Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TIG-keevituse skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TIG-keevituse skeem

    Tere kas kellegil on pakkuda pealgirjas nimetatud keevituse skeemi või midagi selle keevituse kohta

    #2
    Vs: TIG-keevituse skeem

    leitsin siis ise midagi selle kohta aga asi selles et kas seal need trükiplaadi joonised õiged või tuleb neid suurendada või väiksendada http://www3.telus.net/public/a5a26316/TIG_Welder.html

    Comment


      #3
      Vs: TIG-keevituse skeem

      Ise olen teinud niimoodi: prindin lehe välja ja siis mingi komponendiga, näiteks kiviga kontrollin sobivust. Kui ei sobi, siis olen teinud asja algusest peale käsitsi juppe plaadi peale paigutades ja viikude asukohti pliiatsiga maha märkides. Vaevarikas töö, aga noh...misteha. Võib olla annab Acrobat Readeriga kuidagi ka väljaprinditava pildi suurust (mõõtkava) muuta, aga kipun arvama, et kui trükkplaadist on tehtud lihtsalt pilt .pdf vormingus, ei ole head nahka asjast loota.
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        Vs: TIG-keevituse skeem

        ok tänud siis nüüd tean

        Comment


          #5
          Vs: TIG-keevituse skeem

          Seal lehel ei ole piisavalt infot et algaja selle käima jookseks. Ja juppide hind tuleb päris arvestatav. Et sa teaks.

          Ise soovitaksin raha kokkuhoiuks ehitada asi PC korpuse sisse. Vähemalt üks mure vähem. Kuid juhtmestus jms. peab olema tehtud väga korrektselt, sa pead täpselt aru saama mis toimub - vastasel juhul saad hunniku söestunud ja kalleid transse ja kondesid

          Comment


            #6
            Vs: TIG-keevituse skeem

            ma ei hakkagi seda tegema mul hakkab isa seda tegema aga ikkagi igasugune abi on teretulnud

            Comment


              #7
              Vs: TIG-keevituse skeem

              endale tahaks teha tavalist elektrood keevitust mis tõõtab 220voldi peal olemas on mingi vana vene teleka trafo ja see ikka päris suur

              Comment


                #8
                Vs: TIG-keevituse skeem

                Esmalt postitatud Tikk poolt
                Ise olen teinud niimoodi: prindin lehe välja ja siis mingi komponendiga, näiteks kiviga kontrollin sobivust. Kui ei sobi, siis olen teinud asja algusest peale käsitsi juppe plaadi peale paigutades ja viikude asukohti pliiatsiga maha märkides. Vaevarikas töö, aga noh...misteha.
                Prinditud leht zoom-iga koopiamasinasse (need ju üksjagu
                levinud asutustes), vajalik % peale ja - hakkab sobima.
                Esmalt postitatud juku14 poolt
                ...elektroodkeevitust mis töötab 220voldi peal, olemas on mingi vana vene teleka trafo ja see ikka päris suur.
                Arvan et ükski vene teleka trafo pole nii võimas et sellest vähegi
                arvestatavat elektroodkeevitust saaks teha.
                viimati muutis kasutaja fre; 04 m 2007, 13:30.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: TIG-keevituse skeem

                  olgu aga kust saaks sellise trafo millest saaks teha ühe väikse ja normaalse asja

                  Comment


                    #10
                    Vs: TIG-keevituse skeem

                    Esmalt postitatud juku14 poolt
                    endale tahaks teha tavalist elektrood keevitust mis tõõtab 220voldi peal olemas on mingi vana vene teleka trafo ja see ikka päris suur
                    Tuleb võtta kolm trafot, igale faasile üks trafo. Kasutada sundjahutust ja saab küll. Mõned aastat tagasi nägin sellist lahendust CO keevituse puhul. TIG keevituse puhul jääb asi lahjaks, samuti elektrood keevituse korral, kuid kui otsida suurmad südamikud siis peaks olema asi teostatav. Ilmselt teleka trafod jäävad kõhnaks. Teema nõuaks ehk hoolikamat süvenemist kuid idee on selline, et kasutada igal faasil erinevat trafot.Elektrood keevitusele aga kõlbab veel vana vene lahutustrafo 380/36V ja ei pea isegi ümber kerima.Tuleb ainult otsida vastava võimsusega takistus traati ja teha väljavõtetega reostaat sek. mähise poolele. Reostaadi traadi läbimõõt peaks olema umbes 4-5mm. Ainult, et kas hetke seisuga sellist enam saada on. Faasi ja nulli vahel selline lahendus ei õnnestu.

