Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

    Tänapäeval on lausa igal nutitelefoni mudelil erinevad akud. Ning ega neil akudel see eluiga kiita ei ole. Praktiliselt poole aastaga on asi hapu. Ja uute akude leidmine on Eestis päris keeruline. Iga nutitelefoni tootja tahab aga pea igal aastal turule tulla aga üha uuemate mudelitega. Sellega seoses tekkis küsimus, et kui mobiili aku on lõpuks nii läbi, et enam voolu taha ei võta, kas siis jääbki kõik mobiili talletatud sisu kättesaamatuks. Sest vaid laadija ühendamisel mobiil ise pilti ette ei võta. Või leidub ka kusagil spetsiaalseid adaptereid mida saab ka aku pesasse ühendada? Või on andmete kättesaamiseks mõni alternatiivne lahendus?

    #2
    Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

    miks sa arvad, et laadija ühendusega telefon ei käivitu? Minu vana lg käivitub ka siis kui akut sees polegi.

    Comment


      #3
      Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

      On võimalus ühendada telefoni poolsetele klemmidele külge juhtmed ja nende abil ühendada aku, et saaks telefoni tööle.
      http://hparchive.com/
      https://worldradiohistory.com/index.htm

      Comment


        #4
        Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

        Mingil vanal nokial piisas 6800 uF lüüdi ühendamisest aku asemele. Torkida sai, aga kõnet teha ei saanud.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

          Sportlikust huvist mõõtsin Nokia 5530 tarbitavat voolu.
          "desktop": Ekraani valgustus aktiivne: ekraaniheledus min. 20mA, ekraaniheledus max. 105mA
          Menüüs kolamine: hüppab 200mA kanti.
          FaceBook: 300-400mA, Wifi kaudu ühenduse loomine 400mA.
          Kaamera: 300mA.
          Filmi vaatamine: 200-300mA (mõjutab helitugevus filmist).
          http://hparchive.com/
          https://worldradiohistory.com/index.htm

          Comment


            #6
            Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

            Esmalt postitatud erxxx poolt Vaata postitust
            miks sa arvad, et laadija ühendusega telefon ei käivitu? Minu vana lg käivitub ka siis kui akut sees polegi.
            See sõltub telefonist, näiteks üht nuputelefoni ei saanud enne käima, kui aku + ja - klemmidele sai pinge ja - ning kontrollklemmi vahele sobiva väärtusega takisti. Laadijaga samuti enne ei töötanud.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #7
              Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

              Mismoodi need akud nii hädiset siis juhtunud on, et poole aastaga sul nahas kõik? Isiklikult sellest ajast, kui liitiumakud telefonidesse tekkisid ei ole ükski aku mul enam isegi kestvuse koha pealt tunda andnud, et väsima hakkab, pigem on telefon ise laiali läinud, puru kukkunud vms. Samas üle paari aasta sama telefoniga ei mäletagi, et oleks olnud, üldiselt nii poolteist aastat võinii ja selle aja jooksul on kas katki läinud või siis ära virutatud.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

                Eks on ikka vahe, kas laadida korra nädalas või 2x päevas.
                http://hparchive.com/
                https://worldradiohistory.com/index.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta.

                  Ma viskan iga õhtu argipäeviti laadima ööseks telo, päeval kuulan netiraadiot, seega lõpetan suht 10 prossa peal. Laadimiskorrad vist väga ei mõjutagi nende akude seisu, kui miski pea 1000 tsüklit lubatakse, siis kuluks selleks pea 3 aastat iga päev laadides. Praegune odavaklassi hiinakas on nõnda aasta toimetanud hetkel ja mingit muutust ei taju võrreldes algusega.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                    Samsung ei anna ilma akuta mitte mingisugust elumärki. Ka tühja aku olemasolul adapteri ühendamine veel suurt ei aita. Buutida saab alles siis kui akusse on juba pisut voolu talletunud.

                    Samsung on ka ses suhtes 'loll' tootja, et ta valmistab absoluutselt igale oma mudelile eri mõõtudes akud. Samas ükski Eesti tehnikakauplus ega mobiilioperaator ei viitsi nende akude äriga enam tegeleda.

                    Siin üks isetehtud lahendus. Huvitav kas midagi sarnast ka ametlikult kusagil valmistatakse: http://www.instructables.com/id/How-...thout-battery/

                    viimati muutis kasutaja Scott; 24 m 2016, 02:40. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      #11
                      Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                      OK.
                      Et midagi tehtud saaks tuleb ikka asi ise ära teha. Tänapäeva Eestist on isegi elektroonikut sama keeruline leida kui neitsit sünnitusmajast. Igaljuhul võin öelda, et asi töötab.
                      Eksperimendi tarvis läks vaja USB kaabel, originaalaku klemmid, 3D prinditud "aku" ning Samsung Galaxy S3.
                      USB kaablis olevast neljast soonest läheb tarvis vaid kahte. Punane + ja must -

                      Click image for larger version

Name:	aku.jpg
Views:	1
Size:	178,7 KB
ID:	869703
                      viimati muutis kasutaja xawa; 13 m 2016, 16:24.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                        Oleks võind ju lihtsalt telefoni klemmidele usb juhtme külge joota.
                        Või mis jaoks seda "akut" oli vaja printida?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                          Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
                          Oleks võind ju lihtsalt telefoni klemmidele usb juhtme külge joota.
                          Või mis jaoks seda "akut" oli vaja printida?
                          Eesmärk oli luua vastav adapter mida saab vajadusel kasutada. Hetkel võib mobiili käivitada nii originaalakuga kui ka selle uue adapteriga(Kaabliga vooluvõrku ühendades on tegu statsionaarse "lauatelefoniga" mitte enam kaasaskantava mobiiliga). Originaalaku klemmid olid selle lahenduse tarvis parim valik. Lisaks selles ka vajalik takisti juba olemas. USB kaablist tuleb 5 volti, mobiil vajab 3,7.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                            Elektroonikuid justkui leidub, paljud ütlesid ka siinsamas, et toida akuklemme sobiva pingega.
                            Oleks olnud töövahenduse foorumis, oleks piisava raha eest selline lahendus tehtud ka.
                            Erilahendused.
                            PS või mail.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Nutitelefoni sisu kättesaadavus ilma akuta

                              Kas OTG -ga välist hiirt või touchpad'i külge ei anna ühendada?
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment

                              Working...
                              X