Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Plaadimängija Arktur, vajaks abi skeemiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Plaadimängija Arktur, vajaks abi skeemiga

    Tere!
    vajaks abi selle masina juhtmete ühendamisel. Mängija ise koos plaatidega pärit naabrimemme keldrist. Keegi on seda plaadimängijat natuke tuuninud, juhtmed on ühendatud otse tonearmi külge. Vene keelga on suhteliselt pahasti aga google abiga saab aru. Ühesõnaga mingi ettekujutus on olemas ja ma arvan, et toiteplaadi ja võimendi plaadi asjadega saan hakkama. Vahetan kondensaatorid ära, 3 neist olid vigased. Muidu plaadimängija töötab ja heli tuleb aga on väga vaikne praegu. Lisaks on väga tugev müra. Seal on veel üks väike trükiplaat kuhu vist peaksid olema ühendatud tonearmi juhtmed. Vene keeles on rokotfilter või kljüts= võti? või lüliti. E saa aru kuidas sinna peaks need tonearmi juhtmed õigesti ühendama. Tähed plaadil on P,L, T, T, S. Oletan, et P,L on vaska parem ja T on nende - ,kas sinna S külge käib see tonearmi must juhe, vähemasti piltidel paistab, et see juhe läheb sinna karpi. Ei leidnud ühtegi pilti kuidas sinna sisse juhtmed on ühendatud. Kuidas see töötab, seal on kaks transistorit ja mõned takistid, kas see voolu ei vaja? Piltidel tegin ringid ümber asjast mida silmas pean. Praegu on see must juhe ühendatud ühe maanduse kruvi külge.
    Tavaliselt on plaadimängija ja võimendi vahel lisaks helijuhtmetele ka maanduse juhe. Sõber ütles, et nii peab olema. Mul on endal ainult aktiivkõlarid, sinna seda maandust ei saa kuidagi ühendada. Tõlkides sain niipalju aru, et kui kõik on õigesti tehtud, siis ei tohiks müra kostuda kõlaritest või vähemasti mitte nii tugev müra, praegu ei kannata kuulata ja vaikne on ka.
    Oleks abi eest tänulik.
    Click image for larger version

Name:	remont006jpg.jpg
Views:	358
Size:	242,6 KB
ID:	1118505 Click image for larger version

Name:	006_shema2.jpg
Views:	360
Size:	141,9 KB
ID:	1118506
    Lisatud failid

    #2
    Kas sul tagapaneelil on must kork ühel või teisel väljundpesal?
    https://img.stereo.ru/Ros/c5524bf956...4e0db7bcc5.jpg
    viimati muutis kasutaja martk; 27 01 2022, 11:52.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Seal on see olemas, selle osa lasin juhendist tõlkida, kuna ei viitsinud teksti google translate sisestada. 5mv ja 500 mv viimane siis võimendatud. See must kork peaks olema siis 5mv pesas , sest minu aktiivkõlaritel pole seda plaadimängija võimendi osa.
      Mul on see tonearmist lahti joodetud juhe ilma selle vene pistikuta, teine ots rca-d. Küsiks kas ma võin joota selle juhtme sinna võimendi plaadile 500mv otstele, saaksin sealt ühendada oma aktiivkõlarid.
      Sooviks ikka selle lisatud pildil oleva mooduli kohta teada kuidas ühendada tonearmi juhtmed sinna LP on vask parem, T on siis - ja S on see tonearmi must juhe või sinna käib midagi muud. Ühtegi üleliigset juhet arkturi seal sees ripakil polnud.

      Comment


        #4
        Et aktiivkõlareist vinüülikat kuulata, on probleemne. Kui isegi saad oma 500mV vinüüliväljundi tööle, siis kuidas volüümi reguleerid?
        500mV arkturi väljundaugust tuleb läbi arkturi phonokorrektori. Must kork suunab 5mV phonokorrektorisse, mis sellest 500mV tekitab.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #5
          Ma saan aru, et keegi on helikäpast tulevatele juhtmetele RCA-d otsa ühendanud.
          Sina tahad taastada algse olukorra?
          Edasi on juba segasem.
          Igaljuhul, selle väikese karbi mõte on, kui helikäpp on üles tõstetud, siis signaal (müra) summutada. Ehk, sisendisse tulevad käpa juhtmed, väljundist läheb 5mV väljundsesasse, milles sildava korgi olemasolul korrektsioonvõimendisse, mille väljund 500mV väljundpesasse. Lisajuhe karpi lülitab käpa summutust, selle puudumisel peaks signaal karpi läbima takistuseta ja sõltumata käpa asendist.
          Mulle tundub, et selle karbi sisu on valesti joonistatud (aga see ei tohiks antud juhul eriti oluline olla): https://all-audio.pro/c16/img/elektr...006-stereo.jpg
          S kontakt peaks alguse saama S304 lülitist joonise vasakus servas.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
            Et aktiivkõlareist vinüülikat kuulata, on probleemne. Kui isegi saad oma 500mV vinüüliväljundi tööle, siis kuidas volüümi reguleerid?
            Miks ei saa, kas 500mv on liiga palju või vähe? netist leidsin küll nagu, et saab, isegi mingid plaadimängija+aktiivkõlari koplektid on müügis.
            Mul on BA Soundware Digital aktiivkõlarid, arvuti ja telefoni helitugevust saan sealt reguleerida, muidugi ma eelnevalt compi ja tlf helitugevuse panen paika, et kõlaritest oleks noormaalne helitugevus.
            Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
            Ma saan aru, et keegi on helikäpast tulevatele juhtmetele RCA-d otsa ühendanud.
            Sina tahad taastada algse olukorra?
            Mulle tundub, et selle karbi sisu on valesti joonistatud (aga see ei tohiks antud juhul eriti oluline olla): https://all-audio.pro/c16/img/elektr...006-stereo.jpg
            S kontakt peaks alguse saama S304 lülitist joonise vasakus servas.
            Tahaks jah, oleks ise võinud niimoodi sõnastada oleks lühemalt saanud.
            Aitäh selle s304 vihje eest. Ma skeemi uurisin aga jäi märkmata S s304 juures. Sealt peab tooma juhtme S kontakti juurde. Homme olen kodus tagasi siis saan edasi remontida, alustuseks tinutan uued kondensaatorid.
            Piltidel läheb must juhe sinna karpi ja kahjuks ei leidnud netist ühtegi head pilti, et näha et seal oleks veel mõni juhe ühendatud. Kas see must juhe ühendatakse hoopis nende vasak parem L,P "-" külge?

            Comment


              #7
              Töötab, lisaks sellele lüliti ja S kontakti vahelisele ühendusele tuleb sinna T kontaktile ka juhe ühendada, kas siis ground või neg, kuigi need tunduvad olevat samad. Kui seda lisajuhet ei ole ühendatud, kostub kõlaritest miskine tsirin-pirin.
              500mv väljundist tuleb plaati kuulates 50-270mv, enamvähem sama mis telefoni 3,5mm pesast, aktiivkõlareid saab kasutada suhteliselt edukalt ja eraldi maandusjuhet pole vaja. Kas said need ühendused ka õigesti tehtud, seda ei tea aga kuna töötab ja suitsu ei tule, ning võrgumüra kadunud, tsirin-pirin ka, ei hakka rohkem oma pead vaevama.

              Comment

              Working...
              X