Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kondeka küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kondeka küsimus

    Vabandan, kui on liiga lame kysimus, aga kahjuks on väga kiire ja google eriti ei aita.

    Selline lugu, et mis põhimõtteliselt juhtuks, kui kasutaksin 220uF kondeka asemel 470uF? Skeem on mul väike, koosneb lm3909 mikrost, kondekast 1,5V patakast ja LEDst.

    Aga üldse võiks teha skeemifoorumisse näiteks kleepuva kiirkysimuste teema?

    #2
    Skeemi ei näe, kuid arvan et see on ühendatud toite + ja - vahele. Siis ei juhtu midagi, samamoodi (või mõnel juhul paremini, erandjuhtumeil halvemini) peaks töötama...
    Suurema mahtuvuse laadimine/tühjendamine võtab rohkem aega, toitepinge pulsatsiooni silumine parem.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3


      Selline too siis on, üleval parem. Et kas võib siis suurema kondeka kasutamine kahju tuua? Olen suht kindel, et Tevalost saadeti mulle tellimuse peale vale kondekas, esimese ähmiga ei vaadanud juppe üle ka.

      Comment


        #4
        no sisuliselt muudab teise mahtuvusega konde selle dioodi vilkumise sagedust

        Comment


          #5
          Originally posted by Ayrie@Dec 8 2004, 15:59


          Selline too siis on, üleval parem. Et kas võib siis suurema kondeka kasutamine kahju tuua? Olen suht kindel, et Tevalost saadeti mulle tellimuse peale vale kondekas, esimese ähmiga ei vaadanud juppe üle ka.
          mul on konde 16v 220 uF. tule ainult järele
          -Artificial_Intelligent-

          Comment


            #6
            Vana teema, aga
            Mida mõtlevad USA onud "film type" kondeka all?

            Comment


              #7
              Originally posted by Ayrie@Dec 8 2004, 14:24
              Aga üldse võiks teha skeemifoorumisse näiteks kleepuva kiirkysimuste teema?
              mina oleks igati poolt

              Comment


                #8
                Originally posted by Ayrie@Feb 6 2005, 16:05
                Vana teema, aga
                Mida mõtlevad USA onud "film type" kondeka all?
                Päris kindel pole, aga "silmade ette" tuleb selline rullikeritud ehitusega kilekondensaator, nagu mingi filmirull... Selliseid olen näinud...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Ayrie@Feb 6 2005, 16:05
                  Vana teema, aga
                  Mida mõtlevad USA onud "film type" kondeka all?
                  Milleks jagratas leiutada, kui esimene vaste otsingumootoris annab konkreetse vastuse. :angry:
                  (a järgnevad ei lükka seda kuidagi ümber=)

                  http://search.yahoo.com/search?p=%22film+t...-193&fl=0&x=wrt

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by BSApea@Feb 6 2005, 15:48
                    ...esimene vaste otsingumootoris annab konkreetse vastuse. :angry:
                    Mitte kuigi selgesõnaliselt igatahes. :blink: (Ja "järgnevaid" polegi.)

                    Jalgratta leiutamiseks nimetatakse tavaliselt seda, kui keegi proovib midagi välja mõelda, mis oleks parem, kui eelmised lahendused ses vallas või hoopis innovatiivne. Mitte seda kui keegi küsib midagi, mida ta ei tea. <_<

                    Sel juhul eeldan, et film type&#39;d on kõik peale lüütide?

                    PS. Miks vaevata ennast üldse mingite linkide ja asjadega, kui võiks vastuse anda ühe sõnaga ilma targutamata?

                    Comment


                      #11
                      ntx miskit

                      Comment


                        #12
                        Kusjuures google&#39;st ei saa päringu "film type cap(acitor)" peale essugi.
                        Ega ma ei käskind kellegi vastata, vastaku need kes teavad kohe ja kel pole vaev üks sõna kirjutada.

                        EDIT: "Sel juhul eeldan, et film type&#39;d on kõik peale lüütide?"
                        Leidsin, et sellega oli mul ilmselt õigus.

                        Tänan

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Ayrie@Feb 6 2005, 18:45
                          EDIT: "Sel juhul eeldan, et film type&#39;d on kõik peale lüütide?"
                          Leidsin, et sellega oli mul ilmselt õigus.
                          Eksid

                          Aga "film" tähendab eesti keeles lihtsalt kilet. Seega kilekondensaator, nagu fre mainis.
                          Too endale Tevalost Elfa kataloog, seal pikalt-laialt kondensaatoritest seletatud. Silmaringi arendab igal juhul

                          Comment


                            #14
                            Paar pilti ka, mis "karul kõhus":
                            http://www.bishopelectronics.com/gi_metal_or_film.html
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by @ndres+Feb 6 2005, 19:39--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (@ndres &#064; Feb 6 2005, 19:39)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ayrie@Feb 6 2005, 18:45
                              EDIT: "Sel juhul eeldan, et film type&#39;d on kõik peale lüütide?"
                              Leidsin, et sellega oli mul ilmselt õigus.
                              Eksid

                              Aga "film" tähendab eesti keeles lihtsalt kilet. Seega kilekondensaator, nagu fre mainis.
                              Too endale Tevalost Elfa kataloog, seal pikalt-laialt kondensaatoritest seletatud. Silmaringi arendab igal juhul [/b][/quote]
                              Hm njah
                              Kataloog on õnneks olemas, kuradi tark raamat küll&#33;

                              Aga siis kilekondensaator, hm?
                              See ilmselt lai mõiste, hõlmab ka kõiki polü- algusega tüüpe?

                              EDIT: ehk siis: mis siia sobib? Keraamilised käravad? neist leidsin enim vastuseid näiteks 1uF 50V-le. 40 kroonist polüestrit ega 24 kroonist SMD plastikut ei tahaks osta..

                              Comment

                              Working...
                              X