Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lüliti skeemiks abi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lüliti skeemiks abi vaja

    Tere,
    pole väga tugev elektroonik seega küsiks natuke abi. Nimelt oleks vaja 18v-lt mis on pidevalt olemas käivitada 5v peal käiv seade aga see lülitus peaks katkema miski 5 sekundi pärast ära muidu 5v töötav seade mida plaanis niimoodi käivitada läheb lolliks kui käivitus protsess üle 5s läheb. Ilmsesti miski loogika lülitusena saab seda lahendada aga ei oma selles vallas kogemusi, seega mõni viide skeemile aitaks hädast välja.

    #2
    Vs: lüliti skeemiks abi vaja

    Palju see 5V voolu tahab?

    Comment


      #3
      Vs: lüliti skeemiks abi vaja

      seda ma ei tea aga see vool on tal olemas, vaja oleks lihtsalt miskist lülitust nagu relee mis 5s (võib ka vähen olla natuke 3-5s) pärast ära katkeks muidu läheb lolliks.

      Comment


        #4
        Vs: lüliti skeemiks abi vaja

        Nojah! Su jut ei hiilga informatiivsusega. Kus liigud? Sellele skkemi pole ilmselt mõtet joonistama hakatagi: tuleb sahtlist jupid haarata ja kokku tinutada.

        Comment


          #5
          Vs: lüliti skeemiks abi vaja

          ma siin vahepeal uurisin foorumeid see lülitus peaks toimuma nagu oli ühes mobiilivalve teemas aga seal ei olnud skeemi. Et kui tuli häire tuli siis miski relee hoidis alla kiirvalimist mõne sekundi, mul oleks põhim sama asja vaja, ainult et kuskil 5s pärast katkestaks ära muidu see käivitatav asi läheb lolliks. Tegemist on suuremat sorti mänguasjaga milles see protsess paneks muusika mängima. Aga asun tartus kui miski skeemi saaks siis jootmisega saaks ise hakkama küll, nii tuhna ei ole

          Comment


            #6
            Vs: lüliti skeemiks abi vaja

            Loodan, et Sa saad aru, et ilma selge pildita ei suuda ma mingit toimivat skeemi jonistada. Kuna ka Tartus oled, siis läbi neti mingi asja tegemine võtab aega üle tunni
            (tähendab ligi Jakobsoni). Kohtumise puhul saaks selle sodida minutiga, aga ainult juhul,
            kui avaldad oma 5V riista voolutarbe.
            Arvestades, et Su kirjaoskus (Tartus veider!) on sandivõitu, siis pole mõtet enam (minu poolt küll) üritada. Tartus on tarku mehi küll, kes samuti selge otsavaatamisega asjast aru saavad.

            Comment


              #7
              Vs: lüliti skeemiks abi vaja

              Küsija ilmselt ei tea oma koormuse voolutarvet. Sel juhul võiks lülitamiseks kasutada releed. Viite tekitab taimer NE555. Selle skeeme peaks netist leidma küll ja küll.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                momendil koormust tõesti ei tea ise loodan, et releed pole vaja, mõõtsin testriga mis üle 250 mA ei näita seier jooksis põhja, täna saan vähe kobedama testri uurin edasi.
                Tänud felch, uurime 555 asja, lisaks igaks juhuks, et katkestust on vaja 3-5s pärast 12v-le mitte viivitatud lülitust, viimane toimuks koheselt, proovitud sai ühe vana 12v releega aga siis avaldus probleem, et kui relee üle 5s lülitas siis läks käivitatav seade "lolliks",12v kaob ära juhul kui seade ennast off'i lülib ~5 minuti pärast või kui mängu uuesti alustatakse- sellest siis ka skeemi vajadus.

