Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

    Tervist,

    Mul on selline probleem, et plaanis oleks osta CO keevitus ning hetkel on ka üks odav pakkumine silmapiiril. Siiski pole see asi nii lilleline ja roosiline. Tegemist on keevitusseadmega - пдпг-500-т
    Niipalju olen teada saanud, et tegemist on tööstusliku Co keevitusega. Võimsust 500A max mis on päris tugev, samas tahaks temaga autoplekki keevitada - 0,8 - 1,5mm max pleki paksust. Automoto foorumis räägiti, et masin on liiga võimas ja korralik voolutugevuse valik/reguleerimine puudub. Seega tasuks unustada õhuke materjal.

    Masin pole küll minu käsutuses hetkel, kuid olen päris parajalt pildimaterjali saanud. Piltidelt tundub, et voolu tugevust reguleeritakse tavalise lülitiga - 2 astet.

    Seega tõstatan küsimuse millisel moel saaks voolu normaalselt reguleerida, et saaks ka õhemat materjali keevitada temaga? Kui kalliks läheb ümberehitus? Otsin kõige lihtsamat viisi seda teostada kuna pole ise eriline elektrik ning teadmised on puudulikud.

    Pilte seadmest:





    Ette tänades, Siim!

    #2
    Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

    Tegemist on tõesti tööstusliku seadmega, millega keevitati tehastes 1,4-2mm traadiga suuri teraskonstruktsioone kokku ning originaal skeemiga seadmel voolutugevust alla 300A eriti ei saa. Õhukese teraspeki normaalseks keevitusprotsessiks aga on vajalik keevituspinge vahemikus 16- 40V ja voolutugevus 40- 150A, et selliseid tingimusi saavutada on mitmeid võimalusi, suurtest ballasttakistitest, kuni keeruliste spetsiaal konstuktsiooniga juhtimistrafode ja elektroonikani välja. Viimane variant kujuneks sulle kindlasti ülejõu käivaks ja rahaliselt liiga kulukaks.
    Üks ehituselt lihtne, kuid kaalult ja gabariitidelt raske ning suur oleks muudetava õhupiluga drossel sekundaarahelas enne alaldi silda. Kuna jõutrafo sekundaarmähis on samuti kolme faasiline, siis peab seda olema ka voolu sujuvalt reguleerimise drossel, peale alaldit drosseli kasutusest eriti abi pole, kuna tedupärast pole alalispinge transformeeritav.
    Selle drosseli ehituseks on vajalik üks suur hunnik trafoplekke, mis oleksid umbes samas suurusjärgus jõutrafo enda plekkidega ja veel on vaja suure ristlõikepidalaga mähistraati (16-25mm\2). Mähis võib olla ka alumiiniumist ja selleks saab hädakorral kasutada jämedast jõukaablist pärinevaid sooni või nt. elektriõhuliini juhet, kui seda peaks näiteks kuskil kuuri nurgas pooli peal vedelema. Mõistagi tuleb ilma isolatsioonita traat katta kuumust kannatava dielektrikuga (lakkriie, riideisoleerpael vms.).
    Vajalikud joonised ja seadme põhimõtteskeemi, nõuandeid antud teemal võid saada PS`ga.

    Comment


      #3
      Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

      Tere,

      Ise tehes oled parema ja täpsema asja omanik. Hinnas 1300 käpp koos kõriga... 440 vastuspistik ... 1200 balloon lätist (eesti AGA võib teistelt röövida) jne... muu juba pisipudi padi...
      täpsema inffi korral PS.

      A@2008 suvel just ehitas sellise
      ahjaa... 3F trahfo asja süda

      Comment


        #4
        Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

        kui ma hästi järgi mõtlen, siis minu keevitusel on paispool peale alaldit. seadme ehitaja ütles, et paispooli väheste keerdude korral ei ole õmblus ühtlane ja suure liigsete keedudega tekib jälle "venimine" - algul kasvab vool liigse viitega ja õmbluse lõpetamisel jätkub särinat natuke pikemaks.
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

          kui ma hästi järgi mõtlen, siis minu keevitusel on paispool peale alaldit.
          Lühi ehituslikus kokkuvõttes jäi mainimata, et see paispool alalisvoolu poole peal on kõigil traatkeevitustel juba tehase poolt olemas, ka sellel пдпг-500-т variandil, sellepärast ma pikemalt sellel ei peatunud. Antudjuhul on küsimus selles, et millist meetodit kasutada voolu ja pinge vähendamiseks ning selle praktiliselt täisulatuses reguleerimiseks. Mul on olemas ühe paljulevinud omaaegse poolautomaatse keevitusseadme Bдг-303 juhtimisskeemid aga nende originaalid on kahjuks liiga keerulised ja ülesehituselt väga ebastabliised. Oman kahte sellist eelpool nimetatud keevitusseadet, mille pinge ja voolu reguleerimine sai osaliselt ümber ehitatud lääne analoogide peale, jutt käib siis optilisedioodi ja hulga türistoride kohta skeemis (draiver samuti). Originaalskeemi juhtimine läks aegajalt lolliks ja selle asjaoluga kaasnes lühis ning maha põles tihti palju juhtimisahelates olevaid juhtmeid ja detaile. Nii saigi paberi peal asi läbi mõeldud ja olulised muudatused skeemis tehtud. Praeguseks mõlemad sedamed töödanud juba laitmatult pea 5 aastat ja ei jää keevitusomadustelt alla 80k maksvatele lääne seadmetele, väljaarvatud siis suur seadmete omamass (315kg +68kg CO2 ballon). Õnneks on keevituskäpp koos traadikerimisseadme ja distantsjuhtimisega 20m kaabli otsas ning sellega saab ümber keevitatava objekti vabalt käia.

