Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Katkise hammasratta saamine SolidWorksi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Katkise hammasratta saamine SolidWorksi

    Tere,
    Vajan abi hammasratta joonestamisel SolidWorksiga.
    Nimelt oleks vaja katkine hammasratas kuidagi nüüd programmi saada.
    Mõõdud mis ma saaks oleks välismõõt, paksus, hammaste arv. Lugeisn välja, et PA, ehk PressureAngle on tavaliselt standart ning see on kas 20kraadi või 14,5 kraadi (aga millest see oleneb ?).

    Leidsin lehe, kus on kirjas vajalikud andmed joonestamiseks:

    Siit tulebki esimene probleem, milleks on näitajad Diametral Pitch. Lugesin, et see on põhiline näitaja mis antakse joonistajatele ning mille abil hakatakse mudelit looma.

    Probleemiks aga ongi sellise väiksel rattal selle DP leidmine (ratta diameeter on 44mm) ning tal on 60 hammast.
    Lugesin, et DP leidmiseks kasutatakse mingeid šabloone, et mitu hammast mahub ühele tollile – et nagu mis ? Kindlasti ei käi see ümara ratta pealt ja millistest šabloonidest jutt käib – kus neid müüakse ?
    Siis lugesin, et on olemas ka mm süsteemis näitaja Modul mis siis peaks olema = Ratta välisdiameeter / hammaste arv + 2.

    Oma kinnituseks kasutasin ka seda:

    Olles oma arust saanud kätte selle õige MOODULI leidsin võimaluse Modulist arvutada DP, ehk 25,4/Mooduliga.

    Ma küll ei tea mis see 25,4 on aga ma „usaldasin“ seda.
    Hakkasin siis ülemise lehe järgi omal näitajaid otsima ja arvutama..
    Valides PA-ks 14,5
    Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga

    Tuli mu ratas ikkagi kuidagi vääääga vales mõõdus. Vähemalt originaaliga võrreldes ja 0,01 mm täpsusklassi digi-nihikuga mõõtes (hamba paksused, kõrgused – kõik olid nihkes).

    Seega, järeldus – PA sai valesti võetud. Moodul 0,75, ehk 0,7 on liiga palju ümmardatud kui tegemist on nii suure (väikese) rattaga.
    Seega – kuidas õieti käituda, kätte saada see neetud PA ?
    Kas on olemas täpsemaid Moodul tabeleid mis aitaks mul selle õige hamba välja joonistada.
    Kas on olemas hammasrataste hambašabloone ? Ning kus neid leida võiks.

    Kas on olemas võimalus hammaste käisitsi mõõtmieks – et ei peaks arvutama, et vigu vähem tekiks.
    Paljundasin hammasratta seal saaks nagu neid… jooni tõmmata aga kahjuks see plastik ratas on liiga kulunud.

    Las ma pusin… aga õiget suunda oleks vaja !
    Tänud juba ette !
    viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2013, 23:57. Põhjus: sõnaparandus

    #2
    Vs: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi...

    Esmalt postitatud Sektor poolt Vaata postitust
    Olles oma arust saanud kätte selle õige MOODULI leidsin võimaluse Modulist arvutada DP, ehk 25,4/Mooduliga.
    .....
    Ma küll ei tea mis see 25,4 on aga ma „usaldasin“ seda.
    ....
    25,4mm on täpselt üks toll, sealt ka selline koeffitsient teisendamisel, ma arvan.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi...

      Esmalt postitatud Sektor poolt Vaata postitust
      ...0,01 mm täpsusklassi digi-nikuga ...

      Vabandust!
      Ma olen üdini rikutud...
      ___________________________

      See lõbus aps on nüüd parandatud
      Mode
      viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2013, 00:04.

      Comment


        #4
        Vs: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi...

        SW-s ju hammakate jaoks toolbox nimeline asi. Sisestad lähteandmed ja ongi valmis.
        Igal plussil on omad miinused

        Comment

        Working...
        X