Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

akulaadija voolutarve ilma mobiilita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

    Aparaat ise selline:

    Tallinnast ostetud, aga mis poest ja mis maksab, ei tea, kingiti mulle.

    Comment


      #17
      Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

      Kunagi sai oma kodused standby seadmed üle käidud ja tulemus oli, et ca 35kW läheb kuus nende seadmete peale. Kõige hämmastavam tulemus minu jaoks oli, et pesumasin võttis väljalülitatud olekus 9W.

      Comment


        #18
        Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

        Esmalt postitatud arvo poolt Vaata postitust
        ... ca 35kW läheb kuus nende seadmete peale...
        Et siis mitte 35kW, vaid 35kWh kuus, mis teeb üle 1kWh ööpäevas ehk umbes 48W jagu pidevat tarbimist...
        Siis pidi neid seadmeid üsna palju olema... Loodetavasti oli see ikka aktiivvõimsus (nagu elektriarvesti mõõdab ja mille eest maksame), mitte aga lihtsalt voltide ja amprite korrutis. Viimane ei arvesta koosinus fii'd ja nii saame sellise tulemuse, millega meil midagi mõistlikku teha pole ja mida tõsiselt võtta ei saa... Aktiivvõimsusest saab soojus ja talvel kulub see meile ära, näiteks elektrikütte puhul selliste seadmete võrgust väljalulitamine (nagu ka säästulampide kasutamine) elektri kokkuhoidu üldse ei anna.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #19
          Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

          Seadmeid oli telekas, kaks arvutit, üks faks/koopiamasin/printer, VHS makk, muusikakeskus, pesumasin (mida ma ei osanud kahtlustadagi, et see väljalülitatud asendis voolu võtab) ja restantenni võim.
          Mõõtmised sai tehtud PM-300'ga ja kontrollitud ja võrreldud sai vene osutitestriga.

          Comment


            #20
            Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

            Esmalt postitatud arvo poolt Vaata postitust
            .....
            Mõõtmised sai tehtud PM-300'ga ja kontrollitud ja võrreldud sai vene osutitestriga.
            Lugesin läbi selle ELFA lehelt saadaoleva PM-300 kasutusjuhendi kõik kolm lehekülge ja venekeelse Описание по русски, kuid täit kindlust ikka ei saanud, kas see aparaat ikka mõõdab aktiivvõimsust või lihtsalt korrutab voldid ja amprid, nagu nii odavalt aparaadilt ka eeldada võiks. Aktiivkoormuste (nagu hõõglambid, kütteradiaatorid, kohvikeetjad või kasvõi triikrauad seda on) mõõtmiseks sobib see hästi ja annab ka usaldatava tulemuse, kuid mina eelnevalt kontrollimata sellega segakoormust (nagu see koduelektroonikal valverežiimis kipub olema) mõõtma ei hakkaks. Maksame ju koduse elektri aktiivvõimsuse tarbimise eest ainult ehk selle eest, mille nii-või-naa soojusena kätte saame.

            Kuidas ma seda siis kontrolliks?
            Ühendaks talle koormuseks näiteks 10µF 400V paberkondensaatori (mitteelektrolüüt- !) ja vaataks, kuipalju see voolu tarbib. Peab näitama. Siis vaataks, kuipalju võimsust näitab. Nüüd on kaks varianti -
            1) - nullnäidu puhul on tulemus tõesti vattides (ehk näitab aktiivvõimsust, mida kondensaator üksi ei tarbigi).
            2) - kui ta aga võimsust näitab, pole need mitte vatid, vaid VA (voltamprid)! Sooja sellisest kondensaatorist ei saa ja koduse elektri arvesti ka puhast reaktiivkoormust ei loe.
            Kui ta nüüd veel nendest kondensaatori (puhta reaktiivkoormuse) voltampritest sendid ja kroonid ka kokku peaks arvutama, võiks ta poodi tagasi viia...
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #21
              Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

              Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
              nendest kondensaatori (puhta reaktiivkoormuse) voltampritest
              Voldid korda amprid on näivvõimsus S=U*I (VA), aktiivvõimsus P=U*I*cos fi (W), reaktiivvõimsus Q=U*I*sin fi (var)

              Comment


                #22
                Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

                Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
                ... kas ... aparaat ikka mõõdab aktiivvõimsust või lihtsalt korrutab voldid ja amprid, ...
                Kas võimsusmõõtjal on "Power factor" näit selleks eristamiseks? Mul Vellemani NETBSEM2 ning see näit on hõõglambi/muu kütteseadmega 100, säästuka või muu trafo/impulsstoitekaga 20 - 70 vahel.

                Peab segakoormusega W või VA katse korraldama. Seni olen vaid õliradiaatori kWh mõõtnud.
                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                ATiP1pN4XeM

                Comment


                  #23
                  Vs: akulaadija voolutarve ilma mobiilita

                  PM300 juhendis mainitakse maksimaalset aktiivkoormust.

                  Comment

                  Working...
                  X