Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Öölamp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Öölamp

    Tekkis sihike mõte , et koridoris on pime ja ei viitsi koperdada koguaeg öösiti k. minnes ja tuld põlema pannes.

    Et siis oli kena kuplitega seinalamp , aga miski konstrui veaga, et need pirnid seal sees põlesid koguaeg maha iga paari nädala tagant. Mingi imeliku sokliga pirnid.

    Tegin siis nii , et leidsin kodust seisma jäänud 2x 15 smd auto pirni. Lambi korpuse sisse mahtus ilusti ära vana võrkantenni trahvo koos plaadiga.

    Niisiis lambi sain valmis ja ühendasin ta niiviisi , nagu on need silmaga lülitid , et kui tule lülitad välja , siis voolu saab läbi pirni ahela.


    Kõik toimib , aga igaks juhuks küsin ära , et kas see oli hea m6te nii teha? Ja kas see asi rohkem voolu ei hakka v6tma kui laepirn ka seal ahelas on?

    Ja kas oleks võimalik kuidagi lihtsalt nii teha , et lambil on enda lüliti ka külles , et saaks lülitada sealt pirnid jadamisi , kuna öösel nii heledat valgust vaja pole. Või äkki saaks mõne auto taustavlguse dimmeri vahele aretada? Peaasi , et põlema ei lähe.

    #2
    Vs: Öölamp

    Aretada saaks igasuguseid asju, kuid kas sa seal kõrval ka rahulikult magadasaad, see on iseasi.
    Mina soovitaks jätta ikkagi auto asjad autodesse.

    Kas sul on see öölamp liikumisanduriga või põleb koguaeg?

    Comment


      #3
      Vs: Öölamp

      Üks üsna lihtne võimalus, mida ise kasutan, on panna 40W hõõglambiga järjestikku 1...1,5uF X2 kondekas, saad ööseks just sellise valgustuse, millega uksekäepideme üles leiad. Vanemat tüüpi kahe lülitiga ( teine lüliti siis normaalvalgustuse jaoks) pesasse mahtus kondekas ära.

      Comment


        #4
        Vs: Öölamp

        Kunagi sai tehtud selline öölamp. Kahe pirniga a 25 W lamp.
        Lüliti sai vahetatud 2x 3 positsiooni isendi vastu.
        Kui lüliti oli keskasendis siis ei põlenud.
        Kui lüliti oli vaskul põlesid mõlemad lambid 220V pingega.
        Kui lüliti oli paremal põlesid lambid järjest ühenduses, pinge 110V ja
        päeval ei saanud arugi et põlevad. Öösel oli aga täitsa valge. Peaaegu võis lugeda .

        Aga nüüd sai vaheruumi pandud üks 3W 230V LED. Kui põleb 24x7 siis tuleb 1€ 2,5 kuuga lisaks.
        Kui on liiga valge, ca 25-40 W hõõglambi vahel, siis võib osaliselt kinni katta.
        Pirn on vaevalt soe.

        Säästulamp on väga säästlk. Suvel ostsin 4 tk, enam pole ühtegi elus.
        Huvitav mis seal ära läheb? Kas toru või elektroonika?

        Comment


          #5
          Vs: Öölamp

          No ma yhendasin laelambiga jadamis siis. Kui lülitit vajutada , siis lülitab öölambi otsad kokku ja laetuli süttib.

          Comment


            #6
            Vs: Öölamp


            1-2 tk koridori ja asi korras. Eriti ei valgusta, aga ukselingi leiab üles.
            Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
            Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

            Comment

            Working...
            X