Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Päikesepatareiga autoaku laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Päikesepatareiga autoaku laadimine

    Plaan: Aku pealt toita 200mA seadet, kus akut laetakse päikese patareiga.

    Päikesepatarei pinge 15,4V; max vool 1800mA, (tootja sõnul).
    Pilves ilmaga sain ainult 30mA, kuna hetkel pilvine, siis katsetused seisavad.
    Aku 12V 60Ah.

    Milline skeem tuleks vahel ehitada, et tagada antud nn süsteemi stabiilne töö?
    Kas piisaks tavalisest laadimisplokis või peaks midagi veel vahele mõtlema?

    #2
    Vs: Päikesepatareiga autoaku laadimine

    nagu sa ütlesid, siis pilves ilmaga saad ainult 30mA. eeldades, et päike kogu aeg ei paista, kohe kindlasti ei paista ta kogu aeg otse paneelile, seega seda 1800mA voolu tuleb sealt harva, kui üldse. kui nüüd pidev tarbimine asjal küljes, siis pigem pika pilvisusega pead akut ise lisaks laadima. isegi, kui sellest paneelist saaksid terve päev 1800mA käta, siis ööga tarbitakse piisavalt ära ja ka päevane koormus vähendab laadimisvoolu. järgi jääb paremal juhul 1,5A, mis on ka pikemas perspektiivist sellisele akule suht ohutu
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: Päikesepatareiga autoaku laadimine

      Huvitav kas päikesepatareid võib välisest allikast pingestada.
      Või peab dioodi vahele panema?

      Kui 1/9 ajast oleks max laadimisvool, siis oleks keskmiselt korras.
      200 mA on üsna väike vool. 300 tundi, 12 päeva akust.

      Comment


        #4
        Vs: Päikesepatareiga autoaku laadimine

        Mäletamist järgi on päikesepatarei ise diood ja kannatab vastupinget tõenäoliselt ikka suts rohkem kui tema enda tühijooksupinge. Aga neid tehnoloogiaid om palju ja kõigi kohta täpselt ei tea.

        Comment


          #5
          Vs: Päikesepatareiga autoaku laadimine

          Pilves ilmaga 30mA on isegi hästi. Päikesepaneelil tahab saada ikkagi päikest, mitte lihtsalt valgust. Pilves ilmaga on valgus hajutatud üle taeva laiali, aga paneel tahab saada päikest võimalikult risti pinnaga. Kui sul on paneel veel mingi akna taga, siis kaob sinna kah osa energiast. Üks varjant, kuidas rohkem voolu kätte saada, on teha mingi lihtne buck DC muundi, mis teeks su paneeli 20...25V 15V peale. Sellega saaksid võibolla 10...20% rohkem voolu. Ma ise katsetasin mingi lihtsa skeemiga ja sain peale muundit 4x rohkem lühisvoolu, kui enne muundit. Kindlasti pane ka diood paneelile, kui seda veel pole. Valetpidi otse akule ühendades laseb suitsu välja arvatavasti.

          Comment


            #6
            Vs: Päikesepatareiga autoaku laadimine

            diood on energia raiskaja ja kriitilise vajaduseta ära seda pane.
            kui enda ühendusvõimetes kindel pole, siis pane ahelale kaitse ja peale kaitset rööpdiood paneeliga

            loomulikult saad muundamisel suurema lühisvoolu. sest päiksepaneeli lühisvool pole oluliselt suurem max võimsuse juures antavast voolust. max võimsus aga saavutatakse reeglina nimipingel. kui nüüd seda pinget muundad, siis võimsus jääb pm püsima, järelikult väiksema pinge juures saad rohkem voolu.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X