Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mis vahe on Fbus või M2bus kaabllitel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis vahe on Fbus või M2bus kaabllitel

    Mis vahe on moblade datakaablitel et üks on fbus ja teine mbus või m2bus?

    #2
    Mis vahe on moblade datakaablitel et üks on fbus ja teine mbus või m2bus?
    noh nagu näha on juba kiiruse vahe ja infoühenduse vahe...
    fbus kaabel kõvasti kiirem kui mbus.
    samuti fbus kaablil on saatmiseks ja vastuvõtmiseks eraldi liin.
    MBUSil toimub nii saatmine kui vastuvõtmine ühte traati pidi.
    kiirused:
    mbus 9.6KB/s
    fbus 9.6-230.4KB/s
    "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

    Comment


      #3
      M2BUS ja MBUS on üks jama sama ainult tahetakse nimesid veidi testmoodi kirjutada kiirused on ju suva MBUS (võib ka lugeda M2BUS kasutatakse IMEI vahetuseks, Qkoodi lahtivõtmisesk ja paljude muude operatsioonidega mille käigus muudetakse EEPROM-i FBUSi kasutakatse logode,sms, helinate jne asjade jaoks

      Comment


        #4
        MBUSiga logosi jne muuta ei saa?

        Comment


          #5
          mbusiga tegel saab ka Logomanager toetab ka seda kaablisorti aga kui mina seda kasutasin siis tekkisid alati mingid probleemid vahest tõõtas vahest ei tõõtand (kasutasin muide Dejani M2BUSi skeemi) mul oli skeem vast veidi jamasti kokku pandud või oli tõesti logomanageri viga võite ise proovida ning siis tagasisidet pidad kuidas asi funkab mul oli ka tarnsistor muidu asendus see võis ka viga olla aga muidu tõõtab teiset progredega ka (kardan ikka et midagi on minu kaabliga viga kasutasin muidu asenduseks BC547 vist)

          Comment


            #6
            mbusiga tegel saab ka Logomanager toetab ka seda kaablisorti aga kui mina seda kasutasin siis tekkisid alati mingid probleemid vahest tõõtas vahest ei tõõtand (kasutasin muide Dejani M2BUSi skeemi) mul oli skeem vast veidi jamasti kokku pandud või oli tõesti logomanageri viga võite ise proovida ning siis tagasisidet pidad kuidas asi funkab mul oli ka tarnsistor muidu asendus see võis ka viga olla aga muidu tõõtab teiset progredega ka (kardan ikka et midagi on minu kaabliga viga kasutasin muidu asenduseks BC547 vist)
            Mul täpselt sama asi Mbus kaabliga. Logosid saab downloadida, aga uppida ei saa. Muid probleeme pole tähele pannud. Ja kui mälu ei peta, siis kasutasin samuti 547t.
            Mine võta kinni, kas viga on transis või logomanageris. Pole viitsinud asja uurida ega teist transsi proovida, kuna mul ka fbus kaabel olemas.
            Shadowman has spoken.

            Comment


              #7
              mul vahest isegi mobla info lugemisel jamab ma homme (tegel täna ongi juba homme) teen selle skeemi plaadi peale ostan vast uued jupid ka vaatan mis teeb võiks ju proovida ka 74LS04 ma vahepeal proovisin aga ei mingit vahet (igatahes mina ei märgand)

              Comment


                #8
                Kui kasutate eksole Logomanageri, siis kasutage F busi. Ja miks te jurate nii palju sellega, lihtsalt lüliti vahele, mis lülitab 2 transi skeemi rx tx areale peale ja ongi M bus valmis. Just so simple :-*
                __________________________________________________
                www.dialab.ee

                Comment


                  #9
                  Endal töötab küll see Dejan MBUS korralikult ja endal ka asendatud bc547ga. Laseb logosid uploadida ja downloadida. Proovitud 3210, 3310, 5110 ja 6110. Enda 3210 aint selline jama ei saa ennem logosid uploadida kui oled logomanagerist restart phone pannud ???

                  Comment


                    #10
                    kui nii siis ehk pakud mõna skeemi

                    Comment


                      #11
                      Skeemi, mismõttes?
                      Uni box on täitsa olemas netis Kui tegelikult ka soov ja ei leia, siis palun, anna aga julgelt teada
                      __________________________________________________
                      www.dialab.ee

                      Comment


                        #12
                        ledsin küll mingid skeemid kui kedagi huvitab siis vaadake siia www.hot.ee/gsmman/unikaabel ;D

                        Comment


                          #13
                          Ülevalt 3s skeem on hea, kui see parempoolne pistikute osa ehitada lülitite peale, siis on ideaalne asi, mul endal ka selline laual ja töötab juba ligi 2 aastat
                          __________________________________________________
                          www.dialab.ee

                          Comment


                            #14
                            nojah aga mul on lihtsalt MBUS kaabel FBUS kaabel ja Flasher kaabel ja mina saan hästi hakkama kuna FBUS sobib ka ericssonidele jne millel on RX ja TX olemas vahetan lihtsalt otsikud ja ongi valmis nii et erilist nõudmist selle boxi järgi ei ole aga kui kunagi läheb vaja siis vast teen ära aga palju sul muidu see asi kõik kokku läks maksma ja ehk on sul selle trükiplaadi joonist

                            Comment


                              #15
                              Boxis istub sees 3 asja, aga teha saab praktiliselt kuni uute mudeliteni( nokia dct 3 kõik, mitte dc4 flash) kaasa arvatud sellised isendid: Alcatel, Panasonic, Siemens, Ericsson, Nec, Sony, Mitsubishi, Samsung ja isegi mõned motorolad
                              Peamise töö teeb ära max232, kuhu on siis lülitiga tehtud võimalus Mbus / Fbus (viimane siis f bus rezhiimis toimib ntx siemensi, motorola, mitsubishi, ericssoni jmt jaoks) ja teine lüliti on Alcateli jaoks...
                              Oluline on, et seda max 232 ei toida com pordist, vaid eraldi väline toite allikas.
                              Lisaks on plaat flasheriga, nokia tarvis ja on ka selline asi nagu dct3 nokia Dejan box 1.02
                              Viimane ka iseenesest lihtne asjake, oluline on taas kiva, mis skeemil istub, sisu.
                              PS skeemid on netis kõik olemas ja eraldi ei ole neid säilind :-/
                              Aga eks need ongi erinevatest asjadest kokku monteeritud, omalooming jne
                              __________________________________________________
                              www.dialab.ee

                              Comment

                              Working...
                              X