Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toiteplokk... kas on võimalik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toiteplokk... kas on võimalik?

    Kas on võimalik,et sellise skeemiga toiteplokkist saab väljund pinge 13,1 volti?
    http://home.quicknet.com.au/andrewm/eprom1/
    Elektroonika aastast 1977
    El. generaatorid, hooldus ja remont.
    Autod ja arvutid

    #2
    Miks mitte, kui D1 juurest sisse lasta 15V
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Miks mitte, kui D1 juurest sisse lasta 15V
      Jah sinuga täitsa nõus
      Paraku näitab montaaz skeemil olev arv, et toidetakse 12AC-ga. Mina saan 12 V toite puhul seal väljundis ainult 9,7 V ja kusjuures VR1 kruttiminr muudab ainult väljundit mõjutab ainult mõni millivolt :-[
      Elektroonika aastast 1977
      El. generaatorid, hooldus ja remont.
      Autod ja arvutid

      Comment


        #4
        Anna talle siis AC, see on vahelduvat 12 volti?
        Vahelduva ära alaldades suureneb pinge 1,4 korda, siis alalist tekib 16 volti, ja selle pingega peaks töötama. Samas võid ka sisse 16 volti alalist lasta, efekt on sama.

        Comment


          #5
          Anna talle siis AC, see on vahelduvat 12 volti?
          Vahelduva ära alaldades suureneb pinge 1,4 korda, siis alalist tekib 16 volti, ja selle pingega peaks töötama. Samas võid ka sisse 16 volti alalist lasta, efekt on sama.
          Jutt jumala õige, ma seda ei pand tähelegi 8)
          AC 12V peaks sobima.
          Head susserdamist !

          Comment


            #6
            Ma ei saagi nüüd aru! Minuarust alaldi pinget muuda ainult võtab võnkumise ära? ???

            Comment


              #7
              Ma ei saagi nüüd aru! Minuarust alaldi pinget muuda ainult võtab võnkumise ära? ???
              kui konde alaldi väljundisse panna siis kasvab see pinge vahelduvvoolu amplituudväärtuseni (kui vinget koormust taga pole) ja see on ruutjuur kaks korda effektiivväärtusest suurem. see vahelduv 12V ,mida môôdetakse on 12V RMS(effektiivväärtus), amplituud on sellel 16.92 V. Seinakontaktis tuleb umes 310V amplituudi välja
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Asi on väga lihtne, kui vahelduvvoolu ära alaldad siis konde tõstab pinget ruutjuure kahega korrutatuna
                "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                Comment


                  #9
                  Tänan seletuse eest! Aga ikkagi miks peab asja nii keeruliseks akulaadijal ajama?

                  Comment


                    #10
                    Tegelt on see eepromi progeja, mitte akulaadija

                    edit-kirjaviga

                    Comment

                    Working...
                    X