Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tolmuvaba kapi ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tolmuvaba kapi ehitamine

    Tere kõigile!

    Tarvis oleks ehitada tolmuvaba kapp klaasist detailide liimimiseks. On keegi ehk midagi sellist eelnevalt teinud ja oskab soovitada kuidas asi lahendada? Mõõtudelt peaks olema ehk laialt võttes 1mx1mx1m, siis oleks toimetamiseks piisavalt ruumi. Tagumised seinad ja küljed teeksin puidust ja esimese külje kataks osaliselt pleksiklaasiga ja alt poolt jätaks siis vabaks et saaks normaalselt käsi kasutada.Küsimus oleks, et kuidas peaks paigutama filtri ja ventilaatori? Kuna antud klaaside liimimine vormides on väga täpne töö, siis väiksemgi tolmukübe muudab kogu eelneva töö kasutuks ja tuleb otsast peale alustada. Kahtlen, et lihtsalt ventilaator kapi lakke ja filter ette, selle töö tolmuvabaks muudaks?Mida veel võiks vaja olla, et tulemus oleks tolmuvaba? Ehk kellegil mõni sarnane kapp kodus olemas ja sooviks selle ehk loovutada mingisuguse raha eest või jagaks näpunäiteid kuidas ise lahendanud selle on.

    Panen ka pildi milline hiinast tellides see välja näeks, seal tundub olevat lihtsalt filter ja üleval siis ventilaator.
    Click image for larger version

Name:	HTB1dr44FVXXXXavXVXXq6xXFXXXF.jpg
Views:	1
Size:	112,6 KB
ID:	879372

    Tänud!

    #2
    Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

    Pisut OT, aga vanal ajal fotomehed ütlesid, et kõige tolmuvabam ruum korteris on vannituba. Seal kuivatati filme. Kui pole masstoodangut, siis tasuks mõelda. Minu vana arusaamise järgi on ventilaator antud asjas saattanast. Parandage, kui eksin.
    Ei saa ju olla proff igal alal, kuigi mõned nii arvavad.

    Comment


      #3
      Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

      Kui filter ome ülesannet täidab siis on ventilator vajalik, läbitõmme on vast kõige õigem(vent ühes otsas, filter teises ), muidu tirib õhku lühimat teedpidi.
      Võibolla oluline fakt: ventilaator tõmbab õhku ligi tema diameetri kauguselt.
      http://hparchive.com/
      https://worldradiohistory.com/index.htm

      Comment


        #4
        Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

        Ilmselt on asja iva selles, et vendi abil tekitatakse kapis kerge ülerõhk, mis on vajalik tolmu tõrjeks, vastutuult see ju ei lenda. Filter omakorda hoiab ära tolmu sisseimemise vendi poolt...

        Comment


          #5
          Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

          Sellist ülerõhuga ja filtriga ventilatsiooni kasutatakse näiteks autode värvikambrites. Lisaks on osadel põrandal avadega restid, mille all voolab vesi.

          Comment


            #6
            Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

            Abiks on ka põranda niisutamine, töö tegemise ajaks.

            Comment


              #7
              Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

              Tööstuses on laial levinud ionisaatorid, kõrvaldavad staatilise elektri ja sellega kaasneva tolmu töökohas.
              Tootjaid on erinevaid, muidugi väga odavad need pole.
              Ionizers are specialized devices that remove a static charge on a surface.

              Comment


                #8
                Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

                Aga ehk aitab kasutada koopiamasina ionisaatoreid? Mul yks on: kinnine - valatud; yhest otsast 230V sisse ja teisest otsast -5k6V v2lja. Aga iseosorti kysimus on see, kui karvam88da on sellele systeemile pidev tiksumine.
                V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tolmuvaba kapi ehitamine

                  Tänud kõigile soovituste ja kaasa mõtlemise eest.Kahjuks vannitoas tegemise variant ei sobi kohe mitte, vaja ikkagi korralikku asja ja päris põlveotsas tehtav või ajutine lahendus ei sobi. Ioniseerijatega olen kursis kuid arvan et ventilaator/filtrid peaksid minu jaoks piisava tulemuse tagama.

                  Googeldades "Clean Bench" leiab ka mõnigaid näited laboratooriumites kasutatavatest tolmuvabadest tööpindadest. Kellegil mõtteid kas eestist kusagilt oleks võimalik midagi sellist leida? Erinevad vasted googlest läbi lastud aga pole nagu leidnud midagi selle sarnast, või kui isegi olen siis see juba liiga peen tehnika minu jaoks.

                  Comment

                  Working...
                  X