Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LCD ekraan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LCD ekraan

    Tere! Oleks siis küsimus keegi oskaks nõu anda ja aidata ftp://ftp.arvutikasutaja.ee/rauakool/LCD/pilt.JPG sellise ekraani tegemiseks. Skeem on ise selline ftp://ftp.arvutikasutaja.ee/rauakool/LCD/skeem.JPG
    Ja ehk kellegil juhtub vedelema selliseid ekraane või teab kust saab.

    #2
    Vs: LCD ekraan

    Tavaline väga laialt levinud hd55780 kontrollerige LCD. Suurusi on igasuguseid. Kõige levinumad vist 16 (märki) x 2(rida) (otsi näiteks goolgest 16x2 lcd). Antud kohas on võhe julmemat kasutatud, väga kallid on ainult. Ma ostsin mõne aja eest enda 16x2 taustavalgustuseda LCd 214.- raha eest. Kui tahad just sellist LCD'd kasutada, siis palun, aga hinna poolest saaks odavamalt ka Nokia LCD-d kasutades(3310,3330, 5110 vms). Tarkvaraks saad kasutada(ka sinu juhtumi puhul) jaLCDs' nimelist tarkvara.
    Ise olen proovinud arvuti taga nii nokia LCD versiooni kui ka 16x2 ja 20x2 hd44780 kontrollerige isendeid.

    Comment


      #3
      Vs: LCD ekraan

      Mindki huvitab selline LCD mõistliku hinna eest

      Comment


        #4
        Vs: LCD ekraan

        mul täitsa pakkuda 2x 16 märki rohelisega lcd
        kleebitud cd-romi augu ette käiva plasti külge seega saab kohe korpusesse panna. müüks ära
        Alghind siis 100.- +post
        Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

        Comment


          #5
          Vs: LCD ekraan

          Pakun siis 200+post Kui kõik vajalikud jupid on olemas.

          Comment


            #6
            Re: Vs: LCD ekraan

            selliseid ekraane saab pea igast korralikumast masinast. kontoritarbed põhiliselt. või siis ostad tevalost selle, või konkureerivast ettevõttest.

            Comment


              #7
              Vs: Re: Vs: LCD ekraan

              Esmalt postitatud bloody-orc poolt
              selliseid ekraane saab pea igast korralikumast masinast. kontoritarbed põhiliselt. või siis ostad tevalost selle, või konkureerivast ettevõttest.
              Njah, neid on üsna paljudes (vanad faksiaparaadid, koopiamasinad, ...),
              aga suur osa neist ei ühildu paraku HD44780-ga ja selliste andmeid on
              pea võimatu ka netist leida. Seepärast oleks hea kui võimalikult suuremat
              romuhunnikut lammutama pääseks...
              Vaatamiseks-võrdlemiseks ja mõtteaineks mõned lingid:


              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Vs: LCD ekraan

                äkki keegi müüb juba valmis kupatus koos LPT kaabliga?

                Comment


                  #9
                  Vs: LCD ekraan

                  sai nüüd LCD ekraan ära ostetud aga oleks vaja abi kes oskaks selle arvutis tööle panna, ise olen juba jamanud päev aega ikka ei midagi
                  http://www.zone.ee/dv17/lcd/DSC00254.JPG?2 selline pilt jääb, ja vahepeal kaob ära siis sõrbega taga plaadilt üle lastes tuleb tagasi
                  viimati muutis kasutaja Deadly; 17 m 2007, 06:51.

                  Comment


                    #10
                    Vs: LCD ekraan

                    Räägi parem milline lahendus sul on arvuti taga ja mis tarkvara kasutad.

                    Comment


                      #11
                      Vs: LCD ekraan

                      Esmalt postitatud Eggy poolt
                      Räägi parem milline lahendus sul on arvuti taga ja mis tarkvara kasutad.
                      sai installitud draiverid ja kasutasin tarkvaraks lcd hype, lcd smartie aga ei fungand ühegagi, äkki oleksid nõus sümboolse summa eest üle vaatama, annaksin sulle selle skeemi ka, et mis arvad?

                      Comment


                        #12
                        Vs: LCD ekraan

                        Jätkaks ikka enda juttu. Mis draiverid? Millise skeemi järgi tegid? Minupoolne asja ülevaatamine on küll võimalik, aga kuna ma suhteliselt kaugel, siis võib asi muutuda finants mõttes mõttetuks. Tartus küll targemaid inimesi. Et siis näita meile skeemi ja kontrolli juhtmed üle.
                        Skeemi nägin jah, ja...sa tõsta LPT pordi küljes otsa 15 küljes olev juhe otsa 16 külge. Ehk aitab. Mina olen nii selle tööle saanud. Toksi google pildiotsinguks 216x2 LCD LPT" ja saad neid skeeme jalaga segades(kõik pmselt samad).

                        Comment


                          #13
                          Vs: LCD ekraan

                          Esmalt postitatud Eggy poolt
                          Jätkaks ikka enda juttu. Mis draiverid? Millise skeemi järgi tegid? Minupoolne asja ülevaatamine on küll võimalik, aga kuna ma suhteliselt kaugel, siis võib asi muutuda finants mõttes mõttetuks. Tartus küll targemaid inimesi. Et siis näita meile skeemi ja kontrolli juhtmed üle.
                          Skeemi nägin jah, ja...sa tõsta LPT pordi küljes otsa 15 küljes olev juhe otsa 16 külge. Ehk aitab. Mina olen nii selle tööle saanud. Toksi google pildiotsinguks 216x2 LCD LPT" ja saad neid skeeme jalaga segades(kõik pmselt samad).
                          ehk oskad kedagi tartust öelda kes jagaks seda skeemi värki? skeem ise on täpselt selline http://www.hot.ee/nurgamaa/HV/skeem.png , aga ma täna õhtul proovin selle juhte tõstmise ära

                          Comment


                            #14
                            Vs: LCD ekraan

                            Mis marki draiver sul sellel displayl on üldse? Selle sinu viimati antud skeemi järgi nägin, et hoopis midagi muud kui hd44780 kontrolleriga isend.

                            Comment


                              #15
                              Vs: LCD ekraan

                              Esmalt postitatud Eggy poolt
                              Mis marki draiver sul sellel displayl on üldse? Selle sinu viimati antud skeemi järgi nägin, et hoopis midagi muud kui hd44780 kontrolleriga isend.
                              mul on see täisgraafiline disdplay, http://www.crystalfontz.com/products...CFAG12864BTMIV
                              CFAG12864B-TMI-V
                              128x64 STN Negative, Transmissive, Wide Temperature, White LED backlit LCD Module with Built-in Negative Voltage Generator

                              aga kakkusin selle lpt pordi osta tinutuse lahti ja tueus selline www.zone.ee/dv17/lcd
                              viimati muutis kasutaja Deadly; 20 m 2007, 21:41.

                              Comment

                              Working...
                              X