Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

    otsisin foorumist aga ei leidnud sobivad. mure siis siuke, et oleks vaja skeemi pulsigeneraatori jaoks. et autoakut vooluallikana kasutades saada läbi autosüütepooli ja süüteküünla säde. võiks olla veel võimalusega, et saab impulssi 30 - 120hz ulatuses reguleerida. vaatasin skeemi kasutades seda 555 kivi. aga kas ta peab vastu koormusele kasutades autoakut ei tea.

    #2
    Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

    Impulsigeneraatori võid muidugi 555 baasil teha, lihtsalt väljundisse süütepooli tüürima paned võimsa transiga lüliti.

    Comment


      #3
      Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

      Comment


        #4
        Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

        nonii tänud skeemi eest. nyyd tekkis ports kysimusi kas irf640 on ka mingit vene analoogi olemas?
        ja vaatasin et süütepoolil siin kolm yhendust. ka kolmas yhendus on süütepooli metall korpus ??
        ja kas 1N4005 ja 1N4008 on ka vene analooge olemas ??

        ja mis väärtuse peaks sättima sellele nr 1 kondele et ta mul 30 - 120hz signaali annaks.
        viimati muutis kasutaja Miilits; 06 m 2009, 22:41.

        Comment


          #5
          Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

          Kas tahate rublade eest osta ka?

          Comment


            #6
            Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

            Esmalt postitatud uduloor poolt
            Kas tahate rublade eest osta ka?
            ei ole rublade eest osta ei taha...asi sellest et kodus mul väga palju vene jubinaid. ja mõtekas ka neid vahest ära kasutada.

            Comment


              #7
              Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

              Esmalt postitatud Miilits poolt
              ei ole rublade eest osta ei taha...asi sellest et kodus mul väga palju vene jubinaid. ja mõtekas ka neid vahest ära kasutada.
              Kui seal jubinate hulgas ka mõni trükis on, siis vaata sinna sisse.
              Vanasti oli seal ikka hulgi juttu
              kuidas vene jubinatega poolist kontakti ja transidega sädet saab.

              Kui oled selle osa käima saanud, siis ehitad eraldi generaatori.
              Lõpuks asendad selle kontakti sujuvalt generaatoriga.

              Ja siis oled juba peaaegu spetsialist.

              Comment


                #8
                Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

                Vene transsidest ehita multivibraator(mittesümmeetriline), tegelikult võib sinna otsa teha ka monovibraatorina tuntud pulsilühendaja. FET-i asemele läheb ka tavaline transs, aga pead vaatama lubatavaid pingeid. Vene esileiutis oli KT812 (hiljem muidugi kordades paremad). Selline ei tohiks küll probleem olla.

                Comment


                  #9
                  Vs: auto süütepooli jaoks pulsigeneraatorit.

                  Tegin just eelmine nädal sellise vidina, aga mitte 555, vaid TL072CN-ga. Ma kasutasin ka juppe, mis parasjagu vedelesid. Nii sai transiks IRF630. Kuna ossi pole, siis testisin ühe impulsstoite toroidiga boost-converter lülituses, et teada saada, umbes, mis pinge transile jääb. Arvuti toite 12 tegi 250V peale(ilma koormuseta), aga õnneks jäi trans terveks. Ma arvan, et süütepooli puhul võib ka pinge 300V peale hüpata, seega soovitaks kasutada näiteks IRF740 transi. Aga kui vastupidavus ei ole oluline, siis käib IRF640 kah. Sel juhul pane ikka kaitse kah 12V vahele, kui kavatsed vidina omapead tööle jätta

                  Comment

                  Working...
                  X