Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Mutipeletaja toitmine päikesepaneelilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mutipeletaja toitmine päikesepaneelilt

    Õhtast!
    Probleem on järgmine. On PICiga juhusliku kestuse ja sagedusega signaali generaator. Väljundis piesopiiksuja. Et häälitsejast kõvemat signaali saada, tuleks teda võimalikult kõrge pingega kütta. Siit ka prose toide +5V ehk 4 akut. Skeem tarbib ca 6..8mA (impulsis, 0,6mA tarbega paus on suhteliselt pikk). Akud peavad vastu vähemasti 1 kuu aga ikkagi oleks tore neid laadida.
    Lihtsaim variant on võtta 3 2-voldist päikesepaneeli. Paraku kallivõitu.
    Tore oleks piirduda 1 paneeliga kuid siis ei jätku pinget 4 aku laadimiseks. Võiks toita skeemi ennast kasvõi säärase lihtsa muundiga 1 aku pealt ja laadida akut 1 paneeliga. Töötaks kuid iga mA väljundis tähendab 3..5mA akust. Seda on palju, ei lae ära. Suurema kasuteguriga muundid nagu nt. LM2623 aga tahavad väikese sisendtakistusega toiteallikat. Vähemasti nii tundub, ei taha eriti käivituda kuigi datasheet nagu lubaks. Elektrolüüdid aku peal sisetakistuse vähendamiseks ei andnud tulemusi.
    PICiga ultraheli väljundi toite üles pinistamine kippus ka lahjaks jääma või siis ma ei osanud seda õigesti ehitada...
    Mida võiks veel teha et saaks hakkama 1 paneeliga? Mõni parem muundi kivi ?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: Mutipeletaja toitmine päikesepaneelilt

    Kas tuulegeneraatoriga ei soovi mutipeletajat toita?
    Servo mootorist peaks päris hea tuulegeneraatori sama.
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

    Comment


      #3
      Vs: Mutipeletaja toitmine päikesepaneelilt

      Ei vist, kuigi tiiviku lärm aitaks ehk peletamisele kaasa... Asi ei tohi sisaldada liikuvaid osi sest mina ja mehhaanika ...ei saa omavahel hästi läbi.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment

      Working...
      X