Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

    Tere, kunagi väga ammu kui väike poiss olin, siis lammutasin laiali ühe vene boomboxi elektronika 211 stereo: http://rw6ase.narod.ru/ej/elektronik...onika211s.html
    sellel oli sees kaks mikrit ühe lõhkusin ära ja teine vist jäi terveks aga juhtmed on lahti kistud ja nüüd ei tea kuhu ühendada.


    googeldades leidsin: http://translate.google.ee/translate...la:et:official

    mis peaks olema samast mikrist, aga skeemi järgi, mis seal pakuti ei klappinud korpuse pin (juhul kui see on see mis mikri korpusele mõeldud oli).

    kasutatud on seal transipurki kp303a

    Juhul kui keegi tahab aidata ja ise googeldada, siis siit saaks vene tähtedega sõnu kohe kopeerida: кп303а микрофон делитель напряжения электроника 211 конденсатор

    Võibolla panin ise millegagi pange ja ei saand lihtsast asjast aru, ärge siis minu üle nalja tegema hakake
    Juhul kui siit head nõu saan, siis toiteks on kohe arvuti toitekast 5V võtta ja jootekolb on ka käepärast, mis tavaliselt mul Tallinnas kaasas pole.
    Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

    #2
    Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

    Aga sul on skeem ju olemas, vaata sealt kuidas ühendatud.
    Transs ise on küljes ja KП303A sokkel ka teada:
    Kui ülevalt (nii nagu su pildil) vaatad ja see kõrvake transi kestal jääb allapoole, siis:
    Vasak alumine - kest
    Parem alumine - läte (source)
    Vasak ülemine - pais (gate)
    Parem ülemine - neel (drain)

    Mis on kus skeemitähisel, selgub sealt: http://en.wikipedia.org/wiki/MOSFET
    viimati muutis kasutaja sebastian; 23 m 2009, 13:46.

    Comment


      #3
      Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

      Aitähh, kasulik info oli, mul tekitas segadust see et seal vene foorumi lehel, seal skeemil oli see transistori kõrvake teistmoodi, või ei olnud see pelatvaates, vaid altvaates, see selleks, enamus on nüüd kokku ühendatud, aga paar lahtist otsa on jäänud: juhe mis tuleb gate jalalt ja siis veel juhe, mis skeemil on nr 4, kasutasin toitel ja võimendi sisendil sama maad ja siis lihtsalt katsetasin, kui ühendasin nr 4-ga võimendi sisendi + osaga ning puutusin gate juhet, siis oli kuulda seda tüüpilist urinat nagu tavaliselt kui võimendi sisendit näppida ainult see oli natuke tugevam->järelikult eelvõimendatud.
      ehk oskab keegi öelda mismoodi tuleks mul veel ühendata, et oleks õige +- väljund võimendile ja et mikrofoni heli ka sinna satuks. on ka võimalus et ei saagi asja tööle, selles veendun siis kui õige ühendus tehtud.

      Praegu:
      1->mikrofoni kest
      2->drain
      3->source
      4->?
      5->+5V
      6->GND
      ?->gate
      Proovisin ka gate nr 4-ga kokku panna, aga siis ei leidnud üheltki pinnilt kohta, kus saaks võimendile signaali.
      Mis ma valesti teinud olen (mitte mainida minu katsetusmeetodeid)?
      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

      Comment


        #4
        Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne



        Peaks nii olema:

        1. Mikri kest
        2. Drain
        3. Source
        4. Väljund 0,3V (võimendisse)
        5. Toitepinge 5V
        6. Maandus

        (Gate ei lähe mujale, kui ainult mikri enda klemmile. See on nö. mikri elemendi väljund, sest transs toimib võimendina)

        Comment


          #5
          Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

          Suur tänu abi eest, sain asja tööle, ennem olin ka vist taolist ühendust proovinud, aga, kuna eelvõimendus vist suht nõrk, ei saand arugi, et mikker toimida võis, kui juba kindel ühendus välja pakuti siis muud ei jäänd üle kui ressil helitugevust julgelt juurde ja mikker hakkas toimima.
          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

          Comment


            #6
            Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

            Esmalt postitatud onx15 poolt
            Tere, kunagi väga ammu kui väike poiss olin, siis lammutasin laiali ühe vene boomboxi elektronika 211 stereo: http://rw6ase.narod.ru/ej/elektronik...onika211s.html
            Kas mingeid muid juppe pole alles? Keskmist kattepaneeli (indikaatoritest vasakul) ja nuppe näiteks?

            Comment


              #7
              Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

              Mingeid asju on alles, kui kattepaneeli all mõtled seda, kus need kirjad on, siis ei ole kindel kas see alles on, peab vaatama. Samas poisipõlves tegin sellest endale kunagi võimendi, keerasin selle kummuli, nii et kõlarite osa jäi laua poole ja peal olevad nupud jäid nagu esipaneelile, keskelt kassetikaosa võtsin ära ja panin sinna nuppude asemele tumeda rohelise plastikklaasi ja selle alla indikaatorid, sisse lülitades paistis läbi koos valgusega, muidu mitte. Kasutasin selle sees olevat originaalvõimu. Kasutasin seni kuni isa mulle U101 andis. Esimene õige toavõimendi (mitte mingi aretis), sellistel on minujaoks nüüd sentimentaalne väärtus, mitte et nende helikvaliteeti kiidaks, kui õnnestub, siis leian selle sama enda simese isendi veel kuskilt külapealt üles.

              Tegelt meenub et, kui osad kattepaneelid ära kukkuma hakkasid, siis vist sulatasin neid jootekolbiga nurkadest kinni (liimi ei old parasjagu), nii et arvan et välisest korpusest iluliiste ei saa, kui alles on, aga pean vaatama. Keeratavatest nuppudest on pooled kindlasti katki läinud, aga midagi võib alles olla, kassetika osa suhtes ei oska hetkel midagi öelda. Igaks juhuks võiksid mainida, mis juppe (mitu) kindlalt vaja võib minna, siis, kui leian ja need kõlbavad, panen kõrvale.
              Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

              Comment


                #8
                Vs: Vana kondemikker vaja eelvõimendiga ühendada, ei tea pinne

                Esmalt postitatud onx15 poolt
                Igaks juhuks võiksid mainida, mis juppe (mitu) kindlalt vaja võib minna, siis, kui leian ja need kõlbavad, panen kõrvale.
                Mäletamist mööda ongi puudu ainult see plastikust kate, üks keeratava pote nupp, üks lülitinupp ja üks kassetika klahv. Sisemuse elektroonika on nii lootusetult hävinud, et seda ei viitsi enam kokku otsima hakata. Saaks välimusegi korda. Kui kastidest välja kaevan, eks siis vaatan üle.

                Comment

                Working...
                X