Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

voltmeetri skeem ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    voltmeetri skeem ?

    Vaja veitca abi!Tahaks teha (valgusdiood,LED)numbritega voltmeetrit,aga pole skeemi ???.Analooge kasutatakse 1F kondekatel.Seal,aga skeem keeruline kuna sisaldab lisaks voltmeetrile ka muid funktsioone.
    Oman selliseid "põlevaid numbreid" LN516GA
    Velleman-kit on liiga kallis.
    Ulatage abistav mail. :

    #2
    Osta Koduextrast digi voltmeeter: 99,-

    Või tee ise :
    http://radiotech.by.ru/Shematic_PCB/Izmere..._minitester.htm
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      ei tea kas see vastu ka peab kui osta koduextrast see ju hiinakas aga äkki toesti peab tasub proovida.
      kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

      Comment


        #4
        Skeem ilmselt tötab küll, juhtmed ja piirkonna lüliti ütlevad esimestena üles. Selle raha eest on testrit küll ja küll. Hiljem ostad parema.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Ja patarei saab nädala jooksul tühjaks (kui see tester niikaua vastu peab)
          Üks tuttav ostis Säästumarketist 65 krooni eest ja ma siis hakkasin demoma, mida sellega saab teha, keerasin lüliti asendisse 750VAC ja panin otsad seina......
          Suitsu tuli.... Aga tänud Saastamarketi töötajatele, andsid raha tagasi
          Ma kahtlustan, et see lüliti seal ei lülitand piirkonda korralikult.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Patarei saab muidugi ruttu otsa, aga kui asi on kusagil statsionaarselt installeeritud, soovitan kasutada DC-DC muundit toitmiseks.
            Omal on testril sees: teeb 12V-st 12V ( ??? ) Miks - küsivad paljud - aga testri toide ei tohi olla ( minu testri puhul ) galvaanilises ühenduses mõõdetava pinge(voolu)ga.
            Head susserdamist !

            Comment


              #7
              Seem on saadud ;D Tõmban otsad kokku.

              Comment


                #8
                Tester, mida koduekstras müüakse peab igati hästi vastu. Olen seda juba neli kuud kasutanud, aga pole ühtegi probleemi tekkinud. Patarei on täis ja tundub, et ei kavatse niipea tühjeneda. Minu meelest oli hind 89 EEK`i. Puudub küll temp mõõtmine, kuid kel vaja, ostku termomeeter. Olen kontrollinud teiste testritega, asi ei valeta.

                Comment


                  #9
                  Btw venelastel oli selline kivi nagu Kr572pv2 selleks otstarbeks... Aint led'id külge ja veel mõni kondekas.

                  Comment


                    #10
                    Kuidas selle KR572 kiviga vpltmeetri skeem välja näeb?

                    Comment


                      #11
                      Tglt suht lihtne. Kõige suurem prob võib olla ainult kivi hankimine. Kivi on selline suur, 42 jalaga. Asjale käib otse külge kolm led-indikaatorit ja siis veel neljas, mis seda ühte vajadusel ette näitab ja miinust ka. Siis veel kvarts, 5v toidet ja paar takistit ref-pinge jaoks.

                      Skeemi leidmiseks oleksid võinud ju ise natu netis kaevata, näiteks niiviisi:
                      http://www.yandex.ru:80/yandsearch?text=%C...CA%F0572%CF%E22
                      Ja selle otsingu tulemustes skeeme lademes.

                      Comment


                        #12
                        KR572 skeem on tõesti üsna lihtne. Ainuke paha asi on see, et ta tahab ka miinus toidet. Kui teed mingit patareitoitel asja, pole kah kõige parem kivi sest LED-indikaatorid võtavad palju voolu...
                        Kui kedagi huvitab siis plaat koos sellise kivi ja indikaatoritega on välja pakkuda. Teen uut toiteblokki ja vanast jääb see liihtsalt üle.
                        Ah jaa, kvartsi sellele kivile küll vaja pole.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          sai ka endale see koduextra variant muretsetud
                          vaatan siit instruktsiooni paberilt, et sellel kõvemaid variante ka, saab seda olemasolevat M-830B upgrade'da ka?

                          vaatasin ka skeemi ja saaks ju mingeid jubinaid sinna veel külge pookida :P
                          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                          t-linespeakers.org

                          Comment


                            #14
                            Kusjuures asja täpsust parandas märgatavalt, kui sellel kvartsiga sagedust genereerida. Siis kahe viimase jala vahele kvarts ja kolmas jääb lahti.

                            Ja minu mälu järgi sai teda ka ühepolaarselt kasutada, kui ei tahtnud negatiivseid pingeid mõõta, siis ainult +5v pealt (minu oma töötab ainult +5 pealt, sest süsteemist ei olnud -5 võtta). Toidet võtan otse süsteemi toitesilla järelt ja alaldan ja stabin alles kohapeal lm317 regulaatoriga. Ref-pinge võtan pingejaguriga toite ja sisemise ref-stabika vahelt, see sisemine stabikas stabib 2 volti alla toitepinge. Väga oluline on panna plaadile kohe väga sisendotste ja ref-otste ja maa vahele kondekad väga lähedale mikroskeemile, aitas palju täpsusele kaasa.

                            Kusjuures lääne analoog oli vist icl7107 ja selle datasheedi järgi ehitasin mina asja valmis ja siiani töötab.

                            Comment

                            Working...
                            X