Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

valvesüsteem ja gsm helistama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    valvesüsteem ja gsm helistama

    Tere,

    kuna ma ei ole väga tugev skeemimeister ja elektroonik, siis paluks natuke abi. Siin leitud teemade hulgas on mitmeid kordi käsitletud vana gsm ühendamist valvesüsteemi aga ei leidnud jooniseid kuidas seda teha. Vaja siis 2s klahivajutust telefoni kiirvalikule läbi dsc pgm'i mis on 4 minutit "paanikas".
    Loodetavasti keegi on nõus oma teadmisi jagama või sobiva skeemini juhatama.
    Tänud ette.

    #2
    Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

    Ma lõhkusin kunagi ühe vana ericsoni telefoni laiali, tinutasin liikumisanduri küljest juhtmed selle rohelise, helistamise nupu külge, ja valisin telefonil oma numbri. Nüüd, kui keegi sealt eest mööda liigub, valib telefon viimati valitud kõne ette ja siis kui teistkorda, eest mööda jalutada, helistab mulle telefoni peale. Sisse ostsin simpeli kaardi ja see süsteem valvab mu garaazi siiamaani edukalt

    Comment


      #3
      Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

      Ma olen juba mitu sellist süsteemi ehitanud. Just kiirvalimisklahve vaja ära kasutada. Valvekeskus annab 1 minuti pikkuse signaali kuhu on väike relee ühendatud. Siis relee kontaktid lühistavad mõnda mobiiltelefoni numbrit. Sellest pole midagi et ta terve minuti seda numbrit valib. Telefon hakkab juba sekundi pärast helistama selle mälupesa numbril. Ja siis kui kõne vastu võtad on mikrofoni kaudu kuulda ka kui vargad midagi räägivad. Ja kui kogematta kinni paned helistab telefon uuesti selle minuti jooksul.
      Kõige raskem on tinutada imepeeneid juhtmeid telefoni numbriklahvide alla, targem on valida mitme vana telefoni vahel ja testri abil veenduda et asi ikka töötab.

      Comment


        #4
        Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

        Isiklikult ei soovita Simpelit või mingit sarnast kaarti. 95% unustate laadida (see ei ole minu arvamus vaid fakt) ja kõneaeg jääb üldjuhul kasutatamata. See pole EMT reklaam, sest ise eelistan Elisat aga EMTil on eraisikule pakett Lihtne. Pole kuutasu, pole miinimumarvet, maksad tehtud kõnede eest... Kui neil seal ainult mingit konksu sees pole.
        Releemähise üks ots plussi ja teine PGMi. Relee kontaktid lühistavad telefoni klahvid. Osad lülitavad ka kordusvalimise sisse.

        Comment


          #5
          Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

          tulles nüüd skeemi juurde tagasi, kuna süsteem on 4 minutit häires siis ilmsesti võib see telefon lolliks minna kui 4 minutit miskit kiirvalikut all hoida + veel see, et kui 1 pärast katkestada helistab ta kohe uuesti, seega see 12v ja relee väga ei sobiks. Natuke ülbem variant oleks valmis vaja meisterdada, sellest ka skeemi ehitamisel abi vaja. nagu juba öeldud sai ei ole vaäga tugev elektroonik tehnik aga kui skeem ees siis saaks hakkama küll.

          Comment


            #6
            Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

            Valvekeskuse häire aega saab muuta,see ei pea 4 min. olema.Enamus DSC keskuseid on võimelised ise helistama kui telefoni liin olemas.

            Comment


              #7
              Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

              Esmalt postitatud arvo poolt
              ... Relee kontaktid lühistavad telefoni klahvid. Osad lülitavad ka kordusvalimise sisse.
              kas mitte peakomplektidel nuppu ei leia millega viimasele valitud nr.-le kõne valida?
              peakomplektist saaks ka dtmf signaali kätte ja mt8870 (vist) abil releesi juhtida ...

              Comment


                #8
                Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                Kunagi tegin transi ja releega vidina, mis hoidis kuskil pool minutit klahve koos kui väljund oli aktiivne siis helistas veel mitu korda. Aga tegelikult pole vaja. On proovitud mitmeid erinevaid telefone ja siiani ei ole veel ükski lolliks läinud, kui nuppu pikalt all hoida. Ja kui sa vahepeal kiirvaliku klahvi üles ei lase, siis ei helista ta katkestamisel teist korda kuhugi.

                Comment


                  #9
                  Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                  mina panin kaks juhet telefoni suvalise kiirvaliku klahvi (numbriklahvi) külge ning teised kaks otsa keskuse GND ja PGM alla. põmselt kui on häire siis ühendab keskus pgm ja gnd ära, seega lühistab klahvi. mobla helistab ühe korra ning et uuesti helistada, tuleb vahepeal keskus häire alt maha võtta.
                  k.

                  Comment


                    #10
                    Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                    Esmalt postitatud kedambarai poolt
                    mina panin kaks juhet telefoni suvalise kiirvaliku klahvi (numbriklahvi) külge ning teised kaks otsa keskuse GND ja PGM alla. põmselt kui on häire siis ühendab keskus pgm ja gnd ära, seega lühistab klahvi. mobla helistab ühe korra ning et uuesti helistada, tuleb vahepeal keskus häire alt maha võtta.
                    no seda võib proovida, mis telefoniga tegid ja tahaks küsida kas 12v telefonile liiga ei tee (ilmselt siis ei tee)

                    Comment


                      #11
                      Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                      sa võid relee kinnise kontaki ühendada C klahvi või kõne ärapaneva
                      klahvi alla ja lahtise kontakti kiirvalimise alla. Normaalolekus hoiaks telefon koguaeg
                      kõne ärapanevat all aga häire korral valiks kiirvalimist.
                      See variant aitab igasuguste sms vastamatta kõnede vastu, mis muidu võivad segada kiirvalimist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                        Mina olen ehitanud http://www.elektronika.ba/501/gsm-alarm-caller/
                        Ericssoni (A1018 ) telefonile 5Mhz kvarts. Siemens (S25) 10Mhz. PGM väljundisse relee juhtima.

                        Comment


                          #13
                          Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                          Siin miskine variant, tõsi küll tavatelefonile. Aga mõne idee saab sellestki:
                          http://ourworld.compuserve.com/homep...n/autocall.htm
                          viimati muutis kasutaja føniks; 10 m 2009, 23:48.

                          Comment


                            #14
                            Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                            nokia 6100

                            12v ei satu sinna telefoni mitte kuidagi. kordan veel - häire korral ühendab keskus GND (mass-maandus-miinus-midaiganes) ja PGM kokku.
                            k.

                            Comment


                              #15
                              Vs: valvesüsteem ja gsm helistama

                              Nii sain jälle aega oma teemat lugeda :-). Üritasin seda juhtmete jootmist testida pgm gnd variandil aga kuramuse tlf peale juhtmete jootmist enam ei toimi korralikult. Seega momendil käib uue tlf otsing.

                              Comment

                              Working...
                              X