Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

    Tervist siis kõigile.Kuna puuküte on üsnagi kallis siis otsustasime teha õlipõleti mis kütaks kogu maja. Õlina kasutaksin vana autoõli( seda küllaga)
    Katla keevitan ise ja kõik muu juhtimissüsteemi üritan ka ise teha. Kuna ma elektroonika alal küllaltki võhik siis võiks mind nata aidata.
    Plaan siis järgmine:
    1 Ma süütan katlas tule ja lülitan sisse pumbad
    2 Soe vesi liigub boileritesse, seal mõõdavad temp andurid temperatuuri ja annavad signaali edasi Andurinosse.
    3 Kui vesi saavutab temp 75C tuleb andurinost signaal ja pumbad seiskuvad ning klapid sulguvad.(samas temp langedes ei tohi nad hakata ISE tööle ning avaneda)
    4 Temp langedes teen ma uuesti tule alla ja kõik hakkab otsast peale. Lisan ka joonise mis ma algelise olen teinud, vajadusel parandage mind
    Lisatud failid

    #2
    Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga.

    Ei taha küll hirmutada aga vana autoõliga kütmine on illegaalne tegevus.

    Comment


      #3
      Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga.

      samad sõnad, keskkonnareostus.

      kui puuküte on kallis, on mõistlik hoopis soojustusse investeerida.

      Comment


        #4
        Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga.

        Mul kütab tööstuslik gaasiahi ja võrdleks natuke neid juhtimise samme
        1 Ma süütan katlas tule ja lülitan sisse pumbad
        Kui seda pumpade lülitamist teeb inimene siis ta unustab aegajalt ja ...
        2 Soe vesi liigub boileritesse, seal mõõdavad temp andurid temperatuuri ja annavad signaali edasi Andurinosse.
        Kas mitte Arduino ei peaks jälgima ka pumpasid?
        Tööstusliku õhk-vesi süsteemi puhul käivitub küte alles siis kui vesi liigub.
        Samas on siin vaja ainult termolülitit. Milleks terve arvuti?
        3 Kui vesi saavutab temp 75C tuleb andurinost signaal ja pumbad seiskuvad ning klapid sulguvad.
        (samas temp langedes ei tohi nad hakata ISE tööle ning avaneda)
        Ja kui ei tule signaali siis - OLI väga ilus elamine.

        Kui signaal tuleb ja 75C peale pumbad peatuvad ja klapid sulguvad siis toad jahtuvad
        ning boileri 75C vesi kütab tasapisi oma asukoharuumi (katlamaja).
        Minu ahi ajab vett niikaua ringi kuni vesi on kuumem kui toad.

        4 Temp langedes teen ma uuesti tule alla ja kõik hakkab otsast peale.
        Eriti meeldiv teha seda tule alustust öösel kell 3.20
        Minu ahi saab ise aru et tuleb käivituda.

        Aga edu ehitustegevuses.

        Comment


          #5
          Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga.

          Tundub nagu üleeelmine sajand. Õlipõleti süttib ja kustub siis kui vesi on vastvalt külm või kuum, see oleks ka ainuke asi mis elektriliselt peaks olema. Ülejäänud nublakud peale pumpade saab ka ilma elektrita tööle ajada. Aga andurino on küll tore väljend.

          Comment


            #6
            Noh see olu algne mõte
            Selleks ma siia postitasingi et kuidas oleks kõige mõistlikum seda arendada.kuigi jah nuud panin ise ka tähele paar enda lohakusviga.

            Jah tõepoolest peavad pumbad edasi pumpama kui vajalik temp saavutatud.Aga ehk oskab siis keegi rääkida kuidas seda lihtsamalt teha.Endal turgatas pähe kohe andurino.
            viimati muutis kasutaja OSX; 24 m 2015, 11:12. Põhjus: kokku

            Comment


              #7
              Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

              Ja mida see arduino seal siis sellist tegema hakkab, mida suvaline temperatuuriregulaator, kasvõi bimetall või mõni soojaveeboileri oma, teha ei suudaks?

