Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ise ehitatud akulaadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ise ehitatud akulaadija

    Leidsin karbist kunagi mingi õpilase poolt ehitatud akulaadija, mida sooviksin hakata akude laadimiseks kasutama. Mõõtes multimeetriga ära laadimisvoolu, saan selleks 2 patarei kohta 76 mA. Seda on ju tunduvalt vähem, kui tavalistes laadijates - on see normaalne?

    Pildid:



    Võib seda julgelt kasutada? 2000 mAh akude täitmiseks kulub seega ~26 tundi?

    Mäletan, et sellega oli mingi konks ka, et ei tohtinud üle 5 tunni järjest laadida vms - võib see tõele vastata?

    #2
    Vs: Ise ehitatud akulaadija

    See laadija on vist ajast, kui kasutati vene 450mAh NiCd AA akuelemente

    Võid ikka laadida 2000mAh akusid. Aega läheb ca 30 tundi, aga lõpuks on nad täis.

    Comment


      #3
      Vs: Ise ehitatud akulaadija

      Aga kas kasutamisel mingeid piiranguid ka olla võib - mingisugune 5h piirang seostub mulle selle laadijaga, sildi peale on ka 5 ***** kirjutatud, aga seda täpselt välja ei loe.

      Laen sellega nimelt tõsiselt kvaliteetseid akusid ja ei tahaks midagi läbi lasta.

      Comment


        #4
        Vs: Ise ehitatud akulaadija

        Esmalt postitatud ponxpinks poolt
        Laen sellega nimelt tõsiselt kvaliteetseid akusid ja ei tahaks midagi läbi lasta.
        Aga äkki muretseks siis hoopis mõne korraliku laadija?

        Selline imelik mõte kargas pähe ja ei taha kuidagi peast enam ära minna.

        E:
        Kas sildi peale pole mitte 54mA kirjutatud?
        viimati muutis kasutaja A.S.; 28 m 2009, 12:32.

        Comment


          #5
          Vs: Ise ehitatud akulaadija

          Korralik laadija on remondis, kuid laadida on vaja. 54 mA sinna kindlasti kirjutatud pole, number viis ja selle järgi 5 tähega sõna.

          Comment


            #6
            Vs: Ise ehitatud akulaadija

            Ju siis 4 asemel on tõesti H, pildi pealt oli üsna halvasti näha.
            Et siis 5H MAx? Ei oska vaid arvata, mille kohta see käib. Äkki see oli mõeldud kindla mahutavusega akude jaoks ja sellest ajast piisas?
            Aga laadimine ei tohiks probleem olla, nii väikese vooluga võid tänapäeva akud rahulikult laadijasse unustada.
            mahutavus : vool x 1.4...1.6 = laadimisaeg
            LSD akudel kordaja väiksem, kusagil 1.05...1.2.
            Eks sa siis mõne tunni pärast kontrollid laadija detailide temperatuure, äkki mingi detail tõesti kuumeneb liialt.

            E:
            Ainus asi, mis seal reaalselt ülekuumeneda võib, on trafo.
            viimati muutis kasutaja A.S.; 28 m 2009, 14:14.

            Comment


              #7
              Vs: Ise ehitatud akulaadija

              Selge, aitäh kõigile! Kontrollin siis temperatuuri.

              Comment


                #8
                Vs: Ise ehitatud akulaadija

                Trafo temp peale 6 tundi on umbes 45 kraadi, tundub et laadimine toimub viperusteta.
                viimati muutis kasutaja ponxpinks; 28 m 2009, 20:36.

                Comment


                  #9
                  Vs: Ise ehitatud akulaadija

                  See 5 tundi oli arvatabasti ~400mAh akusid silmas pidades. Tolle aja NiCd elemendid ei seedinud eriti üle 1/10C laadimist ehk siis u. 40mA. Rääkimata siis mingist kiirlaadimisest (kuni 1C), mis tänapäeva akudel nii tavaline.
                  Pean silmas just 80-te lõpu vene elemente.
                  Ilmselt seepärast ka "hoiatus", et üle 5 tunni ei tohi, kuna laadija juba niikuinii andis ettenähtust tugevamat voolu.

                  Comment

                  Working...
                  X