Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lamp ja lyliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lamp ja lyliti

    tere olen loll
    kuidas yhendada tavalist lampi kodus lylitisse?
    tundub lihtne: toitekaablist pruuni faasi yhendan lyliti musta kaabliga ja lylitist tulev sinine kaabel l2heb lampi ja lambi sinine kaabel saab kokku toitekaabli sinisega ... aga millegip2rast ei toimi ...

    #2
    Vs: lamp ja lyliti

    Pakun alustuseks, et ühendasid lüliti valesti.

    Comment


      #3
      Vs: lamp ja lyliti

      no lylitis pole ju vahet kas ma panen sinise "alla" ja musta "yles" v6i vastupidi ... igatpidi on nii et lamp lihtsalt p6leb ja lyliti seda ei kustuta ... j22b yle variant et lyliti on katki, ehk ei lylita sees korralikult lahti?


      nii ise kysin ise vastan ... oligi selles r2pases lylitis viga ... tyyp oli k6ige odavama ostnud, kohe alguses oli tunda, et kehvasti k2is, mitte sujuvalt, tagusin veits vastu seina ja surkisin kruvikaga, hakkas t88le kylll ... ait2hh, eggy
      viimati muutis kasutaja sohilaps; 07 m 2009, 18:17.

      Comment


        #4
        Vs: lamp ja lyliti

        Teinekord ongi viga seal, kus kahtlustada ei oska. Nagu näiteks käisin sõbra juures valgustuse ühendamisel abiks. Ülinõukaaegsed juhtmed ja igal pool pinge sees kui indikaatoriga vaadata. Pärast mõõtsin testriga kolme juhtme vahel (kahe lambi juhtmed lüliti pesas) ja sain sellised naljakad pinged: ~70V, 110V ja 34V.

        Comment


          #5
          Vs: lamp ja lyliti

          Vanade AL kestaga kaablitega oli küll nii, et tavaline indikaator näitas ka kestas voolu. Isolatsioon oli nii vilets.

          Comment


            #6
            Vs: lamp ja lyliti

            See polnud vool, vaid indutseeritud pinge, isolatsioonil ei pruukinud olla häda midagi.

            Comment


              #7
              Vs: lamp ja lyliti

              Esmalt postitatud sohilaps poolt
              no lylitis pole ju vahet kas ma panen sinise "alla" ja musta "yles" v6i vastupidi ... igatpidi on nii et lamp lihtsalt p6leb ja lyliti seda ei kustuta ... j22b yle variant et lyliti on katki, ehk ei lylita sees korralikult lahti?
              Et kuis nii? Kui erinevad värvid kokku lased, siis tekib ju lühis. Elektrivõrk peab olema korras.


              Esmalt postitatud sohilaps poolt
              nii ise kysin ise vastan ... oligi selles r2pases lylitis viga ... tyyp oli k6ige odavama ostnud, kohe alguses oli tunda, et kehvasti k2is, mitte sujuvalt, tagusin veits vastu seina ja surkisin kruvikaga, hakkas t88le kylll ... ait2hh, eggy
              Sa ei karda, et nii võib Sul midagi põlema minna? Et ühel hetkel töötab, teisel hetkel ei tööta.
              Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

              Comment


                #8
                Vs: lamp ja lyliti

                Ma ei taha muidugi kedagi nii lolliks tembeldada, aga mainin ära igaks juhuks ühe juhtumi millega olen kokku puutunud. Nimelt oli siis tegu ühe hästi pika isevalmistatud pikendusjuhtmega või siis hoopis "pikendusjuhtmega". Muidu oli ilus tore pikk juhe, aga millegipärast ei täitnud oma ülesannet, ühest otsast oli ilusti pistikusse ühendatud aga teises otsas pinge null, katsu või keelega, mida pole seda pole. Juhe ise oli koostatud vast kolmest erinevast tükist, tükid omavahel ühendatud ja ühenduskohad korralikult kleeplindiga isoleeritud. Ja lahtiharutamisel selgus ka tõde, miks see juhe voolu läbi ei lase, nimelt otsad olid küll kokku keeratud aga koos isolatsiooniga. Moraal on rohkem selline, et kui sa ikka pole päris kindel mida sa teed, siis parem on lasta teha seda asjatundjal.
                ...

                Comment

                Working...
                X