Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Punto Azul automaki skeemi otsingul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Punto Azul automaki skeemi otsingul

    Tervist!

    Otsin Punto Azul automaki skeemi. Antud eksemplaril pole kuskil kirjas mudeli nime, numbrit, seeriat. Raadio on transistoritega, kõik mehaaniline. Arvan, et tegu on 1970ndate lõpu raadioga. Internetist ei leia sellele konkreetsele makile vastetki, rääkimata skeemist. Välismaa internetiturgudel liigub vaid uuemaid Punto Azul variante. Leidsin tootja registrinime FCC-st, kuid sealgi pole skeeme. Kuna neid raadioid kunagi liikus üksjagu, siis ehk on kellelgi skeem sahtlipõhjas alles näiteks.

    Click image for larger version  Name:	IMG_2468.jpeg Views:	6 Size:	229,3 KB ID:	1123992

    Sain selle raadio autoga kaasa. Seistes mängis ilusti, kuid sõites praksus ja muusika katkes iga pisema konaruse peale asfaldis. Tuli siis taguda vastu konsooli ja mängis veel kümme meetrit järgmise konaruseni. Nüüd ei lähe enam üldse käima. Viisin meistri juure, kes ütles, et keegi amatöör on selle kallal juba kätt proovinud. Mõned juhtmed on lahti tulnud ja skeemita läheks remont maksma üle tuhande. Kui skeemi saaks, siis oskaks ise ka vaadata, mis valesti on.
    viimati muutis kasutaja Punamytsike; 22 12 2022, 05:21.

    #2
    See on Ladina-Ameerika Blaupunkt. Selle kohta infi otsides tuleb hispaania keelt osata.

    Comment


      #3
      Jah, Blaupunkt avas hispaania keelde tõlgitud Punto Azul filiaali Mehhikos 1954. aastal, kuid nemad tootsid laua- ja kappraadioid ja lõpetasid tegevuse 1960ndatel. Punto Azul autoraadiod ilmusid turule hiljem ning guugeldades Ladina-Ameerika avarustes pole seal sellistest makkidest kippu ega kõppu. Ameeriklaste FCC-s on neile raadiotele määratud tootjakood DIU, mis on registreeritud Koreas asuvale Tong Hae Sil Up Co Ltd firmale, millest pole Koreas ühtki jälge enam järel. Osad on toodetud ka Jaapanis. Kõik makid, mida Internetis müügil olen kohanud, asuvad Hispaanias, mõni erandlik Ida-Euroopas ja Venemaal.

      Comment


        #4
        Ma vaatasin korra lähemalt sisse ja leidsin ühe Sanyo LA3350 ja kaks NEC UPC1186H mikroskeemi, seega eksisin, ikka on mikroskeemid olemas.

        Comment


          #5
          Jõudu.
          Ehk saaks seestpoolt pildimaterjali iga nurga alt..oleks ehk abi...

          Comment


            #6
            sisemusest oleks jah pilti vaja, sest neil on reeglina sarnane sisu. võibolla sab mõnest teisest kuskil doonori.

            Comment


              #7
              Olen kõik lahti kiskunud, kuna proovin skeemi üles kirjutada hetkeseisust. Keskel on näha võõrkehasid, vene takisteid ja dioodi.

              Click image for larger version

Name:	IMG_2481.jpeg
Views:	206
Size:	259,1 KB
ID:	1124004
              Click image for larger version

Name:	IMG_2483.jpg
Views:	211
Size:	167,1 KB
ID:	1124005

              Comment


                #8
                Esimeses postis oleva info järgi eeldan et plaatides kuskil mikropraod-külmjooted ja nendele mõnele lahtitulnud juhtmele leiaks ka koha kui uurida kivide datasheete ja kasutada loogilist mõtlemist ...999€ eest võiks isegi proovida...siiski vähem kui üle tuhande

                Comment


                  #9
                  mootorit on vahetatud. selle kiirus on teine olnud ja kiiruse paika ajamiseks ekstralülitus tehtud...

                  mõned kivid peavad jahutusega olema...

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
                    ... vene takisteid ja dioodi.
                    See diood on äkki stabilitron, millelt on võetud toitepinge mootorile?
                    Vajadusel vahetaks mootori õige toitepingega isendi vastu.
                    Mootori taga olev plaat on?
                    Seal paistab mingi kõrbenud takisti.

                    Comment


                      #11
                      Häid jõule!

                      Kassetimängija osa mulle tähtis pole. Ma jätaks ta sisse küll, kuid ühendaks lahti skeemist, sest mul endal kassette pole ja mängijal mõlemad rihmad niivõinaa puruks. Esmajoones tahaks taas käima saada. Pärast seda võibolla nuputab juure viisi, kuidas telefoniga ühendada.

                      Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                      Mootori taga olev plaat on?
                      Mootoritagune plaat peaks olema lõppvõimendi vist?
                      viimati muutis kasutaja Punamytsike; 24 12 2022, 21:30.

                      Comment

                      Working...
                      X