Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Otsin: "Juku" skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Otsin: "Juku" skeem

    ... ehk nagu pealkiri ütleb, otsin samuse asja skeemi. Otsisin guuglist ja siinsest foorumist... ei leidnud.

    Miks otsin ? Suht-puht sportlikust huvist. Leidsin mõned osad sellest arvutist, aga mitte klaviatuuri/flopiseadet, kahjuks.

    Samuti pakub muu materjali selle kohta (väheke nostalgilist) huvi.

    #2
    Vs: Otsin: "Juku" skeem

    Sul ikka ettekujutus on, milline ta välja nägi?
    Klaviatuur sisaldas kogu arvuti, flopikettad käisid eraldi kastis, tavaline tv-monitor sabas. Mingeid jublakaid on asjast veel järgi.

    Comment


      #3
      Vs: Otsin: "Juku" skeem

      Ei tea, kas neid avalikult üldse liikus - 1990nendate alguses sai isegi otsitud aga Jukudega koos neid ei tulnud.
      Martin@vahepeal ka juku omanik olnud ja seda lahanud .Komplekti kuulusid põhiseade, kahe 5 tollise flopiga kettaseadmed (720k !), PC-ga drive ühildumatu, , mustvalge m(o)õnitor, toiteplokk sellele, Püsimälus BASIC ja hiir, mida reaalselt sai kasutada ainult graafikaprogega "GTR" . Lisaks veel epson (vist FX80 või veel saastam ) printer. Mälu (kokku bios ja ram -64k, väidetavalt pidi saama tekitada 32k mäluakna ja seal kuni 64 32k mälulehekülge teha . Uurisin ja puurisin aga plaadil vaid tühjad kivi kohad sellekohta .Graafika oli tolle aja kohta päris hea .Tihedust ei mäleta aga videoalla läks 4k ramist . ZXile tegi punktitiheduselt vist ära. Opsüsteemiks oli CP/M 80 (vist jooksis ka CP/M86)
      Softiks oli Wordstar ja Excelit meenutav tabelarvutus , kusjuures Pisipehme oma, samuti Pisipehme BASIC , pask-al (väärib oma nime) ja midagi adapteeritud oli veel. vist DBase.Ja vist kodumaine basic oli kahh
      Teemaalgatajale: kui Sul klaviatuuri ei ole, siis pole ka midagi teha, sest kogu põhiosa oli klaviatuuri sees.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Otsin: "Juku" skeem

        Esmalt postitatud a1 poolt
        Sul ikka ettekujutus on, milline ta välja nägi?
        Klaviatuur sisaldas kogu arvuti, flopikettad käisid eraldi kastis, tavaline tv-monitor sabas. Mingeid jublakaid on asjast veel järgi.
        Ettekujutus on päris hea

        (ma loodan et postituste arvu pärast ei arvata et ma päris n00b olen. Mind alles lasti pärast mitut aega SKB jäänustega tutvumist järel seda kohta spämmima )

        Martinj- ei ole jah klaviatuuri Ühel tuttaval vedeles, aga see oli kuskilt arvutiklassist ära tassitud korralikult kõrbenud jupp... Üks marakratt oli võtnud ekraanil olevat kirja "INSERT COIN" liiga tõsiselt ja jahutuspilust kroonise sisse lükanud :P

        Ma postitasin selle teema lootuses, et siin vanarauafanaatikuid liigub.. või kedagi kes selle isendi tootmise v. väljatöötlusega on tegelenud.

        Comment


          #5
          Vs: Otsin: "Juku" skeem

          Põlvas kunagi hiidammu oli, siis kui siin arvutiklass "Jukudega" oli. Andres Reedo oli see inimene, kes neid putitas, võid proovida temaga kontakteeruda.

          Muidu niisama huvitav lugemismaterjal:

          http://www.obs.ee/cgi-bin/majordomo/...skutark.000223
          WW

          Comment


            #6
            Vs: Otsin: "Juku" skeem

            Esmalt postitatud martinj poolt
            pask-al (väärib oma nime)
            Kas tolleaegne Pascal või üldse?
            Minu arust pole praegusel midagi häda.

            Comment


              #7
              Vs: Otsin: "Juku" skeem

              Miks nii kurjalt basiku ja pask-ali kohta.Minu esimesed mälestused selles ongi ja olin suht eufoorias basicust,Arvuti teeb mis mina tahan...Ei huvitanud siis kas tegi selle microsoft või keegi muu.Suhtuge ajalukku austusega

              Comment


                #8
                Vs: Otsin: "Juku" skeem

                Mina mäletan küll päris palju oma aja kohta täitsa edevaid mängusid juku peal. Päris paljudel oli tõsine pikselhaaval graafika ja heligi tehtud. Mõned neist olevat keskkooliõpilastest fanaatikute poolt progetud, kes unetuid öid olevat koolimajas veetnud asmi kirjutades.

                Kuigi failisüsteemi osas nad vast ei olnud millegi muuga kompatiiblid, siis flopidraivid olid küll tavalise suure flopi liidesega ja hilisemal ajal olen neid päris mõndagi väljamaa flopidraiviga toimetamas näinud.

