Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Värvimuusika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Värvimuusika

    Tere!

    On siis plaan teha värvimuusika selle skeemi järgi:
    http://www.aaroncake.net/circuits/corgan.htm

    Tean, et see värvimuusika tuleks väga algeline, aga seda hakkaks siis täiendama.

    Kõigepealt selline küsimus, et ka selleks eraldustrafoks sobib ka lampvõimendi väljund trafo? ja kas see peab olema tingimatta 500 Ohm?

    Kas türistor tohib olla ka KU201L? Vedeleb mul siin neid päris palju.

    Kas see on oluline eraldustrafo puhul, kumba pidi sealt muusika läbi juhtida? On olemas trafol 4 juhet: 2 sinist ja 2 valget, sellest pole ju vahet, kumba pidi on kas lasen muusika sinisest või valgest juhtmest sisse?

    Selle värgi ühendan otse vooluvõrku ja kasutan 220 voldist pirni (mingi 10W) ?

    #2
    Vs: Värvimuusika

    Trafoks võta jah see lampvõimu trafo.
    takistus pole nii oluline. Tähtis on, et vähem keerde võimu poole ja rohkem keerde värvimusa poole
    Ku201L käib kah.
    Aga ettevaatust - juppidel on võrgupinge.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Värvimuusika

      Tähtis on, et vähem keerde võimu poole ja rohkem keerde värvimusa poole
      Mis siis juhtub, kui läheb vastupidi?

      Comment


        #4
        Vs: Värvimuusika

        Esmalt postitatud likoor poolt
        Mis siis juhtub, kui läheb vastupidi?
        Midagi ei juhtu, aga tüürvoolust ja pingest võib puudu jääda, kui paned trafo valepidi, kuna võimendist tulevat pinget võetakse maha, mitte ei tõsteta.

        Comment


          #5
          Vs: Värvimuusika

          Türistoridega asi sai valmis, aga ei ole just see, mida ootasin. On aeg midagi paremat ehitada. On plaanis http://discolitez.com/pmwiki/pmwiki....Hardware.TRIAC

          Mis see TRIAC üldse on? Türistor?



          Siin peaks kasutama siis seda: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...?artnr=330-583 ?

          Mis mul üldse vaja läheb?
          viimati muutis kasutaja likoor; 15 m 2007, 09:42.

          Comment


            #6
            Vs: Värvimuusika

            Mis see TRIAC üldse on? Türistor?

            TRIAC on sümmeetriline türistor ehk sümistor. Türistor avatud olekus juhib ühes suunas (nagu diood), sümistor mõlemas suunas.
            Vahelduvvoolu mõlema poolperioodi kommuteerimiseks on seega tarvis kas üks TRIAC või kaks vastupidi paralleelis türistori.Või siis türistor dioodsillas.
            viimati muutis kasutaja tcumen; 15 m 2007, 18:00.

            Comment


              #7
              Vs: Värvimuusika

              Igaks juhuks hoiatus selle skeemi juurde. Valeühendusega võid arvutist tulevärgi saatel ilma jääda.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: Värvimuusika

                Küsimus kah selle Discolitez'i kohta. Kas sellises skeemis:

                annab need solid state releed (mis on tõesti sigakallid) asendada tavaliste releedega? Või jääb LPT pordil ampreid väheks nende juhtimiseks, või on hoopis mingid muud halvad kõrvalmõjud raalile?

                Olen seda asjandust kõige lihtsamas versioonis (8 LED-i LPT porti) proovinud, ja täitsa lõbus koodijupp on
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #9
                  Vs: Värvimuusika

                  Võid ju panna mingi draiveri kivi sinna LPT-väljundisse ja sellega releesid juhtida.Releedele siis eraldi toidet vaja.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Värvimuusika

                    Esmalt postitatud tehnofriik poolt
                    ... Kas sellises skeemis ... annab need solid state releed (mis on tõesti sigakallid) asendada tavaliste releedega?
                    Tekib küsimus, kas sellist releedega sisse-välja lülitatavat värvilist
                    valgust saab enam värvimuusikaks nimetada. Minu meelest peaks
                    õige ja nauditava effekti saamiseks heledusi sujuvalt reguleerima.
                    Seda aga kontaktidega releedega lihtsalt teha ei saa. Kunagi olen
                    ka mina värvimuusika skeemidega palju tegelenud, siia pikem vihje:

                    teemast http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?p=81222
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Värvimuusika

                      Esmalt postitatud tehnofriik poolt
                      ... annab need solid state releed (mis on tõesti sigakallid) asendada tavaliste releedega? Või jääb LPT pordil ampreid väheks nende juhtimiseks, või on hoopis mingid muud halvad kõrvalmõjud raalile? ...
                      Olen juhtinud. Igaks juhuks sai veel takisti ka vahele pandud. Ja kuni 16A taluva SSR'i sain hoopis tasuta. Vaata ringi vanade seadmete sees Korralikke komponente võib leida.
                      viimati muutis kasutaja ketas; 18 m 2007, 23:03.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Värvimuusika

                        Mina juhtisin selle õpetuse järgi. See küll serial pordi jaoks, aga LPT peaks sarnane ju olema. Seal on öeldud "A serial port pin does not have enough current to drive a relay by itself." (Seeriapordil pole piisavalt pinget relee juhtimiseks). Sellega võid seal üht-teist läbi kõrvetada kui liiga palju nõuad. Selle õpetuse järgi sain asja tööle probleemideta. Kuigi kood tuli tutvuste kaudu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Värvimuusika

                          Vahemärkus: "current" on vool.

                          Comment

                          Working...
                          X