Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vahelduvvoolust alalisvool

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vahelduvvoolust alalisvool

    vaja oleks moororratta jaoks skeemi mis teeks vahelduvvoolust alalisvoolu et saaks pidnid ledide vastu välja vahetada
    Müün LED-e

    #2
    Vs: vahelduvvoolust alalisvool

    moororratta ......sellel on siis vahelduvvool

    midagi uut

    mootorrattal ju aku kas seal vahelduvvool

    Comment


      #3
      Vs: vahelduvvoolust alalisvool

      voshodil ei ole aku vaid generaator mis toodab mootori tõõtamise ajal elektrit tulede ja süütesüteemi jaoks. ja sealt tuleb vahelduvvool!!
      Müün LED-e

      Comment


        #4
        Vs: vahelduvvoolust alalisvool

        Paned need ledid parem mingi väikese akuga või patareiga. Mopeedil olid mul suunatuled pandud kahe lapikuga funkama, väga ilus ja lihtne lahendus!Võrril seeeest sai küll jõud(säde) otsa, kui hakkasid igasuguste "lolluste" jaoks sealt voolu võtma Miks on vaja võrrile mootoriga propellerit? Et suvel ei oleks nii palav, misiis et võrr liigub ja tuul niigi vastu tuleb
        Condemn the hive.

        Comment


          #5
          Vs: vahelduvvoolust alalisvool

          Kasuta dioodi(dioodsilda).

          Comment


            #6
            Vs: vahelduvvoolust alalisvool

            milline neist mulle sobib??
            Müün LED-e

            Comment


              #7
              Vs: vahelduvvoolust alalisvool

              loetle geneka pealt kood kah, kui just peast ei tea (voldid vatid...)
              Condemn the hive.

              Comment


                #8
                Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                genekas ise on 6V kuid see on nii et mida rohkem gaasi annad seda rohkem sealt välja tuleb(volte,watte ja amreid). igastahes 6V-ne pirn põleb seal läbi kuid 12V-ne mitte.
                Müün LED-e

                Comment


                  #9
                  Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                  Vrumm vrumm ja voolu tuleb, või mis.
                  Üks kõikseodavam (2 eeku, väga lahja) peaks tarbima kuskil 15mA. Kui paneksid neid 10 tükki, oleks tarvis dioodisilda mis kannatab 150mA VÄHEMALT. Seega 200mA soovitav. Tahad veel midagi peale LEDide panna?

                  Comment


                    #10
                    Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                    siis peaks see sobima iganes.
                    LED-e ma panen sinna iganes (ette ja taha) kokku umbes 25. ja need on 20mA-sed ledid
                    Müün LED-e

                    Comment


                      #11
                      Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                      sobib
                      Condemn the hive.

                      Comment


                        #12
                        Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                        1A sild on piisav, sinna otsa saaksid panna 50 tulukest. valgusdioodidele tuleb ka eeltakistid panna. lisaks on veel see probleem, et sa pead arvutama eeltakistid maksimumpinge järgi, st kui mootor ulub täispöördel ja kõik lülitatavad tarbijad on välja lülitatud. see võib olla ca 20V. sellest tulenevalt tühikäigul need tulukesed eriti ilusti põleda ei taha. variant on panna peale dioodsilda nt 7805 regulaator ja siis arvutada eeltakid 5V toite peale. regulaator tahab endale veel ka korralikku radikat, sest amprise koormuse juures tuleb tal vb 15W soojuseks uhada. radikas peab veel ka raamist isoleeritud olema...
                        variant on alaldada pinge ühe dioodiga. dioodist juhtida plussperiood regulaatorisse ja siis regulaator kinnitada raami külge, et ta saaks kuhugi soojuse juhtida. puuduseks madal kasutegur ja geneka ebaühtlane koormamaine. viimase vältimiseks saad kasutada kahte regulaatorit(7805 ja 7905) kummalegi eraldi alaldusdiood õiget pidi ette ja siis tulukesed enam-vähem võrdselt jagada regulaatorite peale ära. 79 ei tohi ka jälle raami lasta, aga samas radikas võib suht väike olla, kuna tulukesi tuleb vähem külge ja ühe poolperioodi puudumise tõttu on sisendpinge keskmine ca 2x väiksem
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #13
                          Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                          Miks te tahate pinget alaldada? LED on ju diood, paned 2 tükki vastupidi paralleelselt + eeltakisti ja asi vask. Selliseid kaheseid gruppe võib rohkem järjest ühendada.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                            Ja veel parem kui ise ei käpi neid asju mille abil pead olema nähtav ja samas mitte pimestama.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #15
                              Vs: vahelduvvoolust alalisvool

                              Las mees nokitseb, kui näeb et ei istu, täiustab/taastab. Sa üsna kaugel, niiet sul ei tohiks ohtu olla.

                              Comment

                              Working...
                              X