Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LiPo akude laadimisest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LiPo akude laadimisest

    Selline imelik probleem: maal, fotoka aku tühi, laadija 300 km retke taga. Pentaxi k20 aku, LiPo, 7,3 volti. Kas mingi koduse trikiga annaks sinna paarikümne pildi jagu võhma anda, ilma et akut põlema paneks?

    #2
    Vs: LiPo akude laadimisest

    Soenda akut mõõdukalt (60C või nii), kui enne väga kaua tühjalt ei ole seisnud, peaks mõne pildi laskma teha.

    Comment


      #3
      Vs: LiPo akude laadimisest

      Annab; aga tehnikat peab sul ikkagi olema; komponente, testrit, oskusi.
      Näiteks peab sul olema väiksemat sorti trafo (5W,10W,..), mis reaalselt testriga mõõtes tühijooksul annab välja skaalas 7,2-8,2V vahelduvat pinget;
      peab olema alaldi sild, täisperjoodalaldi ilma igasuguste kondekate ja muu jamata;
      peab olema kaks 0,5-0,75mm2 läbimõõduga peenikest juhet 2-3jm kumbki;
      ja siis saad laadida.

      Kui õieti ühendad (polaarsus jkms) trafo-alaldi-juhtmed-aku ning kui aku laadimise ajal tuntavalt soojenema (38*C ja üles, mida käega tunned) ei hakka on asjad korras. Laadimisaeg sõltub trafo pingest ja trafo võimsusest (trafo mõõtudest)
      Seal on nüansse tegelikult üsna mitmeid, oleneb millised komponendid sul on (eriti on asi kinni trafos).

      NB: liitjumakudega tuleb olla ettevaatlik, et mitte tagurpidi ühendada ja mitte ülekoormata/laadida jne, sest kuulu järgi suudavad need ka pauku teha (kui tester näitab laadimisel aku peal juba 8,0-8,2V alalist, siis ülemine lagi käes, vähemasti kõrgemale sa teda lasta ei või sellise ratslaadimisega) .
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #4
        Vs: LiPo akude laadimisest

        Mõõteriistad olemas, kolb ja mingil määral juppe ka. Aga trafot pole. On 9 V koroonapatarei.
        USB on arvuti küljes. Mõtlesin, ehk keegi on samas olukorras olnud ja teab...

        PS. Moi, seda soendamist esimese asjana ei julge proovida. Arvutil läks aku soojusega, videokaameral külmusega. Pärast uut akut osta on ka üsna närb.

        Comment


          #5
          Vs: LiPo akude laadimisest

          Ma julgeks selle krona otse aku külge ühendada, see eriti voolu ei anna et pooltühja liitiumit õhku lasta.
          Teine võimalus võta auto salongivalgustist, paber pirni ühe otsa vahele ja tekkinud kaks klemmi sobivad laadimiseks. Tester peale ja pinget jälgima. Alla 8V peaks mõned pildid ilusti kätte saama, 8,4 on lagi kust edasi läheb ohtlikuks.
          Aga jah, polaarsus, polaarsus, polaarsus.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: LiPo akude laadimisest

            tänud! või peaks igaks igaks juhuks mõne väiksema taka või dioodi vahele panema?

            Comment


              #7
              Vs: LiPo akude laadimisest

              Pirn ongi taki eest, aga kindluse mõttes võiks 20..200 oomi taki veel vahele panna, aga siis pole vaja lampi lammutadagi, nii saad juba otse aku pealt kah. Kui voolu viitsid mõõta siis võiks see alla poole ampri jääda, parem mingi 100mA.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: LiPo akude laadimisest

                Võtad 12V auto aku ja paned 100 oomise takisti järjestikku akude vahele. Testri V-ga kontrollid laetava aku pinget -max 8V. Jälgi polaarsusi ja pinget, et üle ei laeks!

                Comment


                  #9
                  Vs: LiPo akude laadimisest

                  Mul on 1-4 cell lipo laadija olemas, sellega võib proovida küll...
                  Allkiri.

                  Comment

                  Working...
                  X