Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Automaatne FanBus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automaatne FanBus

    Mul oleks siis vaja arvuti ventilaatoreid juhtida. Asi algas sellega et jubedalt undas (Powermac G4) ja vahestaisn kõik 3 venti välja Panaflo omade vastu, või NMB-MAT, ega seal vist väga vahet ei olegi. Vendid on 1 60mm prosele, üks 120mm on korpuse vent ja üks 80mm on toiteplokis. Peale ventide vahtust avastasin et ta võiks siiski veel vaiksem olla. Kõige enam tegi häält vist see prose vent, kuna see ei olnud päris mingist "silent" seeriast.

    Siit tulenevalt mõtlesin, et oleks mõistlik kasutada miskit kontrollerit mis vendi pöördeid vähe maha võtaks, ei ole neil mõtet koguaeg täisvõimsusega käia. Konstantselt 7V peale kah ei tahtnud panna, sest intensiivsema töö korral läheb see masin suhteliselt kuumaks.

    Samas ei soovi ma mingit nuppudega asja endale korpusesse, seda enam et ma ei saa kasutada neid poes müüdavad kontrollereid sest mul pole neid kuskile panna, korpus on sellise kujuga.

    Otsin siis mingit skeemi mis andurite abil automaatselt reguleeriks ventide kiirust. Kui on jahedam siis laseb vaikselt käia ventidel ja kui tõsine töö käsil siis võib juurde kruvida. Seda kõike siis minu etteantud vahemikul, ilmselt pean ennem paigaldama andurid korpuse eri osadesse ja mõõtma nende väärtuseid paar päeva, mis on idle temperatuur ja mis on kõige suurem temp et siis teada palju mänguruumi on.

    Karta on et ilmselt mingi PIC kivi läheb mängu, aga netis sorides ei suutnud mingit konkreetset ja head skeemi valida. Vb keegi oskab viidata mis on asjalik ja võibolla veel näpunäiteid jagada kuidas asja efektiivsemalt tööle saada.

    #2
    Vs: Automaatne FanBus

    Comment


      #3
      Vs: Automaatne FanBus

      Pole ju päris see mis mul vaja. Seal on numpadiga kiiruse sisestamine või ma lugesin midagi valesti? Või teine variant arvutiga juhtimine.

      Leidsin midagi umbes mida ma tahan : http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/an_pk/3173

      Aga mul on fan ilma kolmanda juhtmeta ehk siis kiirust ei loe, ja see skeem jäi mulle natuke segaseks, et mida se kivi täpselt teeb ja kas ma saan teda üldse sellisena kasutusele võtta ..

      Comment


        #4
        Vs: Automaatne FanBus

        Leidsin sellise skeemi:



        See tundub nagu normaalne. Kuidas ma saaks selle 2 juhtmega ventikaga tööle? Või ei saagi?

        Lugesin veits ja mulle tundus nagu ilma kiiruse impulsiga ventikata pole mul suurt midagi teha nende PWM signaalidega või mis?

        Comment


          #5
          Vs: Automaatne FanBus

          bimetall ventika jadatakistit lühistama oleks kõige lihtsam lahendus.
          termotaki ja transi kooslus lahendaks kah asja.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Automaatne FanBus

            Need on tõesti üsna lihtsad lahendused, kuid ma eelistaks pigem midagi mängulisemat ja mõne kivi baasil lahendust, mis jätab mulle ruumi mängimiseks ning vajadusel lihtsalt uue koodijupiga millegi muutmiseks. Oleks endal ka huvitavam, pole kividega väga suurt midagi teinud.

            Comment


              #7
              Vs: Automaatne FanBus

              transi ja termotaki kombinatsioonis oleks nagunii seadistamisvõimalust vaja. seda saab siis hiljem ka seadistuste muutmiseks kasutada, kui peaks vaja olema.
              arvutikasutaja skeemijupp oleks siis ju paras nikerdada, kui miskit kivi baasil tahad teha. siiski töökindlad asjad tuleks teha võimalikult lihtsad - vähe juppe - vähe võimalusi vigadeks
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: Automaatne FanBus

                Esmalt postitatud reuter poolt
                transi ja termotaki kombinatsioonis oleks nagunii seadistamisvõimalust vaja. seda saab siis hiljem ka seadistuste muutmiseks kasutada, kui peaks vaja olema.
                arvutikasutaja skeemijupp oleks siis ju paras nikerdada, kui miskit kivi baasil tahad teha. siiski töökindlad asjad tuleks teha võimalikult lihtsad - vähe juppe - vähe võimalusi vigadeks

                On sul mingit näidis skeemi või on aega ise mingi kokku lüüa? Ma pole selles skeemi teemas väga tugev:P Proovin selle siis kõigepealt ära, suht lihtne ja odav lahendus, et ei võta tükki küljest mul proovida.

                Comment


                  #9
                  Vs: Automaatne FanBus

                  Leidsin täpselt sellise asja mida mul vaja on : http://jos.vaneijndhoven.net/fancntl/index.html

                  kas keegi hea inimene aitaks mul sellest PCB disaini teha? Või oskab keegi öelda mis programmiga see joonestatud on, siis oleks vähe lihtsam seda järgi joonistada.

                  Comment

                  Working...
                  X