Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

j2rjekordne fm saatja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    j2rjekordne fm saatja

    eelmine selleteemane projekt l2ks veel rohkem metsa kui see aga see selleks. nyyd on http://www.hot.ee/qwerty009/fmtransmitter.htm skeemiga probleem et heli on kuidagi vaikne (v6rreldes teiste fm jaamadega, taskuraadioga kuulates), kuigi levi on kyllaga. kui volyymi juurde keerata fm saatjas siis akkab moonutama lihtsalt. ahjaa skeem on moditud nii et k6ik mis enne C3-e on on 2ra j2etud, C3 sealhulgas, ning ette monteeritud, 100nF konde, 47k takk ja 10k pote. kas on v6imalik et ma transi tagurpidi kylge panin sest ma oletasin et transil korpusest keeratud m2rge t2hendas emitterit (noolt)
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    Ega sellistest skeemidest ei saagi head nahka. Neis ju AM ja FM ühekorraga. Asi peabki kraaksuma. Parem otsida selliseid skeeme, kus moduleeritakse varikap'iga. Tunduvalt parem kvaliteet, kusjuures skeemi tuleb juurde ainult varikap, paar takki ja/või potekat.
    Kui transs oleks valesti sattunud, siis poleks sealt miskit välja tulnud. Võinuks hoopis transi maha põletada (ei saanud küll pihta, mida "korpusest keeratud märge" tähendab).
    Aga Sideamet ei maga...
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Lisaks kraaksuvale helile on heli vaiksus seletatav isetehtud saataja puhul ka selles, et kommertsjaamad kompressivad selle heli jõledalt ära ja isegi ülemoduleerivad - siis tundub, et kisab kõvemini.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        ehhe! tegelikult k2rav kyll, mul oli lihtsalt peaaegu t2ica tyhi patarei. levi raadius on kuskil 50m, peale seda akkavad teised jaamad vahele segama, selle vastu aitas see kui tasku raadiol t6mmasin v6nkepooli pooli laiali (sagedus suurenes) ja settisin saatja sageduse k6rgemaks. minu jaoks on t2ica ok.
        Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
        * Toitelüüdid
        * Kõlari kummilõdvik
        * Elekter
        * Kõrvad
        * Naabri närvid

        Comment


          #5
          valmistu ootamatute külaliste jaoks ette :P

          Comment


            #6
            ma elan keset lagedat platsi, l2him naaber on kuskil 400m eemal ja tee (kus sideamet v6ib patrullida) on kuskil 500-600m
            Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
            * Toitelüüdid
            * Kõlari kummilõdvik
            * Elekter
            * Kõrvad
            * Naabri närvid

            Comment


              #7
              Neil on naaaatukene paremad riistad, kui ükskõik kellel meist... Niiet, kui mööda lagedat platsi tuleb mingi mees, suundantenniga asjandus peos, siis tead, miks :P
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #8
                a kui palju yldse traff on?
                Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
                * Toitelüüdid
                * Kõlari kummilõdvik
                * Elekter
                * Kõrvad
                * Naabri närvid

                Comment


                  #9
                  Üht koostatud trahvidokumenti olen näinud, summa oli küllaltki sümboolne (ja arvestades kergendavaid asjaolusid, nagu uurimisele kaasaaitamine), piirdus mõnesaja krooniga. Kuid seekord võeti ära (akt võetuse kohta) küllaltki kallis (mitte omavalmistatud) raadiojaam. Nii-et, jama oli palju olnud...
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Mulle taheti kunagi 10 (või oli see 20?) päevapalka väänata, aga kuna ma hoidsin kõrvad hästi lontis ja likvideerisin kähku põhjuse, siis peksti ainult jalgadega (verbaalselt muidugi ). Aga see on hoopis omaette pikk teema, mida ei hakka siin heietama.
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment

                    Working...
                    X