Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

PCB skeemi koostamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PCB skeemi koostamine

    Tere!
    Tekkis probleem skeemi kohandamisel trükiplaadi jaoks. Nimelt kasutan programmi Crocodile Technology ning kui ma tahan skeemi ühendada 4017, siis ei leia ma sealt pin-e 16 ja 8, mis on aga skeemil näidatud. Selgema ülevaate saab, kuid vaadata seda pilti.
    Tekkis küsimus, et kuidas tuleks toimida antud olukorra juures. Kas kasutada mõnda teist programmi (ka Proteus ei näita pine 8 ja 16) või on mingi muu lahendus?

    #2
    Vs: PCB skeemi koostamine

    Show hidden pins on suht tõenäoliselt sinule vajalik feature. Ja tihtipeale on Vcc ja GND defauldis õigesse kohta ühendatud.

    Comment


      #3
      Vs: PCB skeemi koostamine

      Ausalt öeldes ma pole eriti nendest klemmidest puudust tundnud, mõnikord on neid palju ja siis on tüütu ühendada. Kui vaja, saad alati tähise ringi joonistada nii, et neid klemme ei peideta. Hea muidugi on, kui on selgelt näha, et toide läheb VCC3.3-e ja mitte VCC5-te.

      Proteus:

      Puuduliku mikroskeemi peal paremklikk (läheb punaseks), siis vasakklikk (avaneb dialoog), dialoogis nupp "Power Pins" ja näed ära, kuhu võrku toiteklemmid on ühendatud. Tavaliselt on need "GND" ja "VCC".

      Seega, skeemis peab plusstoide olema ühendatud võrku "VCC" ja miinustoide võrku "GND".

      Ühendad miinustoite maandusmärgi külge, on see automaatselt võrgus "GND".

      Vasakul nupp"Inter-sheet terminal", siis valik "Power", selle ühendad plusstoite külge ja paned nimeks "VCC".

      Ongi kõik.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment

      Working...
      X