Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

555 taimerist ja impulsi pikkusest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    555 taimerist ja impulsi pikkusest

    Tegin uue teema, kuna sisu on erinev, aga skeemiks endiselt see sama hõõgkyynla draiver:


    Niisiis mure on selles, et väljundis on voolu liiga palju, või ytleme siis sedapidi ,et potekat saab keerata ainult 1/3 pööret, kui küünal juba on maha põlemise äärepeal.

    Minu talupoja loogiga ytleb, et 555'st väjatulevat impulssi peaks saama 3 korda lühemaks, et saaks poteka põhja keerata. Täpseid impulsi pikkuseid hetkel ei mäleta, aga võin yle mõõta, kui see oluline on.

    Küsimus aga selles, et oskab keegi äkki öelda, sedasi peale vaadates millist komponenti muutes (ja kui palju) saab impulssi lühemaks teha ?

    Luban, et teen ka endale 555 hingeelu selgeks, aga kuna vidinat juba laupäevaks vaja, siis hetkel on oluline asi kähku käima saada.

    Et miks ma potekat nii väga põhja tahan keerata ? Selleks, et kogematta üle ei keeraks Kuna vidina kasutamine hakkab olema nö pingelises situatsioonis, siis on kogematta ülekeeramine vägagi võimalik.

    #2
    Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

    see skeem muudab vaid sagedust, mitte pulsi pikkust. Viimaseks on vaja konde laadimise ja tühjendamise ahelad erinevad teha (erinevad takid läbi dioodide).
    - http://www.atx-netzteil.de/pwm_mit_ne555.htm
    - http://www.kpsec.freeuk.com/555timer.htm
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

      Esmalt postitatud felch poolt
      see skeem muudab vaid sagedust, mitte pulsi pikkust. Viimaseks on vaja konde laadimise ja tühjendamise ahelad erinevad teha (erinevad takid läbi dioodide).
      - http://www.atx-netzteil.de/pwm_mit_ne555.htm
      - http://www.kpsec.freeuk.com/555timer.htm
      Ok, võimalik et minu mõistete teadmine ei ole veel päris nii nagu vaja.

      Ühesõnaga potekaga reguleeirtakse kivi väljundi kõrge oleku ja madal oleku aega, kui nii võtta, siis jah sellest tuleb välja sagedus.

      Minu oleks vaja, et trans ei oleks poteka X asendis nii palju lahti, st mul on vaja, et transi lahti oleku aeg oleks lyhem, või kinni oleku aeg oleks pikem, või mõlemad korraga. Selle tulemusena on hõõgküünlani jõudev voolu hulk väiksem, mis ongi eesmäk.

      Küsimus on aga endine, kuidas seda teaha.

      See võib kyll natuke nahaalne tunduda, aga hetkel tõesti ma ootaks soovitust stiilis "Vaheta komponent X komponendi Y vastu" ehk siis konkreetset näpunäidet on vaja.

      Lihtsalt pole ajalist resurssi, et hetkel kivi hingeellu süveneda

      Comment


        #4
        Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

        Nagu ma skeemist aru saan siis on kõige suurem lahtiolekuaeg väljundis siis kui see potekas on max asendis 100koomi takistuse juures. Siis keera potekas sellisesse asendisse mille juures on kõik sobilik. Jooda potekas välja ja vaata mis takistuse juures ta on- nüüd on vaja ainult üks paralleel takisti välja arvutada ja ongi OK.

        BTW mul üks küsimus- kas seda riistapuud annaks kasutada äkki 12 V alalisvoolu mootori juhtimseks- pöördeid allla ja üles keerata?
        viimati muutis kasutaja Matis; 08 m 2007, 13:09.
        Maailm oleks puhas ja süüta
        kui poleks õllejogurtit
        - Õ.Õ.

        Comment


          #5
          Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

          Esmalt postitatud Matis poolt
          Nagu ma skeemist aru saan siis on kõige suurem lahtiolekuaeg väljundis siis kui see potekas on max asendis 100koomi takistuse juures. Siis keera potekas sellisesse asendisse mille juures on kõik sobilik. Jooda potekas välja ja vaata mis takistuse juures ta on- nüüd on vaja ainult üks paralleel takisti välja arvutada ja ongi OK.
          normaalne piirkond on 0-7 kohmu. Ise mõtlesin kah selle poteka häkkimise peale, aga juriidiliselt korrektsem tundub panna kivi õigesti tööle.

          EDIT: oot, korra katsetasin ka 10 kohm potekaga ja toda sai kah ainult 1/3 pööret keerata kui väljund juba hulluks läheb ? Keegi oskab selle fenomeni ära seletada ?
          viimati muutis kasutaja kpihus; 08 m 2007, 13:12.

          Comment


            #6
            Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

            Pakun et see 10 k oomine pote oli logaritmiline.
            Maailm oleks puhas ja süüta
            kui poleks õllejogurtit
            - Õ.Õ.

            Comment


              #7
              Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

              Esmalt postitatud Matis poolt
              Pakun et see 10 k oomine pote oli logaritmiline.
              Mhmm, see seletaks asja, kuigi olen üsna kindel, et oli lineaarne. Kontrollime.

              Comment


                #8
                Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

                Ok, niipalju sain targemaks, et kondeka C2 mahtuvuse vähendamisega muutuvad ka kõrge ja madala nivoo ajad mõlemad lühemaks, aga sagedus suuremaks. Põhimõtteliselt ongi mul vaja saada sagedus väiksemaks ja sellest piisab ?

                Nüüd tuleb siis välja mõelda, kui palju mul suuremat kondekat vaja on.

                Comment


                  #9
                  Vs: 555 taimerist ja impulsi pikkusest

                  Ise küsin, ise vasta loodame et sellest kunagi vähemalt kellelegi teisele kasu on:



                  tolle kalulaatori järgi on mul vaja 680pF kondet. Eks näis, proovime järgi.

                  Comment

                  Working...
                  X