu kasutaksin LNK306. arvutused näitavad et flyback saab hakkama, kuid start-up ahela takisti asemel ilmselt kasulikum transiga voolustabi panna, muidu võtab madala pingega jupp aega enne kui käima läheb.
          see HV9331 on ka väga kaval asi.

          Comment


            #6
            Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

            No kui isoleeritud vaja, siis mu skeem ei sobi jah. Too nagunii lihtsalt käepärastest jubinatest kokku klopsitud vidin ja siiski lineaarregulaator ja võiks pooled jupid ära jätta. Ei tea muidugi, äkki kõrgema pingega läheks genereerima, siis oleks nagu impulssmuundi. Oomipoes muidu selline adapter (5V/3A, 90...250VAC sisend). Töötaks võibolla 80V alalisega kah veel aga 30V oleks vist liiga madal.

            Comment


              #7
              Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

              toiteplokid on alapingekaitsega, ei kõlba. ehk saab takisteid, mis määravad alapinge piiriku, muutes kasutada.
              astmeline variant võib ka sobida, kuna täisvõimsust vaja alles suurema pinge juures ( ca 80V) , madalamal pingel vaid prose ja lcd vaja elus hoida, kokku 10...15mA.

              Comment


                #8
                Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

                Peab vist tõesti 2-astmelise muundi tegema sest tavatoiteka pulss läheks nii madalal pingel kole laiaks. Aga...standardkivi UC3842 töötab juba 15V-ga. Kui nüüd kommuteerida sagedust määravat ahelat sõltuvalt sisendpingest ja organiseerida kivile parem toide?
                Siin on veel 1 näide: 90..600V
                Ja veel: 24..265V. See on vist paljutõotav...
                viimati muutis kasutaja felch; 03 m 2009, 23:18.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

                  TNY264 kivike, enda asjades läheb käima(kui traffo ok) juba 31V juures, mis toiteka maks väljund. 100mA olen sealt selle juures vabalt saanud. Suurt mahtuvust sellise pinge juures väljundisse ei kannata panna, lööb voolupiiraja peale kivis. Muidugi makasutan 10uF bypassi ka 0,1 asemel. Spec ytleb et 50V min, aga kindlat UVLO pinget tundub et polegi, tõenäoliselt kui aitad bypass konde pinget takiga toitest juurde siis läheb madalamal pingel käima. Miksi 200K siis peaks juba 30V juures ka käima minema. Kasutegur kindlasti siis hea kesmpinge väärtusel sest madalal pingel jääb traffo mähise takitus väga suureks pinge kohta sama ka sisemise väljakaga. Aga oma 40mA saad igal pingel kätte.
                  Lisan veel et specis see pinge piikide summutus ahel primaar mähises on jura. Kasutegur olematu. Ma ise kasutan dioodi ja 200V zenerit et negatiivne pinge piik üle 200V ei läheks(transi peale jääb siis 300+200V).
                  EDIT:
                  Vaatasin nüüd linke mis felch pakkus. Ongi sama asi ja nad ise ka soovitavad välise ahelaga pinget kaasa aidata.
                  viimati muutis kasutaja murphy; 04 m 2009, 08:06.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

                    Esmalt postitatud raivo poolt
                    vaja luua toide mis töötaks alalispinge vahemikus 30V...375V, väljundvõimsust vaja kuni 80V juures ca 200mW ( 5V 40mA), suurema pinge puhul kuni 3W.
                    topoloogia võiks olla klassikaline isoleeritud flyback ja kahtlengi et kas mängib nii laias vahemikus või vaja mingeid trikke kasutada ( boost ette ) ?
                    Vahemik on liiga suur. Aga sa tee kaks toitekat: 30..80V 200mW ja siis 80..375 3W. Juhul kui suurem tööle hakkab, lükkab väiksema välja.
                    Kui pead kindlasti tegema ainult ühe, siis tee eelastmesse kaheastmeline buck. Või siis, SEPIC , saad pinget langetada ja ka tõsta.
                    Kasuteguriga on igal juhul kehvad lood.
                    Kas ümberlülituvad mähised ei sobiks ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

                      Kui huvi võin anda TNY kivikesega paar komplekti juppe, Saad ära katsetada.
                      Isegi paar PCB-d leiaks, maskita aga katsetamisel ei ole see oluline. Jupid kahjuks kõik SMD. See paarsada K taki saad niisama ka sinna joota.
                      Hiljutine kompressori plaadiga katsetamine näitas et mul olemasolevate traffode puhul. 15V väljundi juures enam käima 30V sisendiga ei läinud, 10V käis ilusti, samuti ei läinud 5V tööle kui väljundis oli 3800uF konde, 1000uF läks juba käima. Seda taki asja pole katsetanud ise sest pole nii madalat pinget vaja olnud samas võin ära katsetada see minuti jootmist.
                      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                      Comment


                        #12
                        Vs: väga laia sisendpinge ulatusega toide

                        kas toitevahemik ujub selles alas või toidetakse erinevatest kohtades ja nende kohtade toited on selles vahemikus.

                        vb loll idee, aga kannataks ehk kasutada pm tavalist 5V impulsskuubikut, mis suudab toimida 85...265VAC(peaks soovitud alalise ülempiiri välja vedama) ja siis lisaks üks plokk nt http://opood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_1423501 ja neid kommuteeritakse pisikese releega. madalama otsa toitel oleks ees mõnesaja oomine taki ja stabilitroni kooslus, mis kaitseb võtab enda kanda relee rakendumise ajaks kõrge pinge. ühtlasi kataks see kooslus ära ka kahe toite vahel oleva tööpinge ala.
                        relee toide on muidugi jälle uus probleem

                        ma muidugi ei näe põhjust, miks ei võiks kasutada eelpool mainitud isoleerimatta kive, mis soovitud vahemiku kataksid ja siis nende väljundis kasutada omakorda isoleerivat muundit. kasutegur muidugi kannatb, aga nii laia vahemiku puhul tundub see pea paratamatuna
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment

                        Working...
                        X