Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

    Olukord on selline on toroid trafo 350VA 25V-0-25V peale alaldust annab välja 37V-0-37V
    Mul oleks vaja saada 50V@7A vähemalt et toita mu CNC pingi juhtsüsteemi.
    Oskab keegi midagi soovitada midagi lihtsamat ja odavat?
    Riputada igasse õlga näit mingid skeemid LM317 põhjal aga nad ei pea üle 1.5A vastu?
    Ise pole mingi elektroonika guru aga midagi lihtsamat saan kokkujoota küll
    Tänan

    #2
    Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

    Jäta keskväljavõte kasutamata, saad 1 X 50 V , kui ei kasuta dioodsilla järel lüüdikaid.
    Oleneb, milleks Sul enamus voolu läheb: mootorid kannatavad seda pulseerivat pinget küll, peenema elektroonika jaoks võib teha eraldi stabilisaatori. Kui see võimas50V peab ikka siledam olema, siis kasuta filtrina paispoolsisendiga skeemi: peale dioodselda on induktiivsus, mida suurem, seda parem. Paispooli järgi võib mingi lüüdi panna. Sellist skeemi kasutatakse jõuelektroonikas, kuna pääseb suure voolu stabiliseerimisest ja koormuseta olekus pinge ei hüppa üles.

    Comment


      #3
      Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

      Elektroonika on juhtsüsteemil üsnagi tundlik konde mahtuvuse arvutus soovituse järgi oli (100,000 * I) / V = C
      Vool läheb nö elektroonikale mis hakkab liigutama suuremaid sammmootoreid.
      Eks ta oligi mõttes toide võtta äärmistest otstest toide
      Kas saad mingi näidise skeemi visata?

      Comment


        #4
        Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

        Mul on hetkel joonistamise/skannimisega probleeme, aga: pane üksainus 10A /50 V sild ja
        unusta keskväljavõte ära. Ma olen kunagi samm-mootoritega tegelenud, ehk saan nõu anda. Anna privas kontakt, ma võin kogu asjale pilgu peale heita, Tallinnas kui oleme?
        Sellele peenemale elektroonikale saab kindlasti eraldi korraliku toite teha.

        Comment


          #5
          Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

          Mul hakkas kohe närima impulss-stabikas selle rakenduse jaoks. Ma leidsin ühest monitorist asjaliku P-feti,järgmine nv proovin kohe step down muundurit aretada 35V to....0V(mc34063 ikka),kui väga hull grillimise ilm just pole.34063 küll üle 40V ei seedi,aga andmelehel saab zeneri ja takistiga kenasti ka kõrgemale pingele taluvaks aretada.70V -- 50V muundamiseks samas on pingevahe üsna väike ja kasutegur tuleks ka lineaarsega üle 70% nagu arvutusest välja lugesin.Aga eks see ole sinu valik,kui palju sa oma aretusega sahmerdada viitsid.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

            Nendele samm-mootoritel pole nii peent stabiliseerimist kindlasti vaja. Tegelikkuses kasutatigi nendele aladeid, kus algseisus oli pinge kõrgem (et saada paremat momenti paigaltseisust) ja pärast langes (et mähised üle ei kuumeneks). Aga enne tuleb peale vaadata. Siin niimoodi kaugjuhtimise teel on väga raske vähegi keerulisematel juhtudel tarka nõu anda.

            Comment


              #7
              Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

              Kui juba detailidesse laskuda siis juhtsüsteem on Geckodrive G540. See pisut Advancem süsteem mis hakkib sammud 10ks ja kui kiirus tõuseb siis võrdeliselt väheneb sammu hakkimist täissammuni (step morphing) et võita suuremat jõumomenti kõrgematel kiirustel ja samas säilitada suht kõrge resolutsioon. Seismisel sammmootrite hoidmisvoolu vähendatakse vähendamaks kuumenemiist jne.
              http://www.geckodrive.com/product.aspx?c=3&i=14469

              Miks plaan süsteemi jooksutada maksimum pingel eks ta ikka sellepärast et saavutada pingi suurem kiirus sest mootorid olemuselt taluvad 60V pinget
              Mootorid on Nema23 3Nm hoidmisjõuga ja 2,8-3A BiPolaar sammmootor


              Mu paberites mainitud et peab korralik alaldus olema. Eriti katsetama ka ei taha hakkata päris odav nüüd see elektroonika ka pole Aga detaile ei tea kuidas neid samm mootoreid toidetakse.

