Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Toide volt&ampermeetrile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toide volt&ampermeetrile

    On vaja saada isoleeritud toide digitaalsele volt ning ampermeetrile, leidsin ka mingi skeemi, kuid kui max väljundkoormus on 1ma nagu seal kirjas siis asi ei sobi, kuna tablool on ka taustavalgus.

    http://www.discovercircuits.com/H-Co...al%20meter.htm

    #2
    Vs: Toide volt&ampermeetrile

    Aga mõõteriistale piisab milliamprist? Kui jah, siis ära valgust sellest toida.

    Comment


      #3
      Vs: Toide volt&ampermeetrile

      Ei oska öelda kas mõõteriistale mA'st piisab, kuid ei tahaks seal ka eriti juhtmepundart taha tekitada (valgusele eraldi toidet viies).

      Comment


        #4
        Vs: Toide volt&ampermeetrile

        Antud skeemis paistab väljundvoolu 1mA piir tekkivat C3, C4 ja C6 väikse mahtuvuse tõttu, mille põhjuseks võib omakorda olla TLC555 piiratud võimsusega väljundaste. Kui lisada push-pull aste 2 transistoriga ja ehk ka sagedust allapoole lasta, peaks ikka rohkem kui 9 mW väljundvõimsust saama.
        Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

        Comment


          #5
          Vs: Toide volt&ampermeetrile

          Kordan siinkohal üht oma vanemat postitust, ehk on abiks
          (teemast http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=34625 ):
          Vanadelt arvutite võrgukaartidelt, mis on koaksiaalpesaga (arvutiromude seas võib leiduda), võib ka sobiva pingemuunduri saada ja päris "muidu eest"...
          Vist kõige sagedamini esinevad nendel pingemuundurid DPS05U09 (5V -> 9V) ja DPS12U09 (12V -> 9V), on selline risttahuka kujuline klots...
          Nendest on juttu ka vanemates teemades:
          http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=29304
          http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=26727
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Vs: Toide volt&ampermeetrile

            7660
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #7
              Vs: Toide volt&ampermeetrile

              Võrgukaardi muundur läheb vist loosi
              Teoreetiline küsimus aga siiaotsa.

              Võtame näiteks sellise transsidest multivibraatori. Kui sinna väljundisse mingi FET lülitama panna (väike võimendus signaalile) ning see "vahelduvvool" mis sealt tuleb lasta läbi konde ning dioodide (nagu esimeses lingiski) siis on tegu samuti galvaaniliselt eraldatud toiteallikaga?

              Comment


                #8
                Vs: Toide volt&ampermeetrile

                Esmalt postitatud qwerty poolt
                ...lasta läbi konde ning dioodide (nagu esimeses lingiski) siis on tegu samuti galvaaniliselt eraldatud toiteallikaga?
                Ei ole. "Maaotsad" on ju koos. Trafo eraldab täielikult.
                Harjutamine teeb harjutajaks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Toide volt&ampermeetrile

                  Vaata esimest posti, Maanduse vahel on samuti konde.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Toide volt&ampermeetrile

                    võid ju katsetada, aga ma kardan, et see päris ei toimi.

                    mul tekkis idee, et kas ei võiks olla selliste rakenduste jaoks mingid karmid optronid, mille väljundist saaks miski milliampri või paar kätte. reeglina sellistes kohtades pole ju ka kasutegur kriitiline ja optroni sarnane asi oleks odav ja lihtne
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: Toide volt&ampermeetrile

                      Esmalt postitatud reuter poolt
                      et kas ei võiks olla selliste rakenduste jaoks mingid karmid optronid, mille väljundist saaks miski milliampri või paar kätte.
                      Optron peaks optiliselt lahti sidestama aga mõlemad pooled tahavad ju toidet.
                      Või on olemas ka fotoelemendi moodi optrone?

                      Aga miks ei või seal vahel olla väike feriitsüdamik?
                      Sellel sagedusel on mähised üsna väikesed ja sekundaare võib ju olla lausa mitu.
                      Siis jääb mahtuvus primaartoite "maa" suhtes ka väikeseks.
                      On isegi võimalus panna mähiste vahele varjestus.
                      Ilma lühiskeeruta

                      Ainult, miks ei või see isoleeritud 9V, 1mA tulla Krona patareist?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Toide volt&ampermeetrile

                        minu jaoks võib ja pikema ea huvides võin ma ju herkonrelee, seda 9V lahtiühendama panna. lihtsalt mitmetele ei meeldi selline lahendus.
                        alalaiselt alalisele on muundurid küll olemas, aga poest ostes on ka väga väikese võimsusega isendid suht kallid. kui nüüd kivi sisse toppida nt võimas valgus(laser)diood ja natuke fotoelemente, siis ei tohiks ju võimatu olla 1...2mA väljundi tekitamine. pealegi saaks selline asi sisendist reguleeritav olla, kui vaja peaks olema, samuti võiks selline lahendus ka müravaba olla
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #13
                          Vs: Toide volt&ampermeetrile

                          Ei süvenenud väga, aga: http://www.eetindia.co.in/STATIC/PDF...URCES=DOWNLOAD

                          "...the DC supply used to power the device be isolated from the ground terminal of the panel meter’s input. ... " . Võtad sisendahelast sõltumatult pinge (toitetrafo, whadeva), ja selle gnd ega ka + pole sisendiga mingitpidi seotud. Või on sul eritingimus, et toita tahad tingimata sisendist?

                          Vaata siia ka: http://para.maxim-ic.com/en/results.mvp?fam=iso_pwr
                          Erilahendused.
                          PS või mail.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Toide volt&ampermeetrile

                            Kondedega saab ilusti eraldatud-LiPo laadijate balaseerimis transe juhitakse nii.
                            Ir4428 (mic4428,mc4428) kivi ja sinna ette gene, konded võimalikult väikesed.
                            Järgi sild ja ongi pinge yle kantud. Ei tohi kasutada rakenduses kus teine pool istub vahelduva otsas(näiteks gate driveri Hi side toide) siis langeb juht kivile suur vool ja põleb maha, aga DC eraldamiseks on pro.
                            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Toide volt&ampermeetrile

                              Tegin täna asja valmis võrgukaardi DC-DC 5V to 9V muundurite baasil.
                              7805 regulaator -> 2x DC-DC muundurit millelt läheb toide volt ja ampermeetrile. Töötab kenasti ning ei pidanud rahakotti ka kergitama, suured tänud fre'le siinkohal idee eest.
                              Voolutarve on neil muidu 40mA kanti.

                              Comment

                              Working...
                              X