Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Antennivõimendi...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Antennivõimendi...

    Leidsin siis sellise antennivõimendi skeemi:
    http://www.electronics-lab.com/proje...003/index.html

    Küsimus oleks siis selles et kas seda transi mis seal kasutatud on võib asendada GT329A-ga.Oleks vaja teha üks võimendi.
    * * *

    #2
    Vs: Antennivõimendi...

    Teoreetiliselt sobivad kõik transid, mille Fpiir on üle 1,6GHz; KT3168A9, KT640A(B)-2, KT3123A(B,V)M, KT3115A-2, jt.GT seeriast sobiks 383A-2.Kahjuks sinupoolt transi andmeid ei oska öelda ning seetõttu soovitada ei julge
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Vs: Antennivõimendi...

      Esmalt postitatud raadiolamp poolt
      ....kas seda transi mis seal kasutatud on, võib asendada GT329A-ga. Oleks vaja teha üks võimendi.
      BFR90, BFR91 või BFW92 vastu ta muidugi ei saa (piirsagedus on madalam ja mürategur suurem), aga esialgseks harjutamiseks käib küll. Hiljem võib ju parematega proovida. ГТ329 toodeti Riias ja neid ka kasutati kunagi müügil olnud TV meeterlaine antennivõimendites.
      Paar teemat veel lisaks:

      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: Antennivõimendi...

        Ma uurin kas mul neid transse on.
        * * *

        Comment


          #5
          Vs: Antennivõimendi...

          Neid transse peaks saada olema Westbaltist ning Oomipoest.
          http://www.westbalt.ee/catalog/advan...eywords=kt3115
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: Antennivõimendi...

            Ma uurin oomipoest järgi.Mul on sealt varsti üks asi vaja osta.Võtan need transid ka.
            * * *

            Comment


              #7
              Vs: Antennivõimendi...

              Teema algatajale küsimus, kas sellest võimendist oli ka sulle abi?, telekalt pilt ees?.

              Mul endal plaanis sama asi ehitada, nimelt digitv jaoks E47 kanalile (682 MHz). Peaks ja võiks toimida küll. Teatavasti saab teleka ekraanilt levi tugevust vaadata ja mul on nii, et kvaliteet on 95% ja signaalitugevus 55%. Vahest lihtsalt digibox jookseb kokku ja peab restarti tegema. Plaanis selle võimendiga signaali tugevust suurendada. Kasutan välis antenni korralik uus antenn digi vastuvõtuks mõeldud.

              Küsimus veel selline, et kuidas antud skeemis võimenustegurit reguleerida? Ise mõtlesin, et kui panna emitteri ahelasse seade takisti ja selle muutmisega muutub negatiivne tagasiside suuremaks ja võimenud väheneb ja vastupidi.

              Comment


                #8
                Vs: Antennivõimendi...

                Esmalt postitatud fik poolt
                Küsimus veel selline, et kuidas antud skeemis võimenustegurit reguleerida? Ise mõtlesin, et kui panna emitteri ahelasse seade takisti ja selle muutmisega muutub negatiivne tagasiside suuremaks ja võimenud väheneb ja vastupidi.
                See peaks siis induktiivsusvaba potekas olema, muidu tekib emitterisse üks viletsa hüveteguriga võnkering ja võimendus hakkab veel rohkem sõltuma sagedusest - mida kõrgem, seda väiksem. Oleks aga vaja just vastupidi - kaabli kaod ja levi iseärasused. Kõrgsagedustel soovitatakse emitteri väljaviik teha võimalikult lühikeseks ja igasuguste takistite olemasolul peab šuntkondekas olema võimalikult korpuse ligidal. Seesama väljaviik on juba piisava induktiivsusega, et jama tekitada, kui näiteks ainult otsa väike tinatilk lasta. Kõige lihtsam variant on toitepinget vähendada - väheneb ka võimendus.
                Harjutamine teeb harjutajaks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Antennivõimendi...

                  Esmalt postitatud fik poolt
                  Teema algatajale küsimus, kas sellest võimendist oli ka sulle abi?, telekalt pilt ees?.

                  Mul endal plaanis sama asi ehitada, nimelt digitv jaoks E47 kanalile (682 MHz). Peaks ja võiks toimida küll. Teatavasti saab teleka ekraanilt levi tugevust vaadata ja mul on nii, et kvaliteet on 95% ja signaalitugevus 55%. Vahest lihtsalt digibox jookseb kokku ja peab restarti tegema. Plaanis selle võimendiga signaali tugevust suurendada. Kasutan välis antenni korralik uus antenn digi vastuvõtuks mõeldud.

                  Küsimus veel selline, et kuidas antud skeemis võimenustegurit reguleerida? Ise mõtlesin, et kui panna emitteri ahelasse seade takisti ja selle muutmisega muutub negatiivne tagasiside suuremaks ja võimenud väheneb ja vastupidi.
                  Kui kvaliteet on üle 90, on asi OK, tugevus ei määra asja. Lisavõimendiga võid asja viletsamaks teha.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Antennivõimendi...

                    Siin tuleb mängu juba asjaolu, et võimendi võtab üles ka ise häireid ning ta võimendab ka antennist tulevaid häireid.Seeläbi võib tarvilik signaal küll suureneda kuid samas suurenevad ka häired.Kokkuvõttes võib kvaliteet hoopis langeda
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Antennivõimendi...

                      To martinj: Kuna tegemist pole minu digiboxiga vaid sõbra omaga, siis mulle tundub, et see digibox ise on selline armetu (Jakobson on igaljuhul esipaneelile kirjutatud, täpsemat ei tea) ja äkki tal vaja tugevat signaali.

