Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

USB pesa vahetamine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    USB pesa vahetamine?

    Üks õnnetu xperia go, mis on mul pea kaks aastat juba vastu pidanud läks lõplikult katki. Nimelt lükkasin kaabli taha ja ei tahtnud minna, selgus, et üks klemm oli pesast lahti tulnud ja peale sirutamist murdus üldse ära. Käisin uurisin ja öeldi et pesa vahetus 25€, mis tundub selle vana juustu elustamiseks liig. Samas on mul alles selle sama telefoni kaks eelmist emaplaati kus pesad olemas. Kas oleks mõtet proovida kuidagi vanalt plaadilt pesa kätte saada ja teisele istutada? Ühel plaadil proovisin jootekolviga, aga see tundub võumatu missioon . Vaatasin yt videoid ja nägin et kasutavad selleks kuumapuhurit. olemas oleks suuremat sorti tööstuslik föön, kas sellega oleks mõtet proovida? Kataks ülejäänud emaplaadi kuumakaitseks fooliumiga? Teeks föönile fooliumist peenema otsa? Kõik ideed ja soovitused teretulnud!

    #2
    Vs: USB pesa vahetamine?

    Ma tahan ise ka lähiajal siukse asja ette võtta. Pisikese kolviga läheneda, aga eks näe, mis sest asjast saab.
    Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

    Comment


      #3
      Vs: USB pesa vahetamine?

      Peenike kolb, infrapunajaam, aastatepikkune kogemus ja kindel käsi.
      25EUR ei ole palju.
      Kui juba tundub raske, siis võimalus asi lõplikult pekki keerata on suurem kui 25 raha väärt on.
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #4
        Vs: USB pesa vahetamine?

        Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
        Samas on mul alles selle sama telefoni kaks eelmist emaplaati kus pesad olemas
        Nende peal saad harjutada ja siis otsustada kas võtad asja ise ette või lased 25 euriga ära teha. Niikuinii ammu juba hakkame sinna jõudma kus 25Euri võrdub 25Eeki.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Vs: USB pesa vahetamine?

          Külge jootmine ei ole probleem, probleem on kuidas see pesa plaati rikkumata kätte saada. Ühel katkisel plaadil proovisin, kolviga on see töö igal juhul võimatu. Proovisin sukaga, ag need klemmid on liiga väikesed. Kuidagi oleks vaja kõik klemmid korraga kuumaks saada, siis saaks selle kätte.

          Tavaeestlasele on siiski 25€ suurem raha, kui 25 eeki, keskmisele eestlasele on see kahe kolmandiku päeva teenistus. Mõte on see, et see telefon ei ole seda hinda enam väärt, kuid väärt on proovimist ja soovingi teilt siin näpunäiteid kuidas see operatsioon edukalt ära teha.

          Comment


            #6
            Vs: USB pesa vahetamine?

            pisut kanfoli peale, kuumafööniga kuumaks ja näpitsatega samal ajal sikutada. uue asemel panemisel soovitatav täiesti uut kasutada. võin 10 eest ära teha kui sa ise ei viitsi

            Comment


              #7
              Vs: USB pesa vahetamine?

              Tänud pakkumast, sellega on nüüd korras. Föönitasin vana maha ja uue peale, ainus asi on see, et enam ei tööta üldse.

              Comment


                #8
                Vs: USB pesa vahetamine?

                Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
                Tänud pakkumast, sellega on nüüd korras. Föönitasin vana maha ja uue peale, ainus asi on see, et enam ei tööta üldse.
                Siin lõpeb tinapanemine ja on aeg hakata elektroonikuks.
                Paned USB kaabli külge ja mõõdad need 4 juhet omavahel üle.
                On kaks võimalus kas kuskil on midagi koos või midagi on lahus.
                Eriti kurb kui koos on toiteotsad - siis võib akust ilma jääda.

                Aga kui ta enne remonti töötas siis võib ka peale remonti tööle saada.
                Seda mõnikord juhtub.
                Ära siis alustatud tööd pooleli jäta.
                viimati muutis kasutaja A.R.; 01 m 2015, 18:36.

                Comment


                  #9
                  Vs: USB pesa vahetamine?

                  Ma küll mässisin kõik mitmekordselt fooliumi sisse, aga ma arvan siiski , et kuuma läks sinna kuhu polnud vaja. Ennem vilkus sisselülitamisel punane tuluke (aku tühi), nüüd ei tee see enam midagi. Kahju õnneks väiksem kui õppetunni väärtus. Edaspidi väärtuslikumad asjad viia asjatundjatele

                  Comment


                    #10
                    Vs: USB pesa vahetamine?

                    Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
                    Edaspidi väärtuslikumad asjad viia asjatundjatele
                    Nüüd on olemas riist mille peal saab harjutada.
                    Ära nii lihtsalt alla anna. Harjutad- saad asjatundjaks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: USB pesa vahetamine?

                      Kui teema algatajal vaja võin müüa terve sony xperia go,millel küll iluvead aga tööötabkui soovi muidugi 25€-ga.

