Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mobla ja pidev toide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Mobla ja pidev toide

    Esmalt postitatud A.R. poolt
    Miks mitte zenerdiood?
    Nõukaaegse reliktina tunnen ma neidsinaseid zenerdioode ise muidugi stabilitronide nime all aga jah, ka see vigur on muidugi mängus, ma ei hakanud üksikasjadesse langema. Takistite väärtusi tuleb kindlasti kohendada, sest kui tegemist on jämedas joones kolm korda madalamate pingetega kui autoaku puhul, siis ei piisa ainuüksi stabikavahetusest.

    Comment


      #17
      Vs: Mobla ja pidev toide

      See stabikas on vist kasulik otse aku klemmidele joota et võimalikke ebameeldivusi minimeerida. Miks mitte isegi lühisekaitsest taha poole. Iseasi kuidas see pikalt seisvale akule mõjub st milline on voolu-pinge joon alla 3V.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Vs: Mobla ja pidev toide

        Esmalt postitatud holt poolt Vaata postitust
        Nõukaaegse reliktina tunnen ma neidsinaseid zenerdioode ise muidugi stabilitronide nime all aga jah, ka see vigur on muidugi mängus, ma ei hakanud üksikasjadesse langema. Takistite väärtusi tuleb kindlasti kohendada, sest kui tegemist on jämedas joones kolm korda madalamate pingetega kui autoaku puhul, siis ei piisa ainuüksi stabikavahetusest.
        Kuna ka toitepinge on kõvasti madalam, ca 5V, siis siin tuleb tõesti õigeid väärtusi arvutada.

        Olen seda arvutamise asja kuskilt viiekümnendate lõpust harjutanud nii
        koolis, sõjaväes kui ülikoolis ning edasi päevast päeva siiani välja.
        Nende dioodidega sai viimati tegeletud nädal tagasi kui tuli kindlaks teha kas el mootor töötab või mitte.

        Põhiline mure oli ja on plahvatav aku - nagu on hoiatatud mobla passis.
        Aga tänud kõigile - katsun võtta nõuanded ja soovitused arvesse.

        Comment


          #19
          Vs: Mobla ja pidev toide

          Plahvatamise vastu peaks aitama ju https://www.google.ee/search?q=lipo+guard&tbm=isch
          Kas ja kuidas reaalselt töötab, pole õnneks juhtunud nägema.

          Comment


            #20
            Vs: Mobla ja pidev toide

            Kas ma tõesti eksin kui väidan tuntud asja nagu, et liitiumakude sees juba ongi see sama elektroonika, mis piirab pinget et ei saaks üle laadida? See ongi disainitud selleks, et oleks ohutu. Ülelaadimine liitiumil on sama ohtlik, kas laadida üle paar tundi või paar aastat, ehk elektroonika seal aku sees on juba piisav. Poolrikkis akud võivad seistes vabalt üles öelda. Korralik aku aga kestab. Isegi läpakatelt ei pea akuta juhtme otsas hoidma.
            Tean mitut inimest kes välitingimustes samamoodi aku ja laadijaga telefoni kasutavad värava automaatikaga. Kesse ikka telefoni uuesti sisse lülitama minna viitsib kui elektrikatkestus on olnud. Aku ongi siis nagu ups'i asemel telefonis
            Neid inimesi on palju, kellel telefonid pikalt laadijate otsas. Erinevad nõuded on teinudki liitiumakud turvaliseks. Plahvatab vaid praak aku, mis on pigem erand. Samamoodi räägitakse telefonide manuaalides et laadijaid ei tohi kaua järgi olla, aga ikka kõigil on aastaid kuskil seinas ja juhe tolkneb mugavas laadimise asukohas. Kui koht kuhu süsteem tuleb on väga tuleohtlik, siis niikuinii on vaja lisaks kõigele lisa turvasüsteeme ja suitsuandureid.
            Ma arvan et niimoodi telefoni kasutada pole ohtlikum sellest pumbast ja muudest süsteemidest, mis "järelvalveta" töötab, kõik telefoni elektroonika ja aku on ohutusnõudeid ja kaitsmeid täis niikuinii.
            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

            Comment


              #21
              Vs: Mobla ja pidev toide

              Kui telefonil laadija kogu aeg sabas, siis järelikult aku 100% laetud olekus koguaeg, see ei pidavat liitiumakule üldse hea olema. Kuskilt lugesin, et elektriautode omanikud(tesla vist oli) sätivad omal seda laadimist nõnda, et panevad ööseks laadima ja siis laetakse aku miski 80-90%-ni ja siis tund enne väljasõitu vms laetakse see viimane törts juurde, et 100% laetuna oleks aku võimalikult vähest aega. Seega jah ma eeldan, et kui laadija juhtmele miski voldine zener vahele pista, et telefoni ei jõuakski toitepinget üle 4V, siis ei saa ka akut kuidagimoodi 100%-ni laetud ja see aku seal peaks kestma ning ei oleks mingit paisumise ohtu. Iseküsimus, kas telefon laadima hakkab, aga ma olen suhteliselt kindel, et laadimine toimub. Ja kui siiski ei hakka laadima 3.5-4V pingel, siis lisada zenerile paralleelselt sobiva takistusega takisti, mis oleks umbkaudu nii suur, et telefoni enda tarbimine ooteajal tõmbaks juba sellel takistil pingelangu nii palju alla, et pinge lõpuks siiski ei saaks liialt kerkida. Suvel rannas olles mul selline pisike päikesepaneel oli laotatud liivale ja see andis kohati paarkümmend milliamprit ainult laadimisvoolu, kui pilv ette vajus päikesele, ometigi laadimist telefon endiselt näitas, seega ma usun, et see laadimisahel ei ole kuigi pingetundlik.
              otsija

              Comment

              Working...
              X