                      Enda omaga kodus proovides (mul starmani digibox), tegin sellise katse, et panin pöördkondensaatori (sellise mis vanasti raadiotel olid, millega jaamapeale keerati) antenni ja digiboxi vahele seda keerates signaalitugevus langes nii 60% umbes, kvaliteet ei muutunud ja oli 98% ja pilt telekal oli ilusti ees, ei olnud mingeid häireid. Huvitav oli see, et kui pöördkondensaatorit keerata ühes suunas siis tekkisid sellised min, max kohad, et kord läks tugevamaks kord nõrgemaks, kas siis võib olla nii, et tekivad mingid resonants kohad?. Oma teooria järgi arvasin ennem seda eksperimenti nii, et mida väiksem on kondensaatori mahtuvus seda suurem on tema mahtuvustakistus kõrgsagedusele ja seda väiksem oleks ka signaalitugevus mida ma teleka ekraanilt nägin, aga võta näpust

                      To Padasonic: Arvasin isegi, et see emitteri seadetakisti peab olema võimalikult aktiivtakistuslik, plaanisin panna sellise väikse (trükkplaadile pandav) süsinikkiht liugur potensiomeetri. Aga kui juba komponendi jalgade pikkus loeb seal siis esialgu ma loobun sellest ja proovin toitepingega võimendust reguleerida aga sellisel juhul liigub ka transistori alalisvoolireziim paigast ära ja siis peab natike alalisvoolu resziimi järgi reguleerima. Küsimus, et kui suur peaks olema kollektori ja emitteri vaheline pinge, kas 1/2 toitepingest nagu tavalistel madalsagedusvõimenditel või on kõrgsagedusvõimendites teised reziimid?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Antennivõimendi...

                        Esmalt postitatud fre poolt
                        BFR90, BFR91 või BFW92 vastu ta muidugi ei saa (piirsagedus on madalam ja mürategur suurem), aga esialgseks harjutamiseks käib küll.
                        vahemärkuse korras, elfa müüb neist kahte esimest järgmiste hindadega:

                        BFR90 - 10 krooni
                        BFR91 - 8 krooni 20 senti

                        ehk ühe õlle hind vaid. Kasutage ikka häid asju, seda enam, et hind on väga mõistlik.
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Antennivõimendi...

                          Esmalt postitatud fik poolt
                          ...proovin toitepingega võimendust reguleerida aga sellisel juhul liigub ka transistori alalisvoolireziim paigast ära ja siis peab natike alalisvoolu resziimi järgi reguleerima. Küsimus, et kui suur peaks olema kollektori ja emitteri vaheline pinge, kas 1/2 toitepingest nagu tavalistel madalsagedusvõimenditel või on kõrgsagedusvõimendites teised reziimid?
                          Pinge oleneb kollektorivoolust takistil tekkivast pingelangust. Et juuksekarva lõhki ajada, peaks leidma minimaalse müraga ja suurima võimendusega režiimi. Need punktid ei lange aga kokku, nii et tuleb kompromiss teha ja kodustes tingimustes pole selle usutavate tulemustega mõõtmine lihtne. Vanades telekate kanaliselektorites muudeti automaatseks võimenduse reguleerimiseks baasivoolu, nii et tööpunkt oli iga sageduse peal erinev ja levi kõikudes "sõitis" tööpunkt pidevalt üles-alla. Selleks olid isegi spetsiaalsed "pikendatud" karakteristikuga transid olemas. Uuemates on enamasti kasutusel kahe paisuga väljakad. Neil saab 2. paisu pinget muutes võimendust reguleerida. Kuigi olen kohanud ka skeeme, kus muudetakse mõlemal paisul. Mina kasutasin omal ajal meeterlainetel BF981, vene КП327 ja detsimeetril BF961. Nüüd on valik nii lai, et võtab silme eest kirjuks. Et alt võimendust reguleerida võib teha nii, et stabiliseerime võimendi toite aga paisupinge võtame üle pingejaguri enne stabilisaatorit. Kui nüüd alt pinget muuta, siis võimendi toide jääb paika aga paisupinge muutub. Peab muidugi paisupinge muutumise piire jälgima, kuigi transis on enamasti kaitsestabilitronid, mis ei lase paisu lõhkuda. Lisaks soojendab stabilisaator võimendit, vähendades kondensvee tekkimist meie niiskes kliimas. Sama viguriga saab ka häälestatava võimendi teha, võttes varikapi pinge enne stabilisaatorit. Sel juhul langeb küll võimenduse reguleerimine ära, kui ei taha eraldi juhet vedada. Aga sellel pole enam erilist mõtet, kui kõigepealt vahetad puldist kanalit ja siis hakkad potekatest häälestust ja võimendust kruttima.
                          Harjutamine teeb harjutajaks.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Antennivõimendi...

                            Jakobson vajab jah tugevat signaali.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Antennivõimendi...

                              Leidsin elfaelektroonika kataloogist sellise transistori BFQ67 mille minimaalne mürategur 1,2dB on kui kollektorivool on 2mA (900 MHz juures). Plaanis on seda kasutada. Hind on miski 16 EEK sentidega. Reguleerin siis kollektorivoolu 2 mA peale.

                              Uurisin takistite kohta ka, et huvitav kas on olemas selliseid spetsiaalseid kõrgsageduslülitustes kasutatavaid taksiteid, millel omamahtuvus, omainduktiivsus ja omamüra on hästi väikesed. Wikipeedia ka ei andnud, seal oli küll erinevad tüübid aga kus kasutatakse seda polnud. Kui on siis mis nimetus sellistel takistitel on, või mis materjali seal kasutatakse. Need takistid peaks siis tavaliste takistitega võrreldes vist hirm kallid kah olema.

                              Comment

                              Working...
                              X