Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Impulsi lugeja 74C925 baasil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Impulsi lugeja 74C925 baasil

    Plaanis siis ehitada impulsi lugeja 74C925 baasil, mis on counter ja 4 segmendilise led displei draiver ühes pakendis. Kuna aga counter üksi alustab lugemist nullist, siis lisasin skeemi ka generaatori, millega on võimalik enne mingi number genereerida, ja nii lugemist sealtsamast alustada. Loomulikult tean, et lihtsam on number enne üles kirjutada ja pärast saadud pulsid kokku liita, kuid antud skeemi ehitan puhtast huvist elektroonika, eriti impulsitehnika vastu milles ma ise veel kahjuks võhik olen
    Skeemi juurde:

    Algne skeem, millest aretama hakkasin, oli suvalise arvu genereerija ja sealt tuli ka mõte säilitada 555:
    Click image for larger version

Name:	algneskeem.JPG
Views:	1
Size:	54,5 KB
ID:	873525


    Niisiis paluks Teilt, austatud foorumlastelt, abi skeemi õigsuse kontrollimisel, mis ma koostasin:
    Click image for larger version

Name:	skeem.JPG
Views:	1
Size:	56,1 KB
ID:	873524

    Minu arusaam skeemi tööst:

    R10 peaks teoorias muutma genereeritavat sagedust vahemikus 1.4 kuni 577Hz, mis läbi suletud S3 lugejasse jõuab. S4 võimaldab numbreid ühekaupa tekitada. Sagedused arvutasin datasheedi valemiga:




    kus Ra=R9+R10; Rb=R11 ja C=C2.



    Kuna kivi sisend on (tsitaat datasheedist): „negative edge sensitive“ siis S7 ümber lülitamine peaks muutma sisendi tundlikuks impulsi perioodi algusele:


    Skeemi kohta mõned küsimused:

    Kas R1, R16 ja R17 väärtus 1k on piisavalt väike, et lülitite avatud olekus või sisendsignaali puudumisel loogika sisendile kindel 0 tekitada?
    S6 täidab nii toitepinge polaarsuse muutja, kui ka toitelüliti eesmärki. Polaarsuse muutjat läheb vaja, kuna toon toite plaadile 5mm adapteri pesaga ja erinevatel adapteritel võib erinev polaarus olla. Kas see mõjutab kuidagi komponente, kui S6 ümberlülitamisel toitepinge + läheb skeemi maasse?



    Martin.

    #2
    Vs: Impulsi lugeja 74C925 baasil

    Esimese hooga ei hakanud midagi kriminaalset skeemil silma, peale selle, et nuppe peab õiges järjekorras vajutama.Näiteks S1 või S7 vajutamisel võib tekkida suvaline näit. Seega peab pärast resetti tallama või siis enne vajutama "Latch" ja alles siis pulsi polaarsust/allikat. Aga selle võimalike lahenduste koha pealt on vist sama palju arvamusi, kui elektroonikaga tegelejaidki.
    R1, R16, R17 võivad vabalt ka näiteks 10k ja rohkemgi olla. Häirekindlusele tuleb madal sisendtakistus muidugi kasuks, eriti pika kaabli korral, aga samas koormab signaaliahelat.
    Skeemiga ei juhtu vale toite polaarsuse korral midagi. Selleks ju diood D3 ongi.
    Rohkem praegu ei targuta, et mitte unise peaga mingit jama kokku kirjutada.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Vs: Impulsi lugeja 74C925 baasil

      S1 või S7 lülitamisel tekkiva suvalise näidu tekkimist saab vältida, kui kivi 11 jalg läbi 10k takisti maha viia?

      Comment

      Working...
      X