Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

    Selline asi siis et mul on okidokis müügis ühed kõlarid ning üks hollandi härra saatis sõnumi et on huvitatud nenest kõlaritest. Kui tõsiselt tasub sellist asja võtta? Kas kellegil on kogemust sellega et on müünud okidokis midagi ning on teinud välismaalasega tehingu?
    Kuna mul seal tel number nähtav siis tuli sõnum telefonile.

    Sõnum ise selline:
    Hello, i am Niek from Holland. I found your add on Okidoki about Seas Speakers. I used google translate to read the text. I am looking for these speakers for more then 10 years without succes. Are you willing to send to Holland? Greetings Niek

    #2
    Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

    Kahtlane, las teeb ettemaksu su kohalikule pangakontole kontole ära, ja kui raha käes siis alles saada...omal küll ja küll neid "välismaalasi" okidokis olnud kes oo ma ostan kohe ära...et maksavad paypali kaudu ja siis vorbivad võltsmakse arve et näe makstud aga paypal näe hoiab raha seni kinni kui on saanud kinnituse et asi postis..niiet ära mingil juhul seda asja tõsiselt võta....

    Comment


      #3
      Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

      Mis kõlarid need on? Pole ju keeruline kontrollida, kas neid tõesti internetis nii harva müüakse, et peab 10 aastat otsima.

      Comment


        #4
        Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

        Click image for larger version

Name:	CE3E5F06-C71C-4354-914F-6994B6B5F73B.jpeg
Views:	1
Size:	99,5 KB
ID:	872965

        Sellised riiulikastid.

        Comment


          #5
          Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

          Tea kas see sama isik?

          esimene postitus
          http://www.sareptiles.co.za/forum/viewtopic.php?f=2&t=14482

          Mis nendes kõlarites nii erilist on, et niikaugelt neid vaja osta. Kahtlane

          Comment


            #6
            Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

            Müüsin hiljuti Okidokis oleva kuulutusega kõlarid Euroopasse. Ostja tegi ülekande minu pangakontole ja siis läksid kõlarid teele. Peale kättesaamist ta kirjutas, et on nendega väga rahul. Kirjutas niimoodi:Hello,the speakers arrived yesterday without problems. Very nice and very nice sounding with my Naim. Thanks for the deal and happy greetings to Estonia.


            Aga paypali kaudu ma ei riskiks müüa.
            viimati muutis kasutaja Veix7; 19 09 2020, 08:25.

            Comment


              #7
              Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

              Paypali ei soovita mina ka.
              Ma sain oma konto kinnitatud ja isik tõendatud jne.
              Ehk siis kõik piirangud maas. Ka see pole lihtne, lõplikult aitas paypaliga läbi fb messengeri suhtlus.

              Tahtsin kunagi oma e-äri teha, aga paypali ei saa usaldada.
              Liiga paljud on kurtnud, et väiksemgi raha liikumine kontol on kahtlane neile ja külmutavad konto koos rahadega.
              Võtab kuid, enne kui lahti saab uuesti ja veab kui üldse saab.

              Ehk siis, saad paypali raha, aga välja ei saa võtta.
              Jääbki sinna ja midagi selle summaga teha ei saa.

              Parem kandku otse panka eestisse.
              Ja ettemaksuna kindlasti.

              Comment


                #8
                Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

                Mul oli okidokis peegelkaamera müügis. Kolm korda on kirjutatud välismaalt, et on ostuhuvi. Küsimused on mega veidrad jne..näiteks sooviti pilte kuigi mul oli hunnik pilte üleval, ning sooviti teada hinda, kuigi ka hind oli kirjas.
                Kahega pidasin pikad kirjavahetused, kuigi olin üsna kindel, et üritavad spämmida. Kolmandat ignoreerisin, sest kiri algas täpselt samamoodi nagu esimesel kahel. Esimestega tahtsin igavusest ja põnevusest näha kaugele asi läheb.
                Olin kokkuleppinud, et kui raha on arvel, siis saadan kauba välja. Andsin oma rekvisiidid, saatis vastu kirja mis nägi välja nagu ametlik panga dokument, et raha on pandud ootele ja pank soovib saada tracking numbrit enne kui broneeringu vabastab. Samuti tuli kiri ka "pangast".
                Lähemal uurimisel IP aadress asus kuskil USA-s, ilmselt VPN. Oma nimeks oli valinud ühe kuulsa viiuldaja siit Euroopast, väites, et on mereväelane. Kauba tahtis, et saadaksin kuhugi Londoni küljealla ühe üsna Iraani või sinnakanti sõbra nimele väites, et tahab kaamerat osta oma sõbrale, ning, et tema "pank" asus üldse Šotimaal. Sellist aadressi kust kiri niiöelda pangast tuli ei eksisteerinud. Ning pank ei taha elusees mingit tracking numbrit, et broneering vabastada. Uurisin selle järgi.
                Veider oli veel see, et ma väänasin korraliku transpordi hinna otsa ja tüüp oli kohe nõus maksma suuremat hinda kui kaamera poes väärt oli.

                Teisel tüübil oli põhimõtteliselt täpselt sama skeem.

                Ehk kui keegi välismaalt kirjutab, siis ärge iialgi saatke kaupa enne välja kui raha on arvel.
                viimati muutis kasutaja Tuki; 19 09 2020, 12:30. Põhjus: Pärastlõunased trükivead
                Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

                Comment


                  #9
                  Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

                  Mul on ka teistpidine kogemus. Müüsin ebays ühte vanemapoolset A3 fotoprinterit, suhteliselt spetsiifiline kraam ja kohapeal keegi ei tahtnud tasuta ka.
                  Aga kusagil hamburgi lähedal leidus üks lähis-ida juurtega noormees, kes oli siiralt huvitatud, kandis raha paypaliga, oli nõus maksma arutult kõrge transatasu (eestist suuremate esemete saatmine on ikka valus kirves) ja lahkusime, kui mitte sõpradena siis vähemalt rõõmsatena
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

                    Leetu saatsin suured lomo ruuporid, raha paypalile ette. 0 probleemi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sõnum välismaalt. Ostuhuvi

                      Esmalt postitatud ristomer poolt Vaata postitust
                      Selline asi siis et mul on okidokis müügis ühed kõlarid ning üks hollandi härra saatis sõnumi et on huvitatud nenest kõlaritest. Kui tõsiselt tasub sellist asja võtta? Kas kellegil on kogemust sellega et on müünud okidokis midagi ning on teinud välismaalasega tehingu?
                      Kuna mul seal tel number nähtav siis tuli sõnum telefonile.

                      Sõnum ise selline:
                      Hello, i am Niek from Holland. I found your add on Okidoki about Seas Speakers. I used google translate to read the text. I am looking for these speakers for more then 10 years without succes. Are you willing to send to Holland? Greetings Niek
                      Siin pole midagi imelikku, olen isegi hifishark. com lehel otsinud spetsiifilisi kõlareid, seal ju näha kus antud toodet müüakse

                      Eks usaldust on muidugi raske saada, tema samas mõtleb, et kui sulle raha üle kannab, siis saab pakiga telliskivi või üldse midagi. Riskivärk nagunii ühele või teisele
                      viimati muutis kasutaja pistyk; 20 09 2020, 00:09.
                      Parem varblane katusel kui nuga neerus

                      Comment

                      Working...
                      X