                    Comment


                      #11
                      Vs: TIG-keevituse skeem

                      Esmalt postitatud juku14 poolt
                      olgu aga kust saaks sellise trafo millest saaks teha ühe väikse ja normaalse asja
                      kas see TIG on vardaga keevitus?
                      neid on ikka müügil ka valmislahendusena, 1,5k.- vist odavamad ...
                      olen ise vahest keevitanud, kuna tööjuures vahendid olemas ja keevitaja ei viitsi tavaliselt paari õlle eest nikerdama hakata
                      minu arusaamise järgi ei tasu vardaga jamama hakata, kuna pleki keevitamisel on CO+traat palju lihtsam
                      paksema raua jaoks aga vaja võimast trafot/generaatorit ja seda juba hinna-ruumiraiskamise-harva vajamineku pärast mõtetu soetada kuskile kodugaraazi
                      muidu mu isa saab omad keevitused tehtud vanast veneaegsest ehituse käsitööriistade (betoovivibra) trafost aretatud aparaadiga, millele välisel vaatlusel lisatud dioodid ja takistustraati.

                      ise tasuks ehitada CO keevitus, käpa ostad poest uue, traadi lükkajaks auto kojamehe mootor, gaasiklapp,
                      trafodeks võibolla sobib 3xstart käiviti trafod ja dioodid tööstusvooluga,
                      kas 0,8mm traadi äratoidab ei oska aint öelda

                      Comment


                        #12
                        Vs: TIG-keevituse skeem

                        1,5k küll TIG keevitust saa,odava vahelduvvoolu kaarkeevituse ehk saaks. TIG on wolframelektroodiga ja üsna keeruline aparaat. 20 tuhandega olen ma näinud odavamaid müügil.
                        Esmalt postitatud kfl poolt
                        kas see TIG on vardaga keevitus?
                        neid on ikka müügil ka valmislahendusena, 1,5k.- vist odavamad ...
                        olen ise vahest keevitanud, kuna tööjuures vahendid olemas ja keevitaja ei viitsi tavaliselt paari õlle eest nikerdama hakata
                        minu arusaamise järgi ei tasu vardaga jamama hakata, kuna pleki keevitamisel on CO+traat palju lihtsam
                        paksema raua jaoks aga vaja võimast trafot/generaatorit ja seda juba hinna-ruumiraiskamise-harva vajamineku pärast mõtetu soetada kuskile kodugaraazi
                        muidu mu isa saab omad keevitused tehtud vanast veneaegsest ehituse käsitööriistade (betoovivibra) trafost aretatud aparaadiga, millele välisel vaatlusel lisatud dioodid ja takistustraati.

                        ise tasuks ehitada CO keevitus, käpa ostad poest uue, traadi lükkajaks auto kojamehe mootor, gaasiklapp,
                        trafodeks võibolla sobib 3xstart käiviti trafod ja dioodid tööstusvooluga,
                        kas 0,8mm traadi äratoidab ei oska aint öelda

                        Comment


                          #13
                          Vs: TIG-keevituse skeem

                          Esmalt postitatud soldat poolt
                          ... TIG on wolframelektroodiga ja üsna keeruline aparaat. 20 tuhandega olen ma näinud odavamaid müügil.
                          paistab, et panin siis teemast tugevalt metsa
                          oli vaja ikka targutada
                          nats veel OT-d, ehk on minusuguseid lolle siin rohkemgi:

                          kus seda TIG keevitust kasutatakse?

                          Comment


                            #14
                            Vs: TIG-keevituse skeem

                            sellega peaks saama igasuguseid asju keevitada jätab päris ilusa keevituse

                            Comment


                              #15
                              Vs: TIG-keevituse skeem

                              Põhiliselt kasutatakse alumiiniumi ja roostevaba keevitamisel.Tõesti jätab ilusa ja ühtlase keevise kui osata riistaga ümber käia.Näiteks jalgrattaraamid on sellega keevitatud.

                              Comment

                              Working...
                              X