Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

GPS-GPRS lahendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    GPS-GPRS lahendus

    Teema postitasin peaaegu samal kujul mõnda aega tagasi ka tooteotsingusse, aga seal ei saanud vastuseid (v.a üks, mis ei olnud abiks).

    Nüüd uuesti:

    Kuna pole valdkonna spetsialist, siis selgitan nii nagu oskan:

    Otsin GPS-i ja GPRS-i võimaldavaid mikroskeeme/mooduleid. Võivad olla eraldi "karpides", aga peavad olema ühendatavad. Soovitavalt siiski ühes tükis. GPRS-i kasutamise jaoks peaks siis olema ka SIM-kaardi liitmise võimalus. Soov oleks GPRS-i toetajana mitte mobiiltelefoni näha.

    Süsteemi peab saama ühendada arvutiga tarkvara laadimiseks.

    Idee selles, et GPS-i andmed edastatakse GPRS-i vahendusel. Tööpõhimõte M2M.

    Oluline on asja juures lihtsus ja odavus - ei ole vaja LCD-d või "roosa-helesinist" disaini.

    Kas on selliseid mikroskeeme?
    Kui ei, siis kas skeemide jooniseid?

    Kas leidub inimest, kes sellise lahenduse kokku paneks?
    Kui keegi tunneb end valdkonnas kodus olevat, siis e-kirja teel seletaksin asja pikemalt-laiemalt.

    Google-t olen juba kasutanud. Midagi "head" ei ole avastanud.

    #2
    Teema postitasin peaaegu samal kujul mõnda aega tagasi ka tooteotsingusse, aga seal ei saanud vastuseid (v.a üks, mis ei olnud abiks).

    Nüüd uuesti:

    Kuna pole valdkonna spetsialist, siis selgitan nii nagu oskan:

    Otsin GPS-i ja GPRS-i võimaldavaid mikroskeeme/mooduleid. Võivad olla eraldi "karpides", aga peavad olema ühendatavad. Soovitavalt siiski ühes tükis. GPRS-i kasutamise jaoks peaks siis olema ka SIM-kaardi liitmise võimalus. Soov oleks GPRS-i toetajana mitte mobiiltelefoni näha.

    Süsteemi peab saama ühendada arvutiga tarkvara laadimiseks.

    Idee selles, et GPS-i andmed edastatakse GPRS-i vahendusel. Tööpõhimõte M2M.

    Oluline on asja juures lihtsus ja odavus - ei ole vaja LCD-d või "roosa-helesinist" disaini.

    Kas on selliseid mikroskeeme?
    Kui ei, siis kas skeemide jooniseid?

    Kas leidub inimest, kes sellise lahenduse kokku paneks?
    Kui keegi tunneb end valdkonnas kodus olevat, siis e-kirja teel seletaksin asja pikemalt-laiemalt.

    Google-t olen juba kasutanud. Midagi "head" ei ole avastanud.
    Kui ma nyyd õieti aru sain, siis sa vajad mobiil telefoni. Milleks jalgratast leiutada, mobilltelefon on juba leitudatud ju. Võtad yhe mobiili, ja serial GPS resiiveri. Nende kahe vahale ehitad näiteks PIC'i baasil väikese tarkuse mis võtab GPS'ist data ja saadadab mobiili. Võid ka PC sinna vahele panna. Milleks teha keeruliselt kui saab ka lihtsalt. On muidugi olemas ka moviilid GPS'idega aga selline asi tuleb ilmselt kirvem.

    Comment


      #3
      kpihus, mina räägin aiast, sina selle august.
      tõin ära tingimused, et seadmed peavad olema lihtsad moodulid ja ei soovi näha süsteemis mobiiltelefoni.
      oli ka öeldud, et ei ole vaja displeisid, disaini jne. valmis GPS vastuvõtja ja mobiiltelefoni puhul peaksin kellade ja vilede eest maksma. kõigele sellele lisaks maksab ka see, kui tuntud bränd asja taga. minu idees kooruv M2M süsteem seda ei vaja. eesmärgiks on lihtsus ja odavus.

      ühekordse lahenduse saab loomulikult valmisasjadega ära teha, aga kui soovin seda tootestada? siis pean jalgratast veidi uuesti leiutama jah.

