Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

võimsad võimsus võimendid ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimsad võimsus võimendid ??

    Kas keegi annaks vihjeid, mis nipiga ehitatakse 600 W võimusid.. heaküll et stereo siis 2x300 W aga ikkagi.
    Ma ei oska kohe kuskilt otsima hakata ,õigemini ma ei tea mida otsida.

    #2
    Otsi hea töökoht, siis saad osta.

    Tegelikult on head töökohta ikka vaja, sest nii võimsa võimu sees on kallid trantsid, ja neid seal palju. Ja kui oled algaja, siis läheb neid ka palju läbi. Keegi vahepeal siinsamas foorumis lehvitas mingit võimast skeemi, vist oli vene päritolu, kuid enam ei mäleta. Aga trantse oli seal palju sees.

    Comment


      #3
      see mida urmas vist mõtleb on märksa võimsam 2x2200w kui ma mäletan
      aga jah netis on tegelt skeeme küllaga päris täpselt 300w pole küll aga eks midagi sinna kanti http://www.astro.uu.se/~marcus/private/m250.html
      http://users.ece.gatech.edu/~mleach/superamp/
      http://users.swing.be/edwinpaij/ampli_mosfet_360_w.htm
      nendest siis vist peaks piisama  ;D

      Comment


        #4
        Jah, ma mõtlesin toda 2kilost.
        Aga ega nendegi skeemide tegemiseks peab hea töökoht olema, mis finantseerida aitab. Kui ossi ei ole, siis ikka ei soovita ise nii võimsaid teha.

        Comment


          #5
          Rahakott kisab kui on vaja silufiltri kondesid, jahutusradikaid ning lõputransse. Ega alla 4-5k ei õnnestu korralikku teha.

          Comment


            #6
            Õnnestub ikka.Vaata tevalo hease mõtete kohta.Seal on joonised tda7293 sillatuna.Kui sa neid mitu tükki paralleelselt topid ja trahvoga pinge väljundis üles kah veel tõstad saab päris võimsaks ajada.Trahvo ja lüüdid lähevad poes muidugi kalliks.Need tasub kuskilt vanast krapist välja kookida.Lüütidega polegi võibolla nii raske, aga kilost trahvot sobivale pingele juba naljalt ei leia.Radikana kasutat suuremat sorti arvuti prose oma ja paned vendi ka peale.tonniga peaks hakkama saama.Äkki räägid mis teed sellega.
            muusika on kuulamiseks

            Comment


              #7
              Sahtel pakkus paris head variandid valja. Ise soovitaksin seda ylemist 250W. Selle ehitamine kindlasti ei ole kallis ja skeem on paris lihtne. (lihtne ytlen selleparast, et skeem on arusaadav ja ilma vigadeta kokku panduna hakkavad tavaliselt kohe txxle) Ylekoormuse kaitse elemendid vxib valja jatta ja lxpu transid ei pea ilmtingimatta just need olema, mis skeemil margitud. Oomi poes myakse vaheti vahel odavalt pakikesi PNP transe (naiteks BD250 5tk./25kr.) Teise poole ehk BD249 tuleb kyll soolase hinnaga osta, aga vxit on siiski margatav. Ja ei midagi muud, kui tegutsema. Ma pole kyll paris nii vximast ehitanud, aga 80-150W on mul siiani hasti valja tulnud. Julge peale hakkamine on pool vxitu!

              Comment


                #8
                kallis .kallis kallis....... mis te jonnite!
                eks ta natuke maksa küll aga tähtis on kogemus mis selles saab.Kui Tevalost ja Oomipoest kõike osta siis teeb vahest küll meele mustaks.´Aga kui Ret´ist( Kunderi tn. vist) ühtteist võtta on juba parem.

                Comment


                  #9
                  kallis .kallis kallis....... mis te jonnite!
                  Õige suhtumine! Noor mees, tahtmist on, miks mitte Aga siiski, mina teeks enne mõne 100W võimendi valmis kui kilovatte püüdma lähen.
                  Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                  Comment


                    #10
                    No väärt asja peale raha kulutamine on ka minu arust mõistlik tegevus. Kuid kalliks võib ta siis minna, kui paar komplekti trantse läbi põlevad, ja vaja jälle uued osta. Soovitaks samuti algul väiksemaid võimsusi, tuleb odavam vahetada trantse.

                    Ja peaasi, et kast sellele võimsusele vastu peaks, ei ole ju mõtet teha võimu, ja siis hakata uut kasti ehitama, sest vana läks põlema.

                    Comment


                      #11
                      Ma siis täpsustan. Hind eeldusel et sa jupid OSTAD. Vend tahab 600W võimu. 2*600W = 1200W

                      >> Õnnestub ikka.Vaata tevalo hease mõtete kohta.Seal on
                      >> joonised tda7293 sillatuna.Kui sa neid mitu tükki
                      >> paralleelselt topid ja trahvoga pinge väljundis üles kah
                      >> veel tõstad saab päris võimsaks ajada.
                      ???????? Kas nii tehakse ? Kui palju selline trafo maksab ?
                      Sildamisel tuleb arvestada, et väljundvõimsus < kui n*kivi maks võimsus, sest kivide param. pole võrdsed.

                      >> Trahvo ja lüüdid lähevad poes muidugi kalliks.Need tasub >> kuskilt vanast krapist välja kookida.
                      Milliseid 600W vanu krappe meil liigub ?

                      >> Lüütidega polegi võibolla nii raske, aga kilost trahvot
                      >> sobivale pingele juba naljalt ei leia.Radikana kasutat
                      Lüütide mahtuvus on lambist mingi 22000u*70V * 4, selliseid lüüte kuskohast leiad ? Vene omadega see lugu et need on ammu ära kuivanud - eluiga maks 10-15 aastat.

                      >> suuremat sorti arvuti prose oma ja paned vendi ka peale.tonniga peaks hakkama saama.Äkki räägid mis teed sellega.
                      Võimu kasutegur on heal juhul 50, no ok 70%, see teeb maks kaovõimsuseks ligi 500W. Seda ei hajuta mingi kuradi arvuti vent, pealegi, kuidas need kivid arvutiradika külge monteeritakse ?

                      Lisame korpuse jne.

                      Kõik jutt kehtib ka 2*300W korral, ehkki lahjendatult.
                      Mida ma tahan öelda - ma ei ole mingi irooniline iriseja, kes kõik mõtted maha laidab, kuid mul on piisavalt elektroonikakogemust ja ma TEAN OMAL NAHAL et projektid ei ole nii lihtsad ja odavad kui loodetakse, vaid täpselt nii kallid kui nad on. Ehk siis - ärgem ajagem inimesele kärbseid pähe !

                      Comment


                        #12
                        jutt käis kallitest lüütidest. kuid märkasin RET-is klaasitaga lüüte, mille mahtuvus oli kuni 100 000 uF ja hind ei olnud üle 50.- (20 000uF oli vist 25.-)

                        Comment


                          #13
                          palju volte oli?

                          Comment


                            #14
                            Krt mul just vedelesid need 22000u 120V aga sai nädal tagasi ära kingitud oleks varem selle teema siia pannud oleksin saanud 4tükki kellegile ära kinkida kuna minul neid vaja ei lähe vähemalt pole plaanis küll olnud midagi nihukest teha kus võib vaja minna.

                            Comment


                              #15
                              Transse võib ka harjutamiseks vene omasid kasutada et odavam tuleks.

                              Comment

                              Working...
                              X