                Comment


                  #9
                  Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                  Tegelikult piisab isegi viitealhelast takisti ja konde baasil (Tau= ca R*C) ja komparaatorist nagu LM393. Selle skeemi joonestad vist ise ?
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                    kui nüüd päris aus olla siis ega ikka ei joonista küll :-(
                    kui joonistaks siis ilmsesti ei peaks abi ka küsima, mõni link kus analoogne skeem olemas on- oleks muidugi juba täiesti piisav abi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                      Kas sain õigesti aru: lülitatakse pinge 12V (või 18V). Väljundis tekib 5V ja püsib ca 5 sekundit ning siis kaob?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                        eelmisest oma postist: ma siin vahepeal uurisin foorumeid see lülitus peaks toimuma nagu oli ühes mobiilivalve teemas aga seal ei olnud skeemi. Et kui tuli häire siis miski relee hoidis alla kiirvalimist mõne sekundi, mul oleks põhim sama asja vaja, ainult et kuskil 5s pärast katkestaks ära muidu see käivitatav asi läheb lolliks. lisaks siis veel: olemas 12v mis tekkib teatud tingimustel selle abil plaanis käivitada 5v töötav asi (5v on samuti olemas). Probleem selles, et kui ma 12v kasutan relee toiteks siis see 12v hoiab releed käigus liiga kaua mul oleks vaja see 12v 3-5 sekundi jooksul ära katkestada, analoogselt siis mobiili kiirvalikuga ehk minu 5v seade.

                        Comment


                          #13
                          Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                          Esmalt postitatud tuhna poolt
                          eelmisest oma postist: ma siin vahepeal uurisin foorumeid see lülitus peaks toimuma nagu oli ühes mobiilivalve teemas aga seal ei olnud skeemi. Et kui tuli häire siis miski relee hoidis alla kiirvalimist mõne sekundi, mul oleks põhim sama asja vaja, ainult et kuskil 5s pärast katkestaks ära muidu see käivitatav asi läheb lolliks. lisaks siis veel: olemas 12v mis tekkib teatud tingimustel selle abil plaanis käivitada 5v töötav asi (5v on samuti olemas). Probleem selles, et kui ma 12v kasutan relee toiteks siis see 12v hoiab releed käigus liiga kaua mul oleks vaja see 12v 3-5 sekundi jooksul ära katkestada, analoogselt siis mobiili kiirvalikuga ehk minu 5v seade.
                          Mis sa ikka tühja keerutad.. Ütle ära misasi see on ja mida sa yldse aretada tahad.Võimalik,et sinu aretist on kuidagi praktilisem ja lihtsam lahendada,kui räägid millega tegu peaks siis olema.
                          otsija

                          Comment


                            #14
                            Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                            Tere,

                            Upitan teemat... ei googeldus ei miski aidanud. Sama probleem mis siin teemas pea sama. Atmega saab pinge peale 1-6 sekundit.... aga vaja oleks, et annaks impulsi edasi ja ootaks seni kuni pinge kaob ja jääb siis uut lülitust ootama.
                            Proovisin siit:


                            aga ikka ei vasta kriteeriumitele .

                            Äkki keegi annab nõu või Felch valgustab natuke täpsemalt.

                            A.

                            P.S. Võib ka nii, et sisend signaali saades antakse korraks kõrge nivoo ja oodatakse näiteks 30 sek. ja siis jäädakse uut kõrget ootama.

                            Comment


                              #15
                              Vs: lüliti skeemiks abi vaja

                              Esmalt postitatud alosi poolt
                              Tere,

                              Upitan teemat... ei googeldus ei miski aidanud. Sama probleem mis siin teemas pea sama. Atmega saab pinge peale 1-6 sekundit.... aga vaja oleks, et annaks impulsi edasi ja ootaks seni kuni pinge kaob ja jääb siis uut lülitust ootama.
                              Proovisin siit:
                              http://freespace.virgin.net/matt.wai...y/pinouts/555/

                              aga ikka ei vasta kriteeriumitele .

                              Äkki keegi annab nõu või Felch valgustab natuke täpsemalt.

                              A.

                              P.S. Võib ka nii, et sisend signaali saades antakse korraks kõrge nivoo ja oodatakse näiteks 30 sek. ja siis jäädakse uut kõrget ootama.
                              Mida sa sealt skeemidest proovisid ja milliste parameetritega?
                              Ma ikkagi arvan, et 555 on täiesti adekvaatne. Hädaga siis 556, kus on kaks 555'e.
                              Ma pärastpoole proovin ka süveneda yl. püstitusse veidi spetsiifilisemalt.
                              Remark: see viimane P.S on TÄIESTI realiseeritav 555ga!
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment

                              Working...
                              X