Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

RF kaugjuhtimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    RF kaugjuhtimine

    Kindlasti vedeleb kellelgi skeem, et ehitada väikest saatjat (peab mahtuma alarmipuldi sisse) ja vastuvõtjat. Peab kindlasti olema RF mitte IR. Kunagi hakkab ta ilmselt juhtima hooviväravate automaatikat, praegu vaja koolis linnuke kirja saada. Aga kui kellelgi ka mingisugune väravate automaatika skeem olemas on, siis ootan huviga.
    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

    #2
    http://radiotech.by.ru/Shematic_PCB/Radiop...avto-storog.htm
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Saatja-vastuvõtja 433 MHz peal pakuks sellise, mul töötas igal-juhul:
      http://www.hot.ee/urmas78/r_side.html
      Protsessorile programmid tuleb endal kirjutada. Kui saatja juures kasutada väiksemat mõõtu protsessorit, mahub puldi korpusesse küll ära.

      Comment


        #4
        Mis kiviga see modulatsioon tekitada tuleks?
        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

        Comment


          #5
          Vanasti oli ELFA kataloogis kooder-dekooder kivid. Praegu vist enam ei ole, ei ole leidnud. Minu-teada iga mikroprotsessoriga saab teha seda, vajalik programm vaid vajalik
          Mina olen kasutanud PIC seerja kive. Saab teha ühe kiviga lisaks käsu dekodeerimisele lisaks veel muud juhtimised- mootor sisse kuni lõpplülit reageerib- või midagi sellist.
          Programmi tegemine tõesti suht suur töö.

          Comment


            #6
            Oleks vaja veenduda, et see Urmase skeem töötab. Kuna softi ei jõua kirjutada nii kiiresti, siis mõtlesin väljundisse panna ledi, et kui võtab signaali vastu, siis vilgub. Aga kas ledi jaoks on vaja ehitada veel väike võimendusaste väljundisse, või jäksab ka praegune väljund natuke vilgutada?
            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

            Comment


              #7
              Vastuvõtja väljund? Selle skeemi järgi ei jaksa. Pane 1 trans vahele.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Ei, diood jääb kogu aeg plinkima. Ilma signaalita tuleb sealt müra välja. Nii et ainult dekooder.

                Comment


                  #9
                  Aga ossiga/spektrianalüsaatoriga näeks midagi?
                  Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                  Comment


                    #10
                    Ossiga näeb muidugi. See ju analoog värk, mille annad saatjale sisse, selle saad vastuvõtjalt kätte. Helisagedusvõimu ja valjukaga kuuled nagu tavalise vastuvõtja sahinat ja siis saatja signaale (kui vastuvõtja häälestada 433,9MHz peale, võtab ta vastu enamus autode pultide signaale).

                    Comment

                    Working...
                    X