      Comment


        #4
        kpihus, mina räägin aiast, sina selle august.
        tõin ära tingimused, et seadmed peavad olema lihtsad moodulid ja ei soovi näha süsteemis mobiiltelefoni.
        oli ka öeldud, et ei ole vaja displeisid, disaini jne. valmis GPS vastuvõtja ja mobiiltelefoni puhul peaksin kellade ja vilede eest maksma. kõigele sellele lisaks maksab ka see, kui tuntud bränd asja taga. minu idees kooruv M2M süsteem seda ei vaja. eesmärgiks on lihtsus ja odavus.

        ühekordse lahenduse saab loomulikult valmisasjadega ära teha, aga kui soovin seda tootestada? siis pean jalgratast veidi uuesti leiutama jah.
        Ja kui odavalt sa loodad GPRS mooduli saada ?

        Comment


          #5
          Võtad näiteks selle: http://www.solomon.com.tw/download/english...ucts/index.html

          Ja siit GPS'i: http://www.akaabel.ee/index.php?&PID=news&...&ID=40&LANG=est

          Aretad mingi tarkuse vahele ja voila.

          Comment


            #6
            Originally posted by Agu24@Nov 16 2003, 13:35
            kpihus, mina räägin aiast, sina selle august.
            tõin ära tingimused, et seadmed peavad olema lihtsad moodulid ja ei soovi näha süsteemis mobiiltelefoni.
            oli ka öeldud, et ei ole vaja displeisid, disaini jne. valmis GPS vastuvõtja ja mobiiltelefoni puhul peaksin kellade ja vilede eest maksma. kõigele sellele lisaks maksab ka see, kui tuntud bränd asja taga. minu idees kooruv M2M süsteem seda ei vaja. eesmärgiks on lihtsus ja odavus.

            ühekordse lahenduse saab loomulikult valmisasjadega ära teha, aga kui soovin seda tootestada? siis pean jalgratast veidi uuesti leiutama jah.
            tere,

            viimati nägin gprs-iga gsm modemit alghinnaga 7800.- eek st ja sinna juurde nüüd veel gps... nooh lihtsam on kelladega telefon kui gsm modem... ja usu mind tuleb odavam ka

            Comment


              #7
              Originally posted by Taku+Feb 10 2006, 17:56--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Taku &#064; Feb 10 2006, 17:56)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-Agu24@Nov 16 2003, 13:35
              kpihus, mina räägin aiast, sina selle august.
              tõin ära tingimused, et seadmed peavad olema lihtsad moodulid ja ei soovi näha süsteemis mobiiltelefoni.
              oli ka öeldud, et ei ole vaja displeisid, disaini jne. valmis GPS vastuvõtja ja mobiiltelefoni puhul peaksin kellade ja vilede eest maksma. kõigele sellele lisaks maksab ka see, kui tuntud bränd asja taga. minu idees kooruv M2M süsteem seda ei vaja. eesmärgiks on lihtsus ja odavus.

              ühekordse lahenduse saab loomulikult valmisasjadega ära teha, aga kui soovin seda tootestada? siis pean jalgratast veidi uuesti leiutama jah.
              tere,

              viimati nägin gprs-iga gsm modemit alghinnaga 7800.- eek st ja sinna juurde nüüd veel gps... nooh lihtsam on kelladega telefon kui gsm modem... ja usu mind tuleb odavam ka [/b][/quote]
              Tere,

              GPRS/EDGE modemi võin pakkuda 2000-3000 EEK-iga.
              Programmeeritav GPRS/GPS kontroller - pakun 4750 EEK-iga.
              Sisaldab valmis kontrollerit, kestas ja GSM/GPS antenniga.
              Sees juba lihtne SMS põhine programm sisendite lugemiseks
              ja juhtimiseks, programmeeritav Javas (J2ME). Vajadusel
              leian ka progeja ülesande lahendamiseks.

              vaata:

              Overcome the challenges of IoT and achieve full potential with Teltonika M2M, GPS trackers, industrial cellular routers, gateways and remote management platform.

              Comment


                #8
                Diskreetmoodul, milles lisaks veel GPS tugi:

                XT55 Siemens

                Mul on 1 eksemplar laos. Võin sulle müüa 3000,- . Arendust võime teha, kui on huvi siis madis@volta.ee.

                Comment

                Working...
                X