                Üks ebatöökindlamaid asju selle kompilekti juures oli monitori toiteplokk. Osadel monitoridel oli väline 12V toiteplokk, mis sisemiselt oli 36V trafoga ja sealt edasi impulssmuundiga, mis tahtis ära küpseda. Iseenesest 12V 1A toiteka kohta jube kolakas. Samas kui töötas, siis polnud väga vigagi ja kuna kunagi neid mõned käeulatusse jäid, siis praegugi saab mõne jupi katsetamisel jälle üks kapist välja kraamitud ja sealt 12V toidet võetud.

                Printeriks oli tal üks epsoni kloon. Vähemalt epsoni draiveritega töötas isegi hiljem windowsi all, lihtsalt huvi pärast proovisin. Edevamate programmidega sai isegi graafilises režiimis trükitud ja puha...

                Kahjuks mul endal pole aga ka ühtegi masinat ega diski softiga. Samas kui skeemi saaks, siis võiks kunagi ühe fpga sisse sama masina sünteesida ja taaselustada ajaloo

                Comment


                  #9
                  Vs: Otsin: "Juku" skeem

                  Mul kodus Juku olemas, omal ajal töötasin Kuusalus ,"Estronis", kus neid kokku pandi, ladusin endale ka ühe..Töötas ilusti..Infi laadis kasetti pealt.
                  Kui väga otsida leian ehk skeemi ja trükkplaadi kile ka..

                  Comment


                    #10
                    Vs: Otsin: "Juku" skeem

                    Esmalt postitatud Elektrik poolt
                    Kas tolleaegne Pascal või üldse?
                    Minu arust pole praegusel midagi häda.
                    Konkreetne juku versioon ! kompileeris ketast saagides n minutit ja mingeid põhjuseta vigu andis.

                    Muide, olen üritanud juku diske lugeda pc-ga , selleks on vaja 720 5 tollist draivi ja biosis määrata see 3 tolliseks 720 kettaks. Hiljem sai diskeditiga ligi küll. Mingi PC-zx spectrumi utiliit isegi üritas lugeda (töötas edukalt 5 tolliste zx ketastega )

                    to: digital . Otsi mingi suvaline vanem masin, mis jooksutab CP M/80 süsteemi ja saad kettad loetud . Ahjaa sellise mittestandardse flopiseadme pead kah leidma.
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Otsin: "Juku" skeem

                      Esmalt postitatud COENG poolt
                      Kui väga otsida leian ehk skeemi ja trükkplaadi kile ka..
                      Ja mis oleks su vaevatasu selle otsimise eest ?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Otsin: "Juku" skeem

                        Mäletan minagi seda "arvutusmasinat"! Kasutada oli selle suurem versioon "Juss", mis sisaldas jah kaht 5` ketast, millest üks toetas kahepoolset salvestust. Monitoriks mustvalge video, printeriks aga Epsoni originaal.
                        Mäletan, et tollase 3. keskkooli poisid tegid päris palju ja huvitavaid progesid.
                        Mingi soft on mul veel isegi ketastel järgi, masinast endast ainult üks flopiseade ja monitor. Printer trükib siiani, kui tingimatta maatriksit vaja.
                        Sa vaatasid, aga ei Näinud; Sa kuulasid, aga ei Kuulnud....

                        Comment


                          #13
                          Vs: Otsin: "Juku" skeem

                          Tõesti heaajaviitelugemine.
                          Kommenteeriks seda niipalju, et flopidraivid olid jah saastad, eriti bulgaaria omad, mis minu isendil olid. Juba siis sain aru, et väärtuslikud asjad tuli kahele flopile backuppida.
                          Isegi kahetsema hakkasin, et xt klooni saades (ec 50xx ei mäleta) tegin juku pulikateks. Muide, flopidraivide toiteplokk on päris korraliku toroidiga
                          Monitori toiteplokk on saast, aga trafo samuti üle ootuste hea.

                          Mul meenus jukuga seoses üks huvitav asi. Nimelt oli ja on mul komme võtta teetass arvuti juurde. Noh ja see juku põhiosa läks nii(iiii) tuliseks, et hoidis teetassi soojana. Pind nuppude taga kah piisavalt suur .Muide - jukut pole ma kordagi ujutanud.
                          Martin@kah jukupeale pikselgraafikas mängu teinud.

                          Edit: muide, kui keegi tahab mu "suurepärast" rk86-le tehtud mänge saada, siis need olen ma päästnud (õnneks niipalju aru oli) ja emulaatori abil käib suvalises pc-s
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Otsin: "Juku" skeem

                            Esmalt postitatud martinj poolt
                            Edit: muide, kui keegi tahab mu "suurepärast" rk86-le tehtud mänge saada, siis need olen ma päästnud (õnneks niipalju aru oli) ja emulaatori abil käib suvalises pc-s
                            Veidi OFFTOPIC, aga Jukul ja PK86'l oli sama Intel 8080 kloon (KR580BM80). Ja TETRIS, PACMAN jms. käis PK86'l täitsa edukalt. Emulaatoriga ei saa kahjuks taimeriga tehtud heliefekte kuulda. Isegi elementaarne maleprogramm oli täiesti olemas - võttis kogu 32KB RAM-i enda alla.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Otsin: "Juku" skeem

                              vist võimalus.... palju pakud... saad töökorras juku?

                              A.

                              Comment

                              Working...
                              X