Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus värvimuusika kohta!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus värvimuusika kohta!

    Nu Tere siis!


    Tegin endale mingiaeg tagasi värvimuusika arvutile LPT porti, 8 Lediga. kõik oli täitsa toimiv ja otsustasin teha uue värvimuusika ( kindlasti ) 24 Led`ga.( mida rohkem led-e seda uhkem ) Elektroonikas olen muidu suht nõrk aga joonis peaks olemas selline milline see tuleb.Ehk oskate aidata või abi anda mida muuta, või jätta asi samaks!

    SKEEM

    Panin ka nyyd üles uue skeemi, St kui Led on 3 V, kas siis sellise skeemi kohaselt hakkaks asi toimima?

    SKEEM 2

    Ettetänades.!
    viimati muutis kasutaja Kypsis; 10 m 2009, 11:52.
    Kõik mis liigub, see kulub!


    #2
    Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

    Värvimuusikas on ju ikka eri värvi LED-id. Kõik on tore, aga 5V pealt kolm tükki järjest hakkavad tööle aihult punased. Ülejäänutel on päripinge suurem: 2 - 3V per kärss (roh. ja sin.). Seega isegi kaks järjestikust sinist jäävad pimedaks. Pane transsvõtmed ette ja eraldi kõrgem toide. Vastavalt tuleb iga värvi eeltakisti erinev.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

      Esmalt postitatud Shele poolt
      Värvimuusikas on ju ikka eri värvi LED-id. Kõik on tore, aga 5V pealt kolm tükki järjest hakkavad tööle aihult punased. Ülejäänutel on päripinge suurem: 2 - 3V per kärss (roh. ja sin.). Seega isegi kaks järjestikust sinist jäävad pimedaks. Pane transsvõtmed ette ja eraldi kõrgem toide. Vastavalt tuleb iga värvi eeltakisti erinev.
      Ma ise olekski paigaldanud erivärvi Led-id, et 3me kaupa värvid näide: Punane-Punane-Punane : Roheline- Roheline- Roheline. Aga seda ma ei teadnud et peale punaste pole teisi Led-e 1.5 V- seid.

      transsvõtmed? ja eraldi toide? LPT-st tuleb 5V välja
      viimati muutis kasutaja Kypsis; 10 m 2009, 11:53.
      Kõik mis liigub, see kulub!

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

        LPT ei jaksa mitut LEDi ühe data otsa pealt ära toita. Seetõttu on vaja ka eraldi toidet. Visandasin sulle ühe skeemi mis loodetavasti aitab mõista midagi.

        Q1 - 2N2222A
        R1 - 4.7k ohm
        R2 - Vastavalt LED(idele) ja toitele
        B1 - Lisatoide

        25 all mõtlen parallel porti 25ndat otsa ehk GND. D all mõtlen data otsa (üks nendest kuhu sul hetkel LED ühendatud on). Antud skeemis siis näidatud ühe ainsa LEDi komplekti süsteem.
        Lisatud failid

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

          Esmalt postitatud denry12 poolt
          LPT ei jaksa mitut LEDi ühe data otsa pealt ära toita. Seetõttu on vaja ka eraldi toidet. Visandasin sulle ühe skeemi mis loodetavasti aitab mõista midagi.

          Q1 - 2N2222A
          R1 - 4.7k ohm
          R2 - Vastavalt LED(idele) ja toitele
          B1 - Lisatoide

          25 all mõtlen parallel porti 25ndat otsa ehk GND. D all mõtlen data otsa (üks nendest kuhu sul hetkel LED ühendatud on). Antud skeemis siis näidatud ühe ainsa LEDi komplekti süsteem.
          Aga ma katsetasin seda asja et üks data ots kannatas 3 Led-i ära( 3v ledid), töötasid 12tundi, kõik oli OK! Kas mitte 1 LPT data ots ei anna mitte välja 5v, ning seal ju 8 Data otsa + GND


          Võibolla olen valesti asjadest aru saanud
          Kõik mis liigub, see kulub!

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

            Voltidega võib isegi korras olla, aga mina mõtlen voolu. Ma ei tea täpselt, aga ma pakun, et parallel pordis saab kuskil 50mA. Liigne koormamine on arvutile (täpsemalt, LPT pordile) kahjulik. Aga kui asi töötab, siis pole ilmselt pole mõtet surkida. Siiski soovitaksin uurida palju port kannatab ja vaadata, et su LEDid rohkem ei tarbi.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

