Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tc-40-6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tc-40-6

    Küsimus lihtne.
    Kas ja kuidas ühendades antud trahvost saada pärast silda ja lüüte 22-25V kahepolaarset. Käiku läheks ühe võimu toiteks. Ise pusisin, sain 20V kahepolaarset kätte, aga äkki saaks natu kõrgema ka kuidagi?
    Ideaalne oleks +-22,5.
    Condemn the hive.

    #2
    Vs: Tc-40-6

    Kehtib valem: kui vahelduvvool on x volti, siis peale sildamist ja lüütimist on alalisvool x*ruutjuur_2 volti. Rohkem normaaltingimustes ei saa.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Tc-40-6

      Lahutame dioodide pingelangu maha kah .
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Tc-40-6

        Jah, et siis miinus kaks_korda_u.0,6V? Või 4x?
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: Tc-40-6

          Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
          Ideaalne oleks +-22,5.
          Enamikele TC trafodele võimalik üks kiht peale kerida trafot lahti võtmata, pool kihti ühele, teine pool kihti teisele. TC-80-le toppisin mõlemale poolele ühe kihi montaazitraati ära ja ühendasin olemasolevaga järjest( õigetpidi, et U liituks), vahest tuleb kattepaber ka ära võtta, et ära mahuks.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Vs: Tc-40-6

            Jah, suured tänud. Kordamine on ju ikkagi tarkuse ema! Nii lihtsate valemitega ma olen loomulikult kursis. Ja nagu ma näen, on ka kõik teised , aga okei, ma esitan siis küsimuse uuesti.

            Kõiks saavad aru, missugusest trafost jutt? Pärineb vist mingisugusest Radiotehnika tootest.

            Seal ju mitu mähist ja neid annab omavahel ühendades erinevaid tulemusi saada või ma eksin? Kui ma trafo sain, olid ainult paljad otsad ja siis ma nuputasin multimeetri abiga midagi kokku ja asi töötab.

            Kas ja kuidas mähiseid omavahel ühendades saaks antud trafost 16-0-16 vahelduvat? On keegi proovinud? Ega ma ei eeldagi, et keegi kusagilt kaugelt oskab mulle ennustada, kuidas saab, aga ma eeldan, et see levinud trafo ja nii mõnigi enne mind, sellega tegelenud ja võib-olla saanud sealt mulle sobilikud pinged. Hetkeseisuga saan tunduvalt suuremaid väärtusi.

            Täname.
            Lisatud failid
            viimati muutis kasutaja ainpaasalu; 16 m 2009, 11:31.
            Condemn the hive.

            Comment


              #7
              Vs: Tc-40-6

              Esmalt postitatud W@ldur poolt
              Jah, et siis miinus kaks_korda_u.0,6V? Või 4x?
              2x ikka, vool läbib ju korraga ainult kahte.

              Comment


                #8
                Vs: Tc-40-6

                Esmalt postitatud W@ldur poolt
                Jah, et siis miinus kaks_korda_u.0,6V? Või 4x?
                Sildalaldil (sellel nelja dioodiga) töötavad ikka korraga kaks dioodi jadamisi, ühel poolperioodil üks paar ja teisel poolperioodil teine paar.

                Trafode arvutamisel-tegemisel arvestatakse muuhulgas ka mähisetraatide aktiivtakistust (ekvivalentselt, vastaval põhimõtet selgitaval aseskeemil näidatakse see jadamisi mähisega) ja koormamisel tekib sellel täiendav pingelang. Seepärast on koormuseta trafo mähiselt saadav (mõõdetav) pinge suurem kui hiljem, koormusega olekus.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tc-40-6

                  trafo annab mähistelt 6b-5b(6a-5b) 7,5V ja 3a-4a (3b-4b)15V
                  tegu on plaadimängija trafoga,võimendile ta eriti ei sobi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tc-40-6

                    Nii, väga hea, nüüd ma oskan kenasti trafo kirjutada, ei tea mis kohast ma selle teise kirjapildi olen omale külge saanud. No hetkel on mul 230 pandud otstele 1ja1. 2ja2 ja 3ja3 on omavahel ühendatud. Siis teises otsas on omavahel koos ühelpool 4ja5 ja samuti ka teises 4ja5 ja nüüd pinge võetud sealt samast 4ja5 ühele õlale ja 4ja5 teisele õlale ja saan kenasti pärast silda ja lüüte ~ +/-20V. 6 pealt saab juba palju rohkem. On oht, et kohe lendab vastu taevast?
                    Condemn the hive.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tc-40-6

                      Pinge võib ju olla aga kui see on plaadimängija trafo, siis Sa suurt voolu sealt ei saa: üks mähistest on kindlasti ainult elektroonika toiteks ja kannatab vast sadakond mA.
                      Keri sekundaar uuesti: saab ilma trafot lahti võtmata. Ja kui kerid, siis jälgi, et mõlemad mähisepooled oleks võrdsed ja ka võrdselt koormatud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tc-40-6

                        Anna see trafo mulle ja ma leian ehk sulle vastu sobiliku trafo võimendi tarvis. Mis pingeid ja võimsust sul vaja on?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tc-40-6

                          Ma sain oma tagasihoidlike arvutustega 75-80VA ja siis 16-0-16. Peab suhteliselt väike mõõtudelt olema, kuna ruumi vähe. Kui midagi pakkuda pole, eks ma siis kerin ringi.
                          Condemn the hive.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tc-40-6

                            Ma ei tea küll mis klassi võimu sa ehitad, kuid 80VA on selle trafo jaoks liig. Esmaspäeval, saan oma laoseisust sulle teada anda, kui sa juba kerima pole hakanud. Melodija stereo trafo peaks sinu nõudmistele vastama. Muidugi on ta suurem. Kui ma ei eksi siis oli TC-80 või TC-100.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tc-40-6

                              Eip, veel pole kerima hakanud. Ootan sinu vastuse ära.
                              Condemn the hive.

                              Comment

                              Working...
                              X