                      Comment


                        #12
                        Vs: USB pesa vahetamine?

                        Tegelen ka igapäevaselt nende 5pin ja 11pin jne USB pesade jms vahetamisega ( 20€ (+10% seadme turuhind), raha küsin vastavalt järjekorrale e. "Ei" ütlemise asemel ütlen enamasti summa millega nõus olen tegema tööd).
                        Põhimõte on see, et esmalt peidan foolium-/kaptonteibiga (High Temperature Resistant Kapton Tape http://www.ebay.com/itm/200615563802)
                        või muude vahenditega kõik üleliigse ära ...
                        siis jootepasta/flux peale, joodan kontaktide (peale trükkplaadi ja komponentide soojendamist) suurema koguse kiirest (madalamal temp.-il) sulavat tina lisan juurde ( vahest tuleb ka enne lisada siis eemaldada tinasegu ja uuesti lisada tina või kasutada kinnituskohtade puhul pumpa... odavamatest nt. http://www.ebay.com/itm/230981563113 ),
                        kuuma õhuga ajan tina vedelaks ja pintsetidega tõstan pesa ära ( odavaim Hot Air Gun amatörile http://www.ebay.com/itm/131503980260 aga võib ka odavamalt osta ~20€ kuumapuhuri ja plekist koonuse ise meisterdada peaasi, et kuni ~300*C kuumaks ajaks pinna õhuga, kolviga eemaldamine on aga paras tüütus ).
                        siis jootepasta peale, eemaldan tina trükkplaadilt vase-sukaga (Desoldering Wick, vahest ka sukale lisada enne jootemääret õhuke kiht), puhastan etanoliga jootepasta, (vahest peab ka kordama e. uuesti jootepasta ja sukaga nühkima )
                        (Tegelikult ei ole soovitav jootekolviga üle 2 sekundi soovitav elektroonikat puutuda ja sukaga nühkida trükkplaadil ei tohi .... muidu tuleb vasekiht trükkplaadilt lahti või mitmekihiline trükkplaat deformerub)

                        (vaata ka minu postitusi http://www.elfafoorum.eu/threads/11144/page13 )
                        ja soovitav ka vaadata enne tunnike Youtube õpetusi nt. https://www.youtube.com/results?sear...sb+desoldering (... ja vaata sellise pilguga, et mida nemad valesti teevad või P-sse võivad keerata selliste võtetega )
                        viimati muutis kasutaja kose2ik; 22 m 2015, 23:55.

                        Comment


                          #13
                          Vs: USB pesa vahetamine?

                          Aegajalt vahetan ka Sony mobiilidel neid usb pesasid.kuumaga tuleb jah ettevaaatlik olla.muidu võib muu osa viga saada.vana kooli mehena võtan vahel usb ka jootekolbiga lihtsalt maha,kuna kuumaga on kurbi kogemusi olnud.Näiteks Sony Xperia V.Mul neid usb pesasid ka pikalt varuks,võin osa ära müüa kui huvi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: USB pesa vahetamine?

                            Esmalt postitatud millimiks poolt Vaata postitust
                            Aegajalt vahetan ka Sony mobiilidel neid usb pesasid.kuumaga tuleb jah ettevaaatlik olla.muidu võib muu osa viga saada.vana kooli mehena võtan vahel usb ka jootekolbiga lihtsalt maha,kuna kuumaga on kurbi kogemusi olnud.Näiteks Sony Xperia V.Mul neid usb pesasid ka pikalt varuks,võin osa ära müüa kui huvi.
                            Sony Xperia V kord ammu proovisin kolviga ja siis tulid data- RX(/TX) klemm(-id) lahti emaplaadilt ja pidin pesa klemmidelt vedama traatidega teisele poole emaplaati ühenduse(d). ( umbes nii https://goo.gl/photos/MRZBMte7dtNYzWvV6 )
                            Palju 10/20/50 tk pesa hind on sul või palju neid sul kokku on? Ma muidugi ostsin kunagi odavaima eBay kuumapuhuri, millel lasin LM317T puhuri regulaatori kohe ka läbi (puudus kaitse, et kui hetkeks katkeb toide, siis ei muutuks puhuri mootor generaatoriks vms).
                            viimati muutis kasutaja kose2ik; 15 m 2015, 16:08.

                            Comment


                              #15
                              Vs: USB pesa vahetamine?

                              Ma panin kolviga pisut madalama sulamistemperatuuriga tina data otstele juurde.Siis suurenduse all otsad nõelaga üles tõsta.Siis juba harjumuse küsimus.Tagumised korpuse kinnitusotsad võib lihtsalt lahti lõigata.Põhikinnitus kolviga soojendades tuleb lihtsalt lahti.Tinasukaga kinnitusaugud tinast puhtaks ja siis uus asemele.Neid usb pesi Xperia V ,Z pakkuda kohe 20 . 3 eur tk.

                              Comment

                              Working...
                              X