              Comment


                #8
                Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                Tervist siis kõigile.Kuna puuküte on üsnagi kallis siis otsustasime teha õlipõleti mis kütaks kogu maja. Õlina kasutaksin vana autoõli( seda küllaga)
                Katla keevitan ise ja kõik muu juhtimissüsteemi üritan ka ise teha. Kuna ma elektroonika alal küllaltki võhik siis võiks mind nata aidata.
                Ma ütleks, et elektroonika alal küllaltki võhik, see on parandatav viga, kordades hullem on et ka soojusenegeetiks täielik võhik! Eelnevalt tasuks uurida vana õli põletamise tehnoloogiat, kuidas asi toimib ja siis kindlasti tasuks uurida keskonna kaitse seadusi, mis need ütlevad keskkonna reostuse kohta!? Ma olen üpris kindel, et taolise tegevuse eest on sellised rahalised karistused ja nii piisavad, et puudega saad kütta mitu aastat ja jääb raha veel ülegi.Huvitav oleks teada kust seda vana õli tonnide viisi võetakse, et seda koduses katlas kütta, sest selle kütteväärtus on suht madal ja ei taha nagu kuidagi põleda, enne kui siin fantaseerima hakata tasuks eelnevalt asjaga põhjalikult ja mitmekülgselt tuvuda. Huvitav palju neid eluaastaid sul on, et sellise teemaga välja tuled, tundub et lasteaia vanemast rühmast nagu edsijõudnud pole, või kuidas?

                Comment


                  #9
                  Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                  Vanaõli põletamise katlal peab olema kindlasti sertifitseeritud filter ja automaatika, mis tagab piisavalt kõrge põlemistemperatuuri. Ise sellist ahju ei ehita. Põlemisel eralduvad dioksiinid on ühed mürgisemad ühendid, mis sellise tegevusega inimene võib tekitada.

                  Mootoriõli teevad väga mürgiseks kõikvõimalikud manused, mis on määrimisomaduste ja stabiilsuse saavutamiseks lisatud. Kütmiseks mõeldud õli on ses mõttes puhas, samuti võib mööndusega sinna kategooriasse liigitada rapsi- ja toiduõli. See, et vedelkütusepõletid on müügil, ei anna veel luba nendes vanaõli kasutada. See on ohtlik jääde ja tuleb üle anda vastavat käitlusluba omavale (juriidilisele) isikule!

                  Keskkonnainspektsioon tuletab meelde, et vanaõli põletamine toob kaasa rahatrahvi füüsilisele isikule kuni 1200 eurot ja juriidilisele isikule kuni 32 000 eurot.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #10
                    Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                    No selge siis nuputan üksi edasi
                    TEEMA LUKKU

                    Comment


                      #11
                      Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                      See on kiviaja süsteem kus lülitatakse boileri soojaveepumpa eraldi sisse-välja jne. Selle asjaga olen ise nii arenduses kui ka reaalse paigaldise tasemel palju elus kaasa rääkinud.
                      Näiteks moodsatel on tavaliselt 2 pumpa- katlapump ja tsirkulatsioonipump (va/või lisaks veel põrandakütte tsirkulatsioonipump koos vastava kollektorajamiga).
                      Mis puutub näiteks kasvõi sedasama soojaveeboilerit, siis sellele võetakse peavoolutrassilt läbi kolmik-termostaadi (kui on sooja, siis köetakse ja kui pole on süsteem kinni, et soojaveeboilerist kesküttesse sooja välja ei tassitaks) ja boileril endal on lisaks lihtne kapillaariga termostaat peavoolul ja kapillaarandur tagasivoolul (kui tagasivoolu ots on kuum, järelikult boiler on kuum ja kütmist enam ei vaja, peavool suletakse) jne, jne.
                      See on nii peen teema, see on paljude firmade leib ja see on ka paljude klientide nuhtlus kui paigaldajafirma on suure raha eest asja täitsa mööda välja ehitanud.
                      On selge et seda teemat päris pulkadeni avalikus foorumis lahata nagu ei saa...