          Comment


            #6
            Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

            Esmalt postitatud alosi poolt
            1200 balloon lätist (eesti AGA võib teistelt röövida) jne... muu juba pisipudi padi...
            Kas see on täidetud ballooni hind või saab selle eest ainult kesta? Kas kohapeal kusagil täita saab, või tuleb selleks Lätti sõita?
            GSM: 5039624

            Comment


              #7
              Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

              Esmalt postitatud vtl poolt
              Kas see on täidetud ballooni hind või saab selle eest ainult kesta? Kas kohapeal kusagil täita saab, või tuleb selleks Lätti sõita?
              See täidetud baloon. Hilisem täitmine 700 (need novembrikuu hinnad). Täitmiseks peab jah lätti ballooni viima, kus see täidetu vastu ümber vahetatakse.

              A.

              Comment


                #8
                Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

                Siin Eestis Elme Messer gaasiettevõtes on suure süsinkdioksiidi balloni täitmine umbes samas suurusjärgus hinnaga, suvel maksis veel 550.-, võimalik, et nüüd veidi hinnad tõusnud vahepeal. Ballooni kest ise ainuüksi maksab väljaostes kuskil 350-400EUR`i. Ümbervahetamiseks sobivad ka nõukogudeaegsed terved ballonid, mille valmistusaasta pidi olema vist vähemalt 1982 või rohkem, vanemaid isendeid ei aktsepteerita ja ümbervahetuseks vastu ei võeta. Sellise vana balloni vastutoomisel ja uue vastu vahetamisel lisandus gaasi hinnale veel euro kraani hind 800.-
                See on siis juhul, kui inimene soovib isiklikku ballooni, ega soovi seda rentida kuutasu eest.

                Comment


                  #9
                  Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

                  Vanu pudeleid liigub suht odavalt aga see ventiili vahetus on suht kallis lõbu jah, ise lasin ka Elmes korda teha kuna AGAst rentimine suht mõttetu kui kodus hobikorras korra kuus keevitada ja paari aasta tagant täita(kuigi kiidetakse seda agamixi segu).

                  Ehk on keegi kohanud mingit lihtsamat PWM iga teostatud voolu reguleerimis skeemi FET idega. Lihtsalt need mehhaanilised reguleerimised tunduvad nati aegunud olevat rääkimata siis lisakaalust.

                  Minu keevitusel on voolu reguleerimine tehtud primaari väljavõtetega ja üldiselt sellest täiesti piisab aga voolu stabiliseerimine oleks ka tore.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

                    Esmalt postitatud ppv poolt
                    Vanu pudeleid liigub suht odavalt
                    näita mulle ka, kust neid odavalt saab, mulle oleks ühte vähemasti juurde vaja

                    klassikaliselt ongi keevituse voolu reguleerimine tehtud primaari väljavõtetega. lihtne ja robustne lahendus on trafo baasil ja paraku see töötab hästi.
                    massi võidu saab siis, kui loobuda trafost ja teha nt mitmeastmeline PWM. asja probleemiks jääb seejuures toitmine, mis peab tagama nulli ja faasi(de) kindla paigutuse, sest galvaanilise eralduse puudumine võib tavapistiku ühendamisel lasta faasi natuke valesse kohta ja seega saada ohtlikuks seadme kasutajale. .
                    voolu mingil määral stabiliseeribki see paispool, mis peale alaldit on ahelasse ühendatud
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

                      Reuterile.
                      On olemas pudel koos kelladega, samuti 0,8mm traati ja etteveo mehhanism veneaegsest alalisvoolu generaatoriga keevituskomplektist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Nõukogude aegne CO keevitus vajaks järeleaitamist.

                        Esmalt postitatud ellak poolt
                        Reuterile.
                        On olemas pudel koos kelladega, samuti 0,8mm traati ja etteveo mehhanism veneaegsest alalisvoolu generaatoriga keevituskomplektist.
                        Kui reuter peale pudeli muud kraami ei soovi, siis etteveomehhanismist oleks küll huvitet.
                        PM siis.

                        Comment

                        Working...
                        X