              Samas egas siin pole midagi eriti piiluda hetkel.
              nagu ütlesin toroidtrafo, hetkel on tehtud alaldi mis riputatud ühte õlga ja on ~37V, toitis vanasti eelmist juhtsysteemi
              Nüüd sai ostetud uuem ja soov panna selle toitma maksimumini. Egas seal mingit ise joodetud juhtsüsteemi pole, kasutatud nö valmislahendusi. Plug and Play, juhtmed taha ja tööle
              viimati muutis kasutaja XXXHARDCORE; 12 m 2009, 16:44.

              Comment


                #8
                Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                Korralik aladus ei tähenda, et stabiliseeritud. See oleks liiga kallis ja tõenäoliselt ka mõttetu. Kuna on olemas kaasaegne tööstuslik juhtsüsteem, siis ilmselt see teeb ise kõik need pinge tõstmise/langetamise nipid ära. Kindlasti on manualis öeldud, kuipalju pinge võib kõikuda. Soovitaks ikkagi proovida sama alaldiga, mille väljundis on kohe paispool ja alles selle järel mahtuvus (nii suur kui nõutud). Sellise skeemi puhul
                ei tõuse pinge lüüdikal 1.4 kordseni juhul kui mingigi koormus taga on.
                Katsetamiseks võid paispooli asemel kasutada oma samm-mootori mähiseid.

                Comment


                  #9
                  Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                  ega selle trafo peal 7A puhul väga suurt stabiilsust ei saagi, see ju selle trafo max võimsus. 10A on ainult hetkeline ja selle juures trafo pinge juba tunduvalt langenud. püsiva 10A saamiseks on sul 500VA või suuremat trafot tarvis
                  25A silla puhul kannataks sinna järgi panna miski 0,1F või enamgi. trosseliga saad pinget siledamana hoida. kui pinge siiski liiga kõrgeks jääb, siis keri paar ringi mähist maha.
                  üldjuhul jõuosa ja juhtimine võiksid siiski eraldi olla - vähem probleeme
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                    Lähen lihtsama vastupanu teetpidi, lasen vast kusagil trahvo üle mähkida. Tegelikkuses trahvo on tehtud varuga, siis kui kunagi võimu jaoks selle oststin siis mainiti mulle et ta varuga mähitud saloininis. Hetkel sellist firmat ei ektsisteeri.
                    Või kogunisti ostaks kusagilt 500VA trahvo näiteks 36V pingele norm hinnaga 1EEK/VA

                    Comment


                      #11
                      Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                      Toroidi üle mähkida?! Sellega saaks ju ilusasti asja tööle: pane esialgu poole pingega (poole sillaga) asi tööle, siis näed, palju voolu läheb. Mu soovitus alaldi järgi induktiivsust kasutada on siiani jõus, ainult soovitus mootorit drosselina kasutada oli pisut ülemeelik: sel ei jätku induktiivsust. Aga teistpidi, ma pole Su süsteemi näinud ja olen oma soovitused andnud: Sinu mure.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                        Kunagi sai ühel trafol tehtud sellist rumalust pinge vähendamiseks.-Sai keritud peale lisamähised ning ühendatud need vastupidise keerdudesuunaga originaalmähistega jadasse. Lõppsummana pinge vähenes .Natuke rumal lahendus kuid originaaltrafo pidi jääma terveks---muid ideid ei olnud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                          Sai siis trahvo mähitud, lihtsad mõned keerud maha võetud et saada summaarum ~36V

                          Kuid nüüd siis küss kas 2,85mm ristlõikega sekundaar mähisetraat kannatab normaalselt 10A voolu?
                          Tunde järgi on varu küll, aga kas tõesti nii suure varuga oli minu trahvo mähitd?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Soovitage pingerugulaatori skeemi 72V>50V @ 7-10A

                            Esmalt postitatud anku poolt
                            Sai keritud peale lisamähised ning
                            ühendatud need vastupidise keerdudesuunaga originaalmähistega jadasse.
                            Selline võimalus pinget tõsta-langetada on ju üsna tavaline.
                            Eriti toroidi puhul. Mähid sobivat mähisetraati peale.
                            Enne mõõdad ära mitu volti keeru kohta saad.
                            Tööd 5-ks minutiks.

                            Comment

                            Working...
                            X