                      E: arduino on selles kontekstis suht kohatu. Vajalik: töökindlus kümneteks aastateks, tõrkekindlus, ohutus = õiged ja sertifitseeritud komponendid.
                      viimati muutis kasutaja erku; 24 m 2015, 16:43.
                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        #12
                        Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                        Seda annab suhteliselt lihtsal releeloogikal üles ehitada. Vaja on ainult teada, mida sa tahad saada.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                          Olen lähedalt kõrvalt näinud ühe keskküttekatla vanaõlile ümber ehitamist, natuke tarkust jäi omale ka külge. Esiteks on vanaõli jaoks vaja spetsiaalset põletit. Vanaõli on igasuguseid jääke täis ja tavalise õlipõleti ta ummistab päevaga. Sellel, mida mina nägin oli pealevool lahendatud õhuvoolust tekkiva hõrendusega, õhku andis peale kompressor. Ehk ühtegi peenikest düüsi kusagil polnud. Teiseks on vaja eelsoojendust, et ta üldse voolama ja põlema saada. Seda saab näiteks fritüürist teha. Rezhiimi paikasaamine on ka tükk jändamist, aga kui paigas siis põleb piisavalt kõrgel temperatuuril, et ka keskkonnaohtlikku jääki eriti ei tohiks tekkida. Siin on muidugi hulga "kuisid" ja seadusevastane on see sellegipoolest, kui ka tegelikult rezhiimi paika saad ja väga võibolla ei saastagi. Omaette teema on veel katla ise tegemine - ei kujuta ette, milleks ise teha, milline saaks olema tuleohutus ja mitmes mudel (mitmendas majas?) saaks olema tõhusa konstruktsiooniga. Kasutatud keskküttekatlad (nt tahkekütusele) maksavad piisavalt vähe, et mõni doonoriks võtta ise leiutamise asemel.
                          Kui vaja natuke paindlikumat juhtimist kui lihtne termostaat lubab, siis hiina koopia-PID kontrollerid ei maksa eriti midagi.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                            Endal samamoodi plaanis ehitada see kahele kütusele(Puu ja õliküte)
                            Õlipõleti on samuti mõeldud teha ise n ii et voolab vabalt peale (saab kraanist reguleerida) ja kompressoriga õhuga järgi ehk tekib küllaltki peen aerosool mis süttib palju kergemini ja põleb paremini.Ja õli soojendamine pole probleem.
                            Ja kui paljud arvavad et tossab ja tahmab mis jube siis nii see pole, sõbra isal samamoodi isetehtud katel ja katsetasime.Asetasime plekkplaadi korstna kohale ja andsime katlale täisvunki sisse (ca 2l õli tunnis) ja nii kaks tundi järjest.Võtsime plaadi maha, jahtus ja tõmbasime käega üle ja oh imet käele tekkis selline hall tolm(nagu oleks hariliku pliiatsi grafiiti höörunud) korstent pühib aastas korra ja saab umbes pool ämbritäit tuhka mitte tahma.Muidugi kulus tal paras aeg ka et see seadesse saada aga see pole probleem.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Keskkütte süsteemi ülesehitamine õlikatlaga

                              Küsisin oma keemiku käest et kuhu need vähitekitajad seal plastiku ja mootoriõli põlemisel jäid.
                              Tema pakkus et lendasid laiali õhku. Pikk seletus oli veel lisaks.

                              Aga teil seal Saaremaal on vast mõni keemik?
                              Las tuleb ja seletab kuidas nii küttes kiiresti Kudjapele koha saab.

                              Comment

                              Working...
                              X