              Esmalt postitatud denry12 poolt
              Voltidega võib isegi korras olla, aga mina mõtlen voolu. Ma ei tea täpselt, aga ma pakun, et parallel pordis saab kuskil 50mA. Liigne koormamine on arvutile (täpsemalt, LPT pordile) kahjulik. Aga kui asi töötab, siis pole ilmselt pole mõtet surkida. Siiski soovitaksin uurida palju port kannatab ja vaadata, et su LEDid rohkem ei tarbi.
              Selge.Nagu öeldakse kes ei riski see shampust ei joo need ledid olid vist (3volti 20mA.)
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                jälle üks tegelane, kes naisi pingestab ledid - pisikese kirjaveaga leedid...
                LED on tehniline lühend ja kirjutatakse suurte tähtedega

                sinised ja valged dioodid tahavad kõige kõrgemat pinget, nende maksimaalne pärivool saavutatakse 3V ja kõrgemalgi pingel.
                20mA dioodile võiks ikka maksimaalse heleduse saavutamiseks 20mA peale kah anda. kui 10mA dioodi kohta, siis LPT peaks ära küll kannatama, aga minu meelest ei ole mõtet vägistada, mõnesaja milliamprised toitekuubikud ei maksa palju. samuti saab 12V võtta arvuti toitest ja selle otsa saab ka siniseid/valgeid 3 tk jadamisi panna, punaseid vb isegi 6. transistorvõtme lisamine võimaldab soovi korral ka suuremaid lampe tüürida nt 1W dioode, mis juba päris korralikku valgust annavad. transsvõtmele võiks lisada ka takisti, baasi ja emitteri vahele, mis transi suletuna hoiab, kui signaali peale ei tule. see takk tagab transile ka alalisvoolureziimi, kui see dataots peaks LPT-st eemaldatama
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                  Transsvõtme on denry selgelt lahti joonistanud. Tinuta kuhugi üks rida transse ja juhtmega LPT porti. On olemas 12V seinaklotse, see toiteks. Siis 3 sinist on ok. 4 rohelist ja 6 punast ka. Takisteid pead pisut rehkendama. Arvuti porti ära küll tiluliluga hoora, korralikku valgust ikka ei saa.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                    Esmalt postitatud reuter poolt
                    jälle üks tegelane, kes naisi pingestab ledid - pisikese kirjaveaga leedid...
                    LED on tehniline lühend ja kirjutatakse suurte tähtedega

                    sinised ja valged dioodid tahavad kõige kõrgemat pinget, nende maksimaalne pärivool saavutatakse 3V ja kõrgemalgi pingel.
                    20mA dioodile võiks ikka maksimaalse heleduse saavutamiseks 20mA peale kah anda. kui 10mA dioodi kohta, siis LPT peaks ära küll kannatama, aga minu meelest ei ole mõtet vägistada, mõnesaja milliamprised toitekuubikud ei maksa palju. samuti saab 12V võtta arvuti toitest ja selle otsa saab ka siniseid/valgeid 3 tk jadamisi panna, punaseid vb isegi 6. transistorvõtme lisamine võimaldab soovi korral ka suuremaid lampe tüürida nt 1W dioode, mis juba päris korralikku valgust annavad. transsvõtmele võiks lisada ka takisti, baasi ja emitteri vahele, mis transi suletuna hoiab, kui signaali peale ei tule. see takk tagab transile ka alalisvoolureziimi, kui see dataots peaks LPT-st eemaldatama
                    Aga iseenesest siis nagu töötab kui 1hte data pessa panna 3x Led-i ( 3v 20mA) + 68 Ohm Takisti - Joonis 2 ???
                    viimati muutis kasutaja Kypsis; 10 m 2009, 16:16.
                    Kõik mis liigub, see kulub!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                      vb töötab, aga kui juhtub, et äkki enam ei tööta? LPT kaart on küll poes saadaval, aga mina eelistaks seda kooliraha mitte maksta.


                      to Shele: nagu ennist mainisin peaks transi baasi ja emitteri vahel ka takisti olema, mis hoiaks transsi suletuna ja tagaks transile ellujäämise, kui juhe pordist välja tõmmata.
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                        Esmalt postitatud reuter poolt
                        vb töötab, aga kui juhtub, et äkki enam ei tööta? LPT kaart on küll poes saadaval, aga mina eelistaks seda kooliraha mitte maksta.


                        to Shele: nagu ennist mainisin peaks transi baasi ja emitteri vahel ka takisti olema, mis hoiaks transsi suletuna ja tagaks transile ellujäämise, kui juhe pordist välja tõmmata.
                        Ma katsetan selle järgi kas töötab ja kui kaua ning mis tagajärg on, annan teada teile!

                        kes ei riski see shampust ei joo!


                        Tänan teile kõigile!
                        Kõik mis liigub, see kulub!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                          Nonii rahvas, sai siis valmis värvimuusika. tegin 16 Led-iga ( 2 x 3.0v Led + 2 x 68Ohm takisti 1hele data otsale )
                          Korpuseks kasutasin Novaluxi 29.90 .- seinakella , kakkusin sisemuse välja, printisin Tausta, Led-id sisse , LPT kaabel sappa ja valmis!

                          Siin ka siis mõned pildid:


                          PILT 1
                          PILT 2
                          PILT 3


                          Lähiajal panen ka video üles



                          Suured tänud teile abi eest!
                          Kõik mis liigub, see kulub!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                            mis softiga neid juhid?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimus värvimuusika kohta!

                              Softi on väga lihtne ise kirjutada. Kui valmisproget pole.

                              Comment

                              Working...
                              X