Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

jooksvad ledid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    jooksvad ledid

    Tahaks miskit sellist skeemi kus 10+ led-i jookseks erinevat moodi...
    sellel skeemil jooksevad nad ühes suunas...
    http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&...alot1/index_eng

    aga äkki on kellelgi pakkuda mõnda sellist skeemi kust jooksevad edasi-tagasi ja võiks ka muid effekte olla

    #2
    Üks, mis jookseb mõlemas suunas: http://ourworld.compuserve.com/homepages/B...htm#night_r.gif
    ja üks, milles võid LEDide arvu suurendada. Siiski jooksevad nad ainult ühes suunas
    http://ourworld.compuserve.com/homepages/B...5.htm#shift.gif

    Erinevate effektide saamiseks oleks vast lihtsam seada väikene kontroller (PIC, AVR, jne) andmeid saatma ning mingid väiksed loogikalülitused, millede abil LEDide arvu suurendada. Ise kunagi katsetasin PC arvutiga LPT porti häkkida  ;D Sai isegi väikene demostratsioonproge kokku pandud: http://www.hot.ee/andy00/projektid/ele/lpt01.htm

    EDIT: ka siin foorumis on varem jooksvate tulede teemadel juttu olnud. Otsi, äkki leiad midagi endale sobivat
    Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

    Comment


      #3
      paar knight rideri tulukest:
      esimene on siin ja teine siin

      Comment


        #4
        tänud, antud lingid kulusid ära, teen lähipäevil midagi valmis kah....

        katsetasin kodus seda lpt värki 1 lediga ja 470 takistiga, tundub, et töötab küll, aga üks küsimus mis oleks nende tekistite piir, mul kodus hetkel ei juhtu peale selle ühe 470-se takisti olema, aga igast teisi on... :/

        Comment


          #5
          Sinna võid vabalt ka 1K-sed takid panna. Otse ei tohi ainult ühendada (ilma takita). Muidu erilist piirangut ei ole. Suurema takistuse korral jäävad LEDid ainult väga tuhmiks :P
          Too 470 takisti on mul sinna pandud juhuks, kui seda skeemi kasutab keegi vanemat tüüpi arvutitel (me räägime ikka ca 10 ja enama aasta tagustest masinatest), millele LPT pordi kaudu anti välja 12V, mitte 5V nagu tänapäevastel.
          Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

          Comment


            #6
            ...millele LPT pordi kaudu anti välja 12V, mitte 5V nagu tänapäevastel.
            Mis masinad need veel olid? Oled kindel et 12V???
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7

              Mis masinad need veel olid? Oled kindel et 12V???
              Päris kindel Praegusel ajal antakse masina ja printeri vahelise kaabli maksimaalpikkuseks 10m, kuid vanemad suutsid hakkama saada ka 20m ja isegi pikemaga, ilma kiirusele ohvrit toomata. Siin ei mängi rolli masinate kiirus.
              Esimest korda kuulsin seda endiselt võrguõpsilt, kelle töökogemus selles vallas (erinevad arvutivõrgud) jääb kusagile 20 a kanti. Kindluse mõttes peaksin vist ikkagi omal nurgas vedeleva masina LPT väljundpinge üle mõõtma (isend aastast 88 ja töötab nagu vana mees ;D), sest kui nonde LEDidega katsetasin, siis selle vana taga põlesid LEDid tunduvalt heledamalt, kui P200 ja 486 taga (kasutades sama skeemi loomulikult )
              Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

              Comment


                #8
                Et LPT oleks kunagi olnud 12 voldine, ma ei usu. Printereid ju ei ole 12 voldi omi! Küll aga võis vanem arvuti anda välja suuemat voolu, sellest ka suurem heledus (uuema arvutiga langes pinge sellelt viielt voldilt madalamaks) ja pikema kaabliga töötamine. Kunagi katsetasin üht LPT porti, seal STROB otsa pealt tuli küll väga nõrk vool, ei saanud korralikult dioodigi põlemagi.

                Comment


                  #9
                  hm ostsin 470 oomiseid takisteid, kuid sain, 470k-sed :/, igastähes nende 470k põlema ei hakanud, kuid mul üks 470 vedeleb nii sama kah siin ja sellega üks led vahemalt töötas :P aga ma sihuke ull katsetaja, proovisin otse, ilma takistita, inteli mobo lpt porti ja diood põles täitsa hästi (jäi isegi ellu ), ja tundub et midagi läbi ei põlenudki

                  aga ma loodan, et kui nad iga päev 12h istuvad seal lpt pordis ilma takistiteta ja vilguvd, et kas see mu mobole hakkab kuidagi halvasti mõjuma kah?

                  Comment


                    #10
                    aga ma loodan, et kui nad iga päev 12h istuvad seal lpt pordis ilma takistiteta ja vilguvd, et kas see mu mobole hakkab kuidagi halvasti mõjuma kah?
                    Ma ei usu, et nad seal midagi halba võiksid teha

                    Printereid ju ei ole 12 voldi omi! Küll aga võis vanem arvuti anda välja suuemat voolu, sellest ka suurem heledus
                    Ma ei taha uskuda eriti voolu varianti. Loogika ikkagi peaks pingenivoodele reageerima.
                    Hakkas siis ennastki too asi huvitama ning suundusin testriga asja mõõtma. Nurgas olev massin annab siiski välja 5V, mitte 12, nagu ennist välja hõiskasin :-[, kuid tolle õpsi (kelle käest seda kunagi kuulsin) kogemustepagas on siiski muljetavaldav, mistõttu ei taha tema sõnu (veel) alahinnata.
                    Krabasin kätte samasuguse IO kaardi, mis tolles kahtlustavas masinas ning LPT signaalid käivad läbi suure (ca 40 koiba) "kivikese", mis väidab enda nimeks olevat UM82C11. Kahjuks ei suutnud ma lõpuni välja otsida tolle "kivikese" toitepinget, et saaks natukene kindlamalt seda väita. Mul oli kuskil sellesamase kaardi nn kasutusõpetus (mida kõike vanal ajal arvutiga kaasa ei pandud ;D), peaks selle üles otsima, äkki on seal mingi vihje.

                    Andy@ei.pretendeeri.igaks.juhuks.enda.ainuõigsusele ;D
                    Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                    Comment


                      #11
                      ah mis myttad selle lpt ga
                      tee parem 1 korralik junn 4017 ja 555 baasil ja saab illos kyll...
                      saand 1 selline tehtud hdd ledi asemele kohendades pisut
                      järgmist skeemi:

                      http://www.metku.net/mods/vilkkuvalot2/1.png

                      kui digikal aku täis saab sis teeb paar pilti ja filmijupi
                      kah unt paneb seie

                      Comment


                        #12
                        osta oomipoest 150 rahane kit, kui tahad erinevaid efekte.

                        Comment


                          #13
                          osta oomipoest 150 rahane kit, kui tahad erinevaid efekte.

                          äkki annaksid selle kiti andmed?

                          Comment


                            #14
                            elfa kataloogis lk 1977, 85-200-74.Link Oomipoodi

                            Comment


                              #15
                              sellega saad otsustada mitu ledi korraga [move]jooksevad[/move] jne.

                              Comment

                              Working...
                              X