Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

COM port, skeemi koostamine - ost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    COM port, skeemi koostamine - ost

    Kas keegi on tegelenud varem serialporti ühendatava elektroonseadme koostamisega ja sellega mõnda oma süsteemi juhtinud? Näiteks serialpordi abil mõnda releede
    süsteemi juhtinud? Olen koostamas ühte oma projekti, millesse kuuluks üks serialporti ühendatav vahelüli ja mille väljundiks oleks mõned registrid (ei tea kas neid asju
    saaks nii nimetada), millest saaks teha väljavõtte bittide hetkeolukorrast. Põhjalikuma seletuse olen valmis saatma e-mailiga. Samas arvan, et tegu on küllaltki spetsiifilise
    skeemiga ja sellist asja niisama kuskilt googlist ei leia. Usun, et inimesed, kes elektroonikas(digitaalelektroonikaga) end koduselt tunnevad, suudaks selle asja lahendada.
    Seega olengi plaaninud, et laseks selle skeemi mõnel asjatundjal koostada ja ka valmis teha ning öelda hind. Pole just kursis, kas mõnda firmat eestis on, kes
    üksikute skeemide või soovide järgi inimestele elektroonika komponente valmistaks/komplekteeriks. Oleksin valmis ka sinna pöörduma.
    Äkki tuleks selline eraviisiline jupitamine odavam

    Märkusena mainiksin ära, et olen googeldades leidnud palju LPT kohaseid skeem, kuid minu olukorras LPT ei sobi.

    #2
    Seriali ühendatavad vidinad pole just eriti keerulised. Mida konkreetselt tahad teha?
    Äkki sobib E-pikenduse skeem?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      kui sa programmeerida oskad, siis pane teisele poole vastu mingi rs232 kivi (näiteks max232 või selle analoog, see töötab 5v pealt; odavamad tahavad +15 ja -15 saada), selle kivi järele mingi mikrokontroller. Kui tahad palju ja odavalt väljundeid (rohkemate jalgadega kontrollerid on kallimad), siis võid sinna järele veel mingi d-trigeritest puhvrite koloonia ka teha (kasutades näiteks selliseid kivisid, kus on sees 8 d-trigerit ühise clockiga). Kontrollerisse siis pisike programm sisse, mis uart'i katkestuse peale toimetab mida vaja kuhu vaja. Kontrolleriks võid kasutada avr'isid või pic'isid. (avr'idele on tasuta c kompilaator avr-gcc (winuuzile winavr) näiteks ka olemas. Kontrolleri valik on suhteliselt vaba, peaasi et uart oleks olemas... muidu niisama porti kuulata ja koodis timing'ut ajada ei ole liiga mugav.

      Comment


        #4
        Aasi on selles, et ma pole teab mis ajast elektroonikaga tegelenud, plus veel see, et endal lisaks sellele
        skeemile vaja mitmele muule probleemile lahendus leida: mõelda ja konstrueerida ning lõpuks kogu süsteem tervikuna tööle panna. Ise olen tarkvarainimene ja riistvaraosad olen valmis oma sisteema raames ostma. Olen proovinud teha sedasi, et teen üldised skeemid ja sean mõned tingimused ning annan selle töö kellelegi teadjale täita. Kui oled detaillsemast skeemi nõuetest huvitatud siis võin saata

        Comment


          #5
          praegu pole aega mingite projektidega kahjuks tegeleda.
          aga kui kasutad keskse seadmena kontrollerit, siis saadki peaaegu ainult progemisega hakkama ja riistvara sinna juurde tuleb äärmiselt minimaalne. Muidugi võid ju vaadata ka näiteks avrfreaks.net lehte, äkki sealt leiad juba mõne valmis samasuguse lahenduse nagu vaja?

          Comment


            #6
            No vaatame. Aga mul praegu sellega väga kiire pole. Selle asja plaanisin tegelikult järgmise aasta suve eelsesse aega. Siis tahaks selle kätte saada .
            Mu meelest piisavalt pikk aeg, et asjale pilk kellelgi peale visata, mõelda ja tegutseda. Samas piisavalt pikk, et inimesed kipuks unustama ja laisaks minema
            ja asja kus seda ja teist jätma.
            Mõtlesin, et hakkan varakult otsima ja sokutama, et õigeks ajaks asjadega valmis saada.

            Comment


              #7
              KaruTEC'il tundub sedalaadi tegemist olnud rohkesti... kuna päris uue disaini põhjal tegemine on hinnanguliselt minimaalselt 4... 5KEEK kanti, tasub uurida, äkki on tal midagi varnast võtta.

              Kui juhtub, et KaruTEC'il midagi sobivat ei ole, tõmba traati. Hetkel ei ole küll kõige lahedamalt aega käes, aga kuna Sul ka kohe ja raketiga vaja pole, saame kindlasti kokkuleppele.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Kirjuta põhjalikumalt projekrist, ehk saame siiski asja tehtud. Com pole ju üldse keeruline, lihtsalt vaja teada, mida tahad.

                Comment


                  #9
                  Hind 3K, kätte saab max 2 nädalaga, kui huvi on saada PS.

                  Comment


                    #10
                    R.I.P on õige mees, mul endal pole aega muude projektide jaoks.

                    Comment

                    Working...
                    X