Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vega 10U 120c volume

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vega 10U 120c volume

    Tere.
    Mul riknes 1 õnnetu võimendi. Vega 10U 120c. Oleks vaja skeemi, et leida sellele uus volume potekas/d
    Kardan et kusagilt täpselt sellist paaris-potekat pole saada... võib pakkuda ka läbipõlenud, või pooleldi lammutatud võimu, et sealt potekas maha võtta.. Koduseks kasutamiseks on täitsa ok, minu jaoks.
    Sümptomid on sellised, et võll loksub sees ja lühistab seal miskit, nii et volume lihtsalt hüppab max ja x väärtuse vahel. Keerates ja mitte keerates on sama viga, üldiselt toimub asi muusikataktis ka. Ehk siis võimendi kõrval asuv valjukas, lööb võlli paigast ära.

    #2
    Vs: Vega 10U 120c volume

    Esmalt postitatud served poolt
    Vega 10U 120c. Oleks vaja skeemi, et leida sellele uus volume potekas/d.

    Tiigis midagi ikka leiad, võid ka natuke suurema panna, 47k, 68k.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Vs: Vega 10U 120c volume

      Selge, tänud! Sain juba miskit silmapiirile.

      Comment


        #4
        Vs: Vega 10U 120c volume

        Tervist.
        Sai siis pote vahetatud. Nüüd on aga asjalood eriti imelikud.
        Võim ei tööta.
        vajutan nupust sisse, power-i tuli ei sütti. Põlevad need ülevõimenduse kontroll tuled.

        Täna põles veel 1 takisti maha. R97
        Lisaks on 1 takisti (R34) millegi pärast plaadi küljest lahti, kas tema võib see kurjajuur olla?

        Comment


          #5
          Vs: Vega 10U 120c volume

          R97-ga on paralleelis 1 A kaitse, ilmselt läbi põlenud. Miski tahab toite keskpunkti ära nihutada. Ehk läks potentsiomeetri vahetamisel juhtme varjestatud osa millegagi kokku (ühega toidetest)? R34 katkestus muudab DA2.2 võimenduse väikeseks ja võib tekitada eelpool kirjeldatud sümptomeid. Jooda takisti lihtsalt kinni tagasi.
          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

          Comment


            #6
            Vs: Vega 10U 120c volume

            Selge, panen takisti külge, lähen toon poest uue R97-e ja annan teada mis edasi sai.

            EDIT: Jootsin R97 maha, skeemil on öeldud et peaks 330 ohmi olema. minu maha joodetud takisti on 24 ohmi. Millest selline erinevus?
            Paiknevus on sama, ja olen kindel et see on R97


            Ja on märgata veel erinevusi. R36 on näiteks jumper.
            Ma nüüd ei teagi kas ma peaksin kõik siin üles mainima. Aga äkki on olemas erineva skeemi järgi tehtud samu võime? Veidi imelikuks läheb see asi siin. Muidu, ma jootsin paika, mõõtsin ära, et R97 on sama väärtusega, mis tal peale on märgitud ja panin plaadile tagasi. Sümptomid jäid samaks.



            Aga mul 1 ksüimus veel. Mis sa silmas pidasid et vahetamisel läks midagi, millegiga kokku? See pote on täpselt sama sugune, mis ma sinna tagasi surasin.
            Enne oli seal B0,12547KM Asemele sain A0.2547KM Välimusel ja kujult täpselt samad, nii et sai täpselt plaadile tagasi joodetud.

            Märkus: Mida rohkem skeemi vaatan. seda rohkem saab selgeks, et võimendi on ümber ehitatud. Kuid see ei tohiks probleem olla. Sümptomid sõltuvad ikkagi samast tegurist, sest mul on see võim aastaid väga edukalt ja probleemideta töötanud.
            viimati muutis kasutaja served; 15 m 2009, 10:39.

            Comment


              #7
              Vs: Vega 10U 120c volume

              Ostsin uue takisti ja kaitsme. Kaitse põles kohe maha. Takistiga pole veel midagi juhtunud... Kuidas see asi võis selleni viia? Kas asi võib selle potes olla??

              Kas moded võiksid selle teema ümber tõsta. Tundub et skeemist enam see lahendus ei olene nii väga. Tänan!
              viimati muutis kasutaja served; 15 m 2009, 22:50.

              Comment

              Working...
              X