Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ballasti skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ballasti skeem

    Tere.
    Ostisn endale ballastid, et sinna ühendada luminofoorlambid. Kuid ma ei saa sellest skeemist eriti aru. Sellest ma saan aru kuidas juhtmed peavad minema, kuid ma ei saa osadest märkidest aru. Joonistasin skeemi ka arvutisse.
    Kui ma õigesti aru saan siis need pikad pulgad peaks olema lambid ja see suur must kogu ballast. Kuid mis peaksid olema need ümmargused pallid, juhtmete külge ühendatud, mõlemast torust all pool? Kas starterid?
    Ja mis on selle punktiiriga märgitud ja need teistpidise suunaga kriipsud?


    #2
    Vs: Ballasti skeem

    Need lambiga nö paraleelsed on jah starterid ja see allpool kogu ahelaga paraleelne on kondekas aga ta seetõttu punktiiriga, et töötab ka ilma.

    See kaks toru jadamisi on suht kapriisne süsteem, kui kusagil on kehv kontakt, annab viga otsida aga üldiselt kui kõik ühendused korras, siis töötab.

    Comment


      #3
      Vs: Ballasti skeem

      Esmalt postitatud oioi poolt
      Tere.
      Ostisn endale ballastid, et sinna ühendada luminofoorlambid. Kuid ma ei saa sellest skeemist eriti aru. Sellest ma saan aru kuidas juhtmed peavad minema, kuid ma ei saa osadest märkidest aru. Joonistasin skeemi ka arvutisse.
      Kui ma õigesti aru saan siis need pikad pulgad peaks olema lambid ja see suur must kogu ballast. Kuid mis peaksid olema need ümmargused pallid, juhtmete külge ühendatud, mõlemast torust all pool? Kas starterid?
      Ja mis on selle punktiiriga märgitud ja need teistpidise suunaga kriipsud?

      Ümmargused pallid jah on starterid lambitorude all. Puntkiiriga teema on võrgukondensaatori jaoks, vähendab häireid. Niiet kõik hästi.

      Comment


        #4
        Vs: Ballasti skeem

        Okei. Tänud

        Comment


          #5
          Vs: Ballasti skeem

          Tere, mina jälle siin.
          Teil siin oli jah õigus, et see on suht kapriisne süsteem. Ühendasin kõik juhtmed ära, panin lambid sisse ja tööle ei hakka. Alguses mõtlesin, et äkki on lülitiga mingi jama - võtsin selle siis ära aga ikka ei tööta. Vaatasin juhtmed üle ja tundub olevat kõik korralikult ühendatud ja õigesti ühendatud.
          Oskab keegi aidata kust ma peaksin viga otsima?

          Comment


            #6
            Vs: Ballasti skeem

            Ilma nägemata suht raske. Kas starterid on OK? Kuna need on nüüd järjestikku, siis ei pruugi asi üldse algusestki liigutada. Kui see skeem on nüüd tehtud, siis proovi lühistada ja KORRAGA sekundiks mõlemad starteripesad. NB! isoleeritud asjadega ja sõber appi.
            Kui peale seda lampide sees mingit sabinat/krõbinat pole, siis pole Su skeem korras või on juhe/drossel katki. Tester oleks ka pisut abiks.

            Comment


              #7
              Vs: Ballasti skeem

              Starterid ja ballastid ja lambid on kõik täiesti tutikad.
              Kui lambid vooluvõrku ühendada siis nagu käiks selline klõbin nagu lambid hakkaksid käivituma, kuid siiski valgust ei tule.

              Comment


                #8
                Vs: Ballasti skeem

                Kas ballastid ehk drosselid on lampidele vastavad ja ka starterid.

                Comment


                  #9
                  Vs: Ballasti skeem

                  Veel lisaks, et kui torud on 15w , ballast peab olema selle skeemi järgi 30w. Kui torud 18w, ballast on 36w.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ballasti skeem

                    On ikka...
                    Lambid on 18W. Ballast on 2x18W (Ühendada võib ka 1x36W, 1x40W ja 2x20W)
                    Starter on 4-80W. Seal peaks olema ka kondensaator. Vähemalt starteri peale on kirjutatud: With condenser.

                    Huvitav on ka see, et mul oin kõike kaks komplekti (2 ballasti, 4 lampi, 4 starterit), mõlemad on samamoodi ühendatud kuid kumbki tööle ei hakka.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ballasti skeem

                      Esmalt postitatud Shele poolt
                      Ilma nägemata suht raske. Kas starterid on OK? Kuna need on nüüd järjestikku, siis ei pruugi asi üldse algusestki liigutada. Kui see skeem on nüüd tehtud, siis proovi lühistada ja KORRAGA sekundiks mõlemad starteripesad. NB! isoleeritud asjadega ja sõber appi.
                      Kui peale seda lampide sees mingit sabinat/krõbinat pole, siis pole Su skeem korras või on juhe/drossel katki. Tester oleks ka pisut abiks.
                      Mismoodi see lühistamine muidu käib ja kuidas see aitama peaks?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ballasti skeem

                        Nonii olen omadega sealmaal, et mõtlesin, et proovin kas ühe toruga äkki töötab ja hakkaski tööle... Kuid miks siis kahe toruga ei tööta? Ei saa mina sellest aru...
                        Kas ma nüüd peangi ainult ühe toru panema kuigi ballasti peale on kirjutatud et saab panna 2x18w toru? Kas ballast, mis on mõeldud ühele 36w torule võib töötada ka ühe 18w toruga? Kas ei jää liiga võimsaks?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ballasti skeem

                          Puhh! Raske juhus. On mingeid kogemusi ja üritan aidata, aga kõik gaaslahenduslambid on omamoodi väänikud ja raskesti ülekavaldatavad.
                          Lühlstamine, õigemini selle lühise katkemise hetk on see, kus lampide kütteniite läbiv vool katkeb ja auto süütepooli sarnaselt seal ballastil indutseerub pingepulss (paar kilovolti), mis süütab lahenduse. Ühe toruga on asi klaar. Aga:
                          1. Kas sell ballastil on skeem, et torud järjestikku ühendada?
                          2. Kuna ballast (see on induktiivsus ehk drossel) on mõeldud voolu piiramiseks/määramiseks, siis on väga kahtlane, et see käib torude järjestikühenduse kohta. Sel juhul vool on küll mõlemis torus sama, aga kuna pinge torul on sõltumata võimsusest enam vähem sama, siis kaks toru järjest ei saagi ehk süttida.
                          Mäletamist mööda olid omal ajal ballastid kahe toru jaoks tehtud nii, et teine toru sai voolu läbi kondeka (u. 4 mkF) .
                          3. Tegemist on vahelduvvooluga ja nii ballast, kui toru on reaktiivse takistusega, seega lihtne pingete voolude liitmine-lahutamine ei õnnestu.
                          Ajad on muutunud, tõepoolest ei oska selle jutu järgi rohkem hetkel öelda.
                          Kus oled?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ballasti skeem

                            Siin on siis pilt sellest mis on ballasti peal. Ehk see aitab kuidagi. Mina loen vähemalt ballasti pealt seda välja et peaks töötama kahe lambiga. Aga eks vaadake ise. Kui kahe lambiga tööle ei hakka siis pean ilmselt lihtsalt ühega leppima.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ballasti skeem

                              Ok. Tõepoolest, skeem on õige ja olen sarnaseid ka nagu varem kohanud. Kui nüüd tähele paned, siis seal sildi peal on vool, mis eriti ei muutu, see ongi ballasti idee.
                              Kui on kaks lampi järjest nagu skeemis, siis jälgi kui voolu peale lülitad:
                              kas mõlemi toru mõlemad otsad lähevad kergelt roosaks (s.t. kas küttevool jookseb läbi kogu ahela). Samal ajal peavad mõlemad starterid hakkama plõksima.
                              Kogu jutus on oluline just, et vool jookseks läbi mõlemi lambi ja starteri. Kui ei, siis tuleb leida koht, kust vool läbi ei lähe. Sest: kui pole voolu, ei katke midagi ja ei teki ka pulssi, mis lahenduse süütaks. Ka kütteniitideta toru saab süüdata, kui talle väljast anda piisav ergutav pulss (auto süütepool, elektrishokirelv, ... ).

                              Comment